Ločenci in otroci ločencev

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Še en s ''posebno'' bivšo. Mislim, da absolutno stiki morajo bit, je pa res da so ženske zaščitene kot kočevski medvedi pri nas. V glavnem moja me je parkrat poj... še 5 let po prekinitvi zveze. Sam se vedno trudim, da pred otrokoma o njej govorim lepo, ona pa ravno kontra. Ne vem, upam da se bo to na koncu obrestovalo, ker mislim da to da se starša prepucavata pred otrokoma in blatita drug drugega ne more ravno blagodejno vplivati na tamale.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
V tolažbo ti lahko povem, da je za otroke veliko bolje, da sta se ločila. Ni hujšega za otroke, kot to, da občutijo odtujenost staršev ali celo gledajo prepire in še kaj hujšega.
Kako sta se ločevala in kako sta ločena (pred očmi otrok) je spet drugo. Nekje si rekel, da si se odločil, da ne boš lagal otrokom. Kako misliš lagal? Glede česa si do sedaj lagal? Otroci v takšnih situacijah ne rabijo laži, da bi jih z njimi zaščitil. Problem je, če ne zmoreš (ker nisi v odraslem) predstaviti okoliščin ampak jim predstaviš svojo resnico, ki je lahko pripovedovana iz golih (negativnih) čustev (do bivše). Če je mama slaba mama tudi v očeh otrok (brez tvoje "resnice" o mami), potem bodo otroci to zelo dobro čutili in tudi morebitno razliko v obravnavanju.
Če pravno ne moreš iztržiti več časa z otroci (oz. skrbništvo), pa najverjetneje nimaš kaj narediti. Razen, če si pripravljen na karkorli je že tisto, kar bi bivšo spravilo v približno normalen odnos (če še nisi poskusil ali pa je to sploh možno).
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ampak saj kako bo pa otrok vedel da mu govoriš resnico? Mogoče bo vzel za resnico tisto kar mu pove jedina...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Softi, kolk pa si jih naredil do zdaj v karieri
sprasujem se.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
Da govoriš resnico, bo otrok vedel, ker mu nikoli ne lažeš.
Ne igraš igre za katero veš, da nisi prvoligaški material. To je igra jedine in jaz v njeni igri ne bi stavil na softija.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
Misliš da ima slabo vest, ali samo še naprej lufta tako kot je pri sinu? Da se je toliko spremenil?
Je moj podoben tvojemu. Samo da se moja dva nista locila in da sta se za otroka odlocila pri 40/28 (po mojih info in mnenju, prehitro na zacetku veze) .. Pa bi bilo mogoce bolje če bi se locila, (tako za mamo kot za otroke) in bi mama dobila drugega (nekaj pametnega, bolj "druzinskega").
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Laganje. Ko ti otrok rece mami mi je rekla, in to ni resnica, povem svoje in podam argumente. Argumenti so navadno v stilu kaj si videl, slisal.
Mami je rekla, da si nam vzel obleke in ne vracas. Ok, katere pa? Ja une in une. A se spomnite, da smo jih zadnjic spakirali. Ja se, samo mami je rekla. Pejmo v omaro pogledat. A jih kje vidite. Ne. Ok.

Mami je rekla, to in ono. In spet podobno.

Mami se noce pogovarjat zakaj sta sla narazen. Nas pa zannima. In se pogovarjamo.

Kako je slo to cez leta? Mami je nas tusira z ledeno vodo, da s eumirimo. Nocemo, jokamo, ampak ona nas tusira, da potem od mraza ne mislimo na bedarije. Prijavim na csd, oni na policijo, jedina rece ni res. otroci pridejo in recejo mami nas je tusirala z mrzlo vodo, sedaj pa se nam laze, da ni res. ampak jaz vem, da je res. k sem videla k je tusirala Jureta, pa vaem da je mene. Besede 4 leta stare punce.
In kle ne lazem oz ne navijam, da mami ni. Pac se bodo zmenili.

In takih izkusenj..mami je to, pa vem da ni res imajo otroci morje na zalogi. Inkle ne bom lagal in olepseval mamo.

Misticni
Leta sem se trudil osvojit zgodbo. Sem sel cez vse faze. Danes vem kaj se dogaja, ne razumem zakaj in kaj je tisto kar jo bo pomirilo oz menim, da tega ni, ker je problem glava oz mascevanje brez meja.

Sneci
3 plus 1. Pa vsakega bi imel se stokrat. Ni ga lepsega kot otroski objem.


