Ločenci in otroci ločencev

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
od denarja otrok. zavoda ni, ker nikol ni delala. odvetnike je plačevala nekaj, nekaj pa država. izdatke sem dal na sodišče, ko smo se menili o preživnini. je v hiši pustila račune dveh mesecev. bi rekel da večino. jasno je bilo razmerje. in? boli sodišče itd. sej niso njihovi otroci. trajbal so tako dolgo, da sem rekel delajte in naredite, ne bom se več gonil in pogajal, sprejmem vse.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
vse sem rešil. kako ne rabiš odvetnika, ko pa nimaš dovolj preživnine.
o izpuščaju pač nimaš blage.
jaz naj z odvetniki rešujem pravico otrok, ker preživnina je njihova pravica. smeh. ko mi je sodišče določalo preživnino so delali osnovne operacije, seštevanje. in jasno je bilo, da denar je, da jedina ga pa nima. in? so ji rekli pojdi delat? moraš tudi ti prispevat?
ko so lačni, strgani..se sodišče, csd, sociala vmešajo? ne, se ne. naj se jaz? proti vsem? sej nisem neumen,

otrok je kakor jim je. zakaj bodo pa sami ocenili, spoznali.

Tale post in cela tema je en velik smeh...
 
Citat:
Uporabnik softi pravi:
od denarja otrok. zavoda ni, ker nikol ni delala. odvetnike je plačevala nekaj, nekaj pa država. izdatke sem dal na sodišče, ko smo se menili o preživnini. je v hiši pustila račune dveh mesecev. bi rekel da večino. jasno je bilo razmerje. in? boli sodišče itd. sej niso njihovi otroci. trajbal so tako dolgo, da sem rekel delajte in naredite, ne bom se več gonil in pogajal, sprejmem vse.

je v hiši pustila račune dveh mesecev. bi rekel da večino. jasno je bilo razmerje. in? boli sodišče itd. sej niso njihovi otroci. trajbal so tako dolgo, da sem rekel delajte in naredite, ne bom se več gonil in pogajal, sprejmem vse.

zakaj pa takihle zadev ne urejaš tudi iz vidika preživnine? ker to niso več samo otroci, ampak tud zadeve, katerih nisi dolžan plačevati. A na varuha človekovih (zase) pa na varuha otrokovih pravic (za tvoje potomstvo) si se kaj obrnil? Kaj pa tile primc at co? Si kaj pogledal sestavo koalicije za otroke gre, notri maš poleg primca tud druge modele, ki bi se znali ukvarjati tudi s tvojo problematiko? Kaj pa Munc (Matic Munc) ? Si kaj preveril s čim se model ukvarja, pa ta njegova svetovlanica, če je reševal kake spore podobne tvojim (recimo Koroška deklica itd)...če lahk iz takih primerrov kaj zase uporabnega pobašeš
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik softi pravi:
trajbal so tako dolgo, da sem rekel delajte in naredite, ne bom se več gonil in pogajal, sprejmem vse.
A veš da bom to tudi jaz rekel sodnici... poln kufer jo že imam, pa ni preživnina v igri...
Dvomim da se bom pritožil na sodbo pa tudi če nič ne dobim.
Pričakujem tako sodbo da se bo zagotovo ena stran pritožila.

Še glede tvojega primera.
poskrbi da bodo otroci oblečeni, siti , ne pa jih sedaj razvajat (finančno) spredaj in zadaj. Ker to zna na dolgi rok biti bumerang.
V najstniških letih bodo otroci prišli zivet k tebi (ker se bodo lahko tako odločili) samo zaradi tega ker si jih ti stregel spredaj in zadaj tista dva vikenda na mesec.
Ampak takrat jih boš pa imel 24/7 pa v najstniških letih imajo otroci še bistveno večje zahteve kot pa v vrtcu.
Ti boš imel GA 628, otroc pa vsaj S7, če ne še kaj več...
jezen.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik trobla pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
vse sem rešil. kako ne rabiš odvetnika, ko pa nimaš dovolj preživnine.
o izpuščaju pač nimaš blage.
jaz naj z odvetniki rešujem pravico otrok, ker preživnina je njihova pravica. smeh. ko mi je sodišče določalo preživnino so delali osnovne operacije, seštevanje. in jasno je bilo, da denar je, da jedina ga pa nima. in? so ji rekli pojdi delat? moraš tudi ti prispevat?
ko so lačni, strgani..se sodišče, csd, sociala vmešajo? ne, se ne. naj se jaz? proti vsem? sej nisem neumen,

otrok je kakor jim je. zakaj bodo pa sami ocenili, spoznali.

Tale post in cela tema je en velik smeh...

smeh? lepo, da ti je smeh. smo različni.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Ce so otroka dodelili tebi, je moglo bit kaj posebnega, v softijevem primeru pa zal ni tako.

Bratranec (iz italije sicer) je imel dosti boljse pogoje, pa je ostal brez otrok, sicer je ena prisla takoj k njemu, ko je lahko, pa vseeno...

Smeh pa ne vem, ce je se komu smesno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
glede otrok gre samo dol. se pa kažejo obrisi poti za obrnit trend na gor.

pod črto pa..zatajile so vse službe. CSD zadevi ni kos od začetka, DNK je zatajil na svojem področju, šola tudi, vrtec seveda. tudi Policija in ostali.

sem se pa veliko naučil in sedaj, ko so se zaprle druge odprte zgodbe, ko bo več energije se vrnem nazaj na to tematiko.

ps
v tem času sem bolj ali manj uspešno pomagal v treh primerih. zakaj bolj ali manj? ker vsak se najhitreje nauči na lastni koži in napakah.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej veš, da živiš v Sloveniji.Tukaj se jebe poštenega in pohvali barabo. Zdrži
evil.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
to sem poslušal včeraj na sodišču. v eni zadevi, izvršbi, sem naredil kar je bilo naročeno, čeprav ni bilo podlage in danes poslušam kako nisem naredil še to in to.

nisem mogel verjet kaj odvetnica nalaga in s kako teži. cel čas je bilo, ja, barabi, ki ne spoštuje sodišča je treba pomagat, moja boga stranka pa...