Garmin XT in negarminov BT GPS Receiver (Nokia E50

Coffetek

Zelenc'
16. feb 2008
19
0
1
Zagorje ob Savi
Pozdrav!

Sam sem že par mesecev čisto obupan, ker mi noče nikakor naložiti TomTom 6 (javlja, da je certifikat potekel). Nato sem končno našel alternativo Garmin XT, ki pa kot sem videl v nastavitvah -> sistem -> Oddaljeni GPS piše naslednje:
Dovoljena je samo povezava z Garmin GPS.

A je to res, mi zna kdo pomagati? Sam uporabljam GPS QSTARZ BT 818 32 kanalov, ki je nekoč (dokler nisem upgrejdal firmwarea na nokii E50 ki jo imam delal lepo s TomTom 6.

A ima kdo kakšno idejo kaj narediti? Najlepša hvala za pomoč vsem!
 

Coffetek

Zelenc'
16. feb 2008
19
0
1
Zagorje ob Savi
No ok štekam da so karte, ampak jst sm dal tm 708 (AdriaRoute) odklep pa sm skopiru u fajl *.UNL shranu, dal na telefon, k pa zalaufam MapSource dobim pa vn tole:


Kaj pa nej zdej naredim?
Pa če mi lahko nekdo pove, kako se prenese mapa na GSM, ker jaz če narišem eno poljubno ruto, mi pri funkciji send to device pusti prenest le tisto ruto (ali waypoint,...).

Kako sedaj naprej? PA lepo prosim ne me spt na ona navodila poslat, ker mi tam ravno tole glede MapSourcea ni jasno.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja sedaj imaš mapo odklenjeno samo v telefonu ker mapsource ne bere unl datotek, zato moraš karto odkleniti tudi v mapsourcu, najlažje je da jo odkleneš na tvoj ID in potem niti unl datoteke ne boš potreboval.
 

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
Pri nalaganju TomTom-a spremeni datum v telefonu ze nekaj mesecev nazaj in ti ne bo vec tezilo, da je certifikat potekel. Po uspesni namestitvi datum spremeni nazaj.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Odklene se z 25 mestnimi kodami, katere se dobi poleg izdelka, ki se ga kupi v trgovini, za kaj več, mora biti pa človek malce iznajdljiv.

In, ne, nič ne bo prinešeno na pladnju.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Podobno prošnji na policijski postaji, če bi ti kdo pomagal preslepiti državo.
Ali kot pravijo starejši, znajdi se sam in bog ti bo pomagal.

Smo pač pod budnim očesom. In ni point foruma, da ti nekdo pove, kje boš kaj našel ampak izmenjava znanja in izkušenj, tega je pa tu v izobilju.


Z razumevanjem.
grims-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@Coffetek :

Popolnoma prav ti je napisal g.Cifra !
Če bi ob prijavi na forum prebral temo, ki te zanima bi našel vse odgovore na tvoja vprašanja.
Da nisi prebral stvari, ki te zanimajo se lahko vidi iz tvojega zgornjega posta, kjer ti ni uspelo uredit zadeve in ti je nekdo dal link, kje na forumu se lahko zadeva prebere, kar potrjuje to, da nisi se potrudil in prebral.
Plus tega pa g.Cifri piše ob nicku "A" kar pomeni Admin in sem prepričan, da ti človek ki mora bdeti nad prepovedanimi stvarmi ne bo dajal napotkov in linkov do le teh.
 

Coffetek

Zelenc'
16. feb 2008
19
0
1
Zagorje ob Savi
Razumem, vendar je finat v tem, da mi je vse uspelo, le odkleniti kart ne, pač tko je.
Poleg tega sem prebral vodič za MapSource, kjer piše da potem označiš željeno območje, kar pa meni NE NAREDI!

Torej je cela zadeva neuporabna. Namestil sem lahko AdriaRoute 2.00 AdriaTOPO 2.01 pa nemorem.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Del karte, ki jo prenašaš označiš z ikono pod katero piše "orodje zemljevida" obrobljena je z rumenim in prav tako se ti izbrani deli kart obarvajo rumeno.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Posledično je potrebo karto KUPITI in z tem dobiš pravo kodo z katero odkleneš mapo v mapsourcu in tako ti posledično zadeva deluje brez težav.



kako karto kupiš pa nas ne zanima... se je pač treba malo znajdet.
 

Rocky_M

Zelenc'
26. feb 2008
2
0
1
OK imam eno vprašanje v kontekstu tele teme in sicer:
Ali lahko katerikoli GPS bluetooth sprejemnik deluje z GArmin XT in na npr. N73 (nažalost ta še nima vgrajenega)?

Kupil sem namreč N73, se malo igral in naložil GArmin XT sedaj pa gkledam malo po GPS sprejemnikih...

Lp in hvala za ogovor.
 
Nazadnje urejeno:

princip

Pripravnik
20. avg 2007
113
0
16
Lj
Meni dela z gps-om od nokie LD-3W. Verjetno, da dela z vsemi gps-i. Telefon pa si posodobi na zadnji FW, ker predzadnji ne podpira drugih gps-ov, samo nokiinega.
 

Rocky_M

Zelenc'
26. feb 2008
2
0
1
Aha ql, no sej bom probu kerga testno dobit da vidim, pa nameravam neki takega vzet da se bo dalo tudi z dlančniku oz. notebooku kombinirat. Sam zanimalo me je.

JA FW mam pa zadnji, sem glih čekiru =)

Hvala za odgovor