Dem
Ne boris se za resnico. Govoris resnico in kaj bo, bo. Ker jedina govori, pa menja zgodbe, otroci pa dojemajo. Sami lovijo odstopanja.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Goba, a ti si šel narazen?
Te to čudi ? mene ne !
Drugač pa dober folk pa kaj je z vami ? Kje pa ste bili ko ste zbirali partnerja ? Itak eni in isti, res ne presenečajo.
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.960
113
In potem CSD ne verjame otrokom ampak mami? Pa se ne vmeša policija tu zraven?
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.960
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
kaz...ločenih oseb z otroci se je potrebno izogibati v velikem loku, če se le da.

Kako to misliš? Ja potem pohiti, samskih žensk (sploh dihtig žensk) od 25 do 32 brez otrok ni ravno dosti
grims-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
In potem CSD ne verjame otrokom ampak mami? Pa se ne vmeša policija tu zraven?

Se, vprasa mamo in zavrze. Zakaj ne vprasate otrok? Ne smemo, so premajhni, mora mam dovolit. Posnamem jaz, posljem. Ja to je zdej jasno kako je, samo ni dokaz. Vi lahko vprasate, ampak otrok mora men povedat.

Se en primer
Babi jih je tolkla s kuhalnico. Prijavim policiji. Babipride in rece sem in gre domov.

Se en primer
Poklice jedina, mekani me tepe. 48 ur prepovedi. Po 72 zaslisanje. Nisem tepel, nisem nic. Ja, ampak komandir je rekel in res smo vam mogl dat, pa sej nimate nobenih tezav s tem.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Misticni

Zlagal sem se. Vem kaj hoce mama. Njena zelja je, da se z otroci ne bi videl. Na sodiscu je to dvakrat dala na zapisnik in v zivljenju dela vse v tej smeri.

Zakaj bi mama to hotela?
Ne dela, dobi dodatek in prezivnino in socialno. Mol ji je dal stanovanje. Vecina tega odpade, ce se otroci premislijo in bi sli k meni. Da se ne premislijo je 100% ce me pozabijo, izginem iz zivljenja. V napsrotnem je zadeva kriticna.
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.960
113
Ti bi na CSD prijavil vsako stvar, ko ti ne odgovori ali pove, kdaj naj greš po otroke npr. Čisto vsako malenkost, da bo tam zabeležena.

2 stvar: en "modri" človek mi je enkrat rekel: "O težavah je potrebno govoriti, ne jih skrivati. Čim več ljudi sliši za tvojo težavo, večja je možnost, da bo kdo kaj pametnega svetoval."

Če bi mene kdo vprašal o stanju, bi vsakemu povedal vse. Mogoče je jedina v očeh drugih žrtev, ki se bori za mir pred softijem.

Ok sicer ni naša stvar, pa bom vseeno vprašal: nisi nikoli prej v zvezi opazil, da je jedina malce materialist?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ne razumem prvega stavka.

Govoris lahko, samo od nasega sistema ni kaj pricakovati. Mama je top in zascitena.

Jedina je zrtev, dokler jaz ne odprem ust in prinesem argumente.

opazal sem posamezne zadeve, a jim nisem posvecal pozornosti.
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.960
113
Ti imaš pravico do otrok po dogovoru in če ona tebe pri tem kakor koli ovira ali namenoma upočasnjuje, je to kršenje tvojih pravic in vsaka taka stvar mora bit zabeležena, da jo na CSD-ju vidijo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Ja. Vidijo. Sporocam. Celo sodiscu sporocam. V casu locitve je sodnica ignorirala. Na koncu je zapisala, da stiki se vedno niso urejeni in sva pravnomocno locena kljub jasnemu zaznamku,
Sedaj sodisce z izvrsbo dela ze 8 mesecev nic, poslal sem vsaj pet doplnitev, dodatnih tezav na isto problematiko, urgence. Nic.

Pa se odgovor na materializem. Ni kle v igri materializem ampak golo prezivetje. Jedina ve, da brez tega ne more prezoveti in ziveti. Izjema je smrt tete in dedovamje. Ce uspe tam dedovat je resena, drugace....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik softi pravi:
Misticni

Zlagal sem se. Vem kaj hoce mama. Njena zelja je, da se z otroci ne bi videl. Na sodiscu je to dvakrat dala na zapisnik in v zivljenju dela vse v tej smeri.

Zakaj bi mama to hotela?
Ne dela, dobi dodatek in prezivnino in socialno. Mol ji je dal stanovanje. Vecina tega odpade, ce se otroci premislijo in bi sli k meni. Da se ne premislijo je 100% ce me pozabijo, izginem iz zivljenja. V napsrotnem je zadeva kriticna.

Če je lena, ne more dobivati preživnine zase.