Garmin Mobile XT vs TomTom 6

I

Izbrisan uporabnik #488

Ne saj kul
smile-1.gif


Zanimivo. Ko pa za TT en gori omeni da ima več barvnih shem pa je to neka vrhunska prednost. Če se zaradi tega ne bom zgubil potem res super.

Če primerjate, primerjajte uporabnost, rezultat, ne pa umetniškega vložka. Dejstvo je, da se z Garminom še nisem izgubil, niti z iGOjem.

Ker po tej plati je potem iGO tak nad vsemi temi navigacijami, ker ima npr. možnost spreminjanja 3d pogleda
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Rezultat je odvisen tudi od map, zato ne moreš le tega primerjat. Če bi potem hotel realno primerjavo, bi moral primerjat v tujini (zahodno od nas seveda).
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Če primerjate, primerjajte uporabnost, rezultat, ne pa umetniškega vložka. Dejstvo je, da se z Garminom še nisem izgubil, niti z iGOjem.
Moja današnja izkušnja z Garmin Mobile XT. Odtipkam številko osnovne šole v nekem kraju (na levi), on pa me pripelje naravnost na pokopališče (na desni), 300m vstran.
No saj izgubil se nisem, ker za Garmina pač velja ona stara:"čitaj karto i seljaka pitaj".
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
>> No saj izgubil se nisem, ker za Garmina pač velja ona stara:"čitaj karto i seljaka pitaj". <<



Jap, zmagovalna kombinacija !


LP
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
&gt;&gt;&gt;Odtipkam številko osnovne šole v nekem kraju (na levi), on pa me pripelje naravnost na pokopališče (na desni), 300m vstran.

Verjetno tudi pri Garminu vedo, da je naše šolstvo v k.urcu.
hysterical-1.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sploh ne. Samo se mi pa zdi da je Garmin pri nas močno precenjen. Pa na mislim finančno
wink-1.gif


G XT je "trotlziher". Dopušča tako malo možnosti, da ga zna vsak uporabljat. Za mojega očeta bi bil skoraj idealen. Kdor je navajen drugih, je pri Igo in Mio malo zmeden. Recimo v cockpitu ti klik v vsak kot prinese drugačen odziv. Za nekoga navajen na TT, ko pritisneš kamorkoli pa prideš v meni je to šok. Ko se pa navadiš, je pa idealno, ko z enim klikom prideš takoj v določen podmeni in hitro narediš kar si nameraval.

Se mi zdi pa mio v landscape načinu precej boljši kot v horizontalnem.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
>>>Odtipkam številko osnovne šole v nekem kraju (na levi), on pa me pripelje naravnost na pokopališče (na desni), 300m vstran.

Verjetno tudi pri Garminu vedo, da je naše šolstvo v k.urcu.
hysterical-1.gif

Tale o šolstvu je pa močna
hysterical-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik leni pravi:
No saj sem že povedal da po garminovi logiki sedaj živim na številki 38 ane, moja številka je pa pol kilometra stran.

Po TomTomovi pa te je cunami zbrisal?
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če ne veš kje si doma je pa res nerodno ja.
smile-1.gif


V primerih ko je karta nepopolna, odpreš TIS pogledaš kje je številka hiše, odpreš Mapsource in AR, ki ima isto karto, vneseš točko naložiš v napravo in se pelješ.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če ne veš kje si doma je pa res nerodno ja.
smile-1.gif

Še posebej če prideš pijan domov. V avtu pa itak samo poslušaš, ker karto vidiš megleno...
smile-1.gif

Joke
cheer.gif
 

alal

Zelenc'
19. avg 2007
23
1
3
Gamin Mobile XT ima možnost shranjevanja prevožene poti, katero si kasneje z mapsourcom preneseš v računalnik ter si ogledaš v Google earth ali Oziju.
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Citat:
Uporabnik alal pravi:
Gamin Mobile XT ima možnost shranjevanja prevožene poti, katero si kasneje z mapsourcom preneseš v računalnik ter si ogledaš v Google earth ali Oziju.

Bom malo sarkastičen.
Torej vidiš prevoženo pot in s tem tudi kolikokrat si po nepotrebnem zgrešil pot ...
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Ja, saj to je res fajn, ko greš na morje ali kam drugam na dopust si vzameš čas in si to splaniraš. Za servisno službo ali kaj podobnega, ko je treba dnevno obiskati 15 do 20 strank, pa to ne gre.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
To ima tudi Igo in si lepo naložiš v google earth in je.



@ Snecer

če si doma in če veš da naslov ni točen je to uredu, da pogledaš v TIS, če ga seveda imaš.

Če pa nisi doma in se po telefonu dogovoriš da boš prišel na obisk in naj ti pove samo naslov ker imaš itaq oh in sploh navigacijo, pa varianta z TISom in primerjav z še ostalimi stotimi programi pač odpade. KArta ni videti nepopolna samo malce so pomešane številke in kako naj jaz to vem če grem k nekomu na obisk v severno prlekijo kjer še nikdar nisem bil.( da ne bo ravno primejave z mojo hišo, kjer je sigurno narobe postavljena).

Uglavnem če že vztrajaš da je Garmin zakon zato ker je najbolj pokrit, potem pač naj bo tako.



Aja Snecer sicar pa najlepša hvala za tvoj trud in ažurnost pri POI.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

leni: Primerjavo delamo met tomtom in garminom
smile-1.gif




Ne kaj ti je bolj všeč.



Zdaj še o tomtomu napiši kako narediš ko se zmeniš nekje v Sloveniji, da ti najde naslov... nikak



Karte pa bodo kmalu imele vse navigacije zelo podobne in bodo t ake primerjave smešne.



Kot med bmwejem in mercedesom.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
No to že.. ampak do takrat se pa lahko kregamo
wink-1.gif

Ja recimo TT če ne najde hišne številke, te pripelje v vas in potem vprašaš kje je dotična hiša, ali pa pokličeš človeka h kateremu si namenjen da ti sedaj pa točno pove kje je.
Hočem samo povedati da je nerodno, ko si siguren da prideš na pravi naslov pa ti potem odpre neznana oseba in ti ni nič jasno, je skoraj bolje da ni hišne številke kot da je narobe.