[OB TEŽAVAH OBVEZNO BRANJE] Najpogostejše napake

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
A)
Največkrat se dogodi, da imamo že neko karto na napravi in hočemo naložiti še eno. Novo označimo, odklenemo in pošljemo na napravo. Kaj se dogodi? Pobrišemo/prepišemo že obstoječo karto.
redface-1.gif


REŠITEV.
zmaga.gif

Obstoječe karte so na napravi, nove naložimo na SD kartico ali pa v Map sourcu naredimo novo kompilacijo in vse skupaj (izbrane karte) pošljemo na napravo.
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/209908/an/0/page/0#209908



B)
Na napravo smo inštalirali preko Poi loaderja radarje. Najdemo še nekatere nove, ki jim must have it prenesemo na obstoječe. Povozili smo stare in imamo samo še nove.

REŠITEV.
zmaga.gif

Odpremo mapo na računalniku in jo poljubno imenujemo " npr. Moji POI", v njo skopiramo vse kar bi želeli imeti od radarjev in šele nato s POI Loaderjem vse skupaj prenesemo na napravo. Več jih je, dlje časa traja, zato malce potrpljenja in bo.
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/210342/an/0/page/0#210342




C)
Nokia 6120 z naloženim Garmin mobile xp me pozicionira na napačni lokaciji oddaljeno za ca. 1200.

REŠITEV.
zmaga.gif

Poveži ga z BT sprejemnikom oziroma kakršnega koli že imaš in pa v nastavitvah XT izberi priključeni (integrirani) sprejemnik (čeprav ga nimaš) in bo kazalo pravo pozicijo.

Na SE P1i sem si naložil garmin XT in mapo adria route! Zdi se mi da mi deluje GPS zelo nenatančno oz. nepravilno..

REŠITEV.
zmaga.gif

Zamenjaj ločila "." in "," ali pa nastavi jezik
ANG

Greš na main meni- control panel- device- number formats- in potem zamenjaš decimalke in tisočinke.



D)
Kako naložiti na Garmina več kart na eno SD kartico.

REŠITEV.
zmaga.gif

Garmin lahko odpre po več map naenkrat po naslednjem postopku
poimenovati jih morate:
Gmapbmap.img -->base map (1. mapa)
Gmapsupp.img -->your map (2. mapa)
Gmapsup2.img -->another map (3. mapa)
Gmapprom.img -->another map (4. mapa)

pomembne so velike in male črke, tako da le previdnost pri tem...

vse mape shranite na SD Card\Garmin\
Seveda moraš za vsako mapo dati poleg ustrezno *.unl datoteko, s klučem za odklepanjem.
(unl datotek in ključev ne potrebujete na NUVI naprave, samo za Garmin XT)

Ne dela na Nuvi 200

Če nalagate karte, ki zahtevajo odklep z 25 mestno kodo, potem lahko uporabite samo dve. Garmin naprave preberejo samo iz teh dveh ključ in posledično se prikažejo/delajo. Ostale karte, ki niso zaklenjene..na primer TOPO Italy 50, jih lahko poimenujete tudi gmapsup2.




E) Običajno ko kupimo NUVI-ja hočemo malce sprostiti prostor na napravi, običajno so čisto odveč:
- text datoteke, help datoteke, voice datoteke. Slednje, pa tudi vehicle, kar ne rabimo lahko, če pobrišemo, pridobimo kar par 100 MB prostora, kar zna biti dobrodošlo, razen za multilingviste, ki si želijo vsak teden drug eksotičen zvok pri vodenju.

POZOR.
grims-1.gif


Nikoli in nikdar pa ne pobrišite slovenščine in angleščine.

REŠITEV.
zmaga.gif

Če se vseeno to dogodi, s POI Loaderjem ponovno nalaganje voice, text datotek.




F) Imate težavo pri instalacijji na Nokio n73?
Vam napiše:
>Na pomnilniški kart je progr. oprema ki ni vredna zaupanja, da bi namestili apl. uporabite nadzornika aplikacij.
Če pa zaženete setup iz nadzornika aplikacij javi sledeče:
>Certifikat še morda ni veljaven, je potekel ali pa so nastavitve telefona napačne.

REŠITEV.
zmaga.gif

Napačno nastavljen datum (XX.X.2007)




G) Naložil sem Garminovega XT, vse po navodilih na forumu a se mi ne poveže s sateliti.

REŠITEV.
zmaga.gif

Banalizem. Po inštalaciji Garminovega XT je potrebno iti ven iz prostora, nekam, kjer je vidno nebo in z vklopljeno napravo in gps sprejemnikom čakati, da se vse skupaj prvič poveže. Zna trajati tudi dlje časa, nikakor pa ne 30 minut, tedaj je kaj drugega napačno nastavljenega.




H) Ko prvič naložim XT na telefon in se potem hočem malce poigrati (brez GPS) mi telefon zmrzne.

REŠITEV.
zmaga.gif

Ne vstopajte v program na telefonu dokler ne boste imeli prisoten GPS.
Drugače ponovna inštalacija.







Ostalo bom pa dopisoval po potrebi!

pozdrav.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
I.)

Če uporabljate City Navigator, Adriarute, Polandmap, Greekmap... v kateri koli kombinaciji (en fajl, več fajlov...) morate iz City Navigatorja izbrisati območje, katero pokrivajo specialne karte (Adriarute...). Na splošno velja, da je za eno območje le ena rutabilna karta (karkoli v basemapp ali razne topo karte niso rutabilne!).
Drugače pa le dajte vse v eno datoteko. Kaj je nekaj sekund podaljšan čas prenosa (enkrat letno?) napram raznim telovadbam s karticam in preimenovanji datotek?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.