Ljubljana - brezvezno mesto?

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.938
2.416
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:
Sem mnenja, da bi Ljubljana morala ciljati na solidno situirane turiste srednjih let, ki drugače gredo tudi na Dunaj, v Salzburg, Verono in podobno. Njim bi morala biti prilagojena ponudba, ne pa nekim študentom, ki potem spijo v Celici, en dan pobruhajo Tromostovje in gredo domov.

Osredotočit se samo na eno skupino je pa res najbolj butasto in prav zato je Ljubljana tako bedna! Mesto mora biti zanimivo vsem generacijam in slojem ljudi. Dunaj nudi ogromno za vse generacije, ki jih zanima zgodovina, umetnost do tistih, ki si želijo dobrih koncertov in zabave ali pa tistih, ki se ga pridejo samo nažret in kozlat. Prav tako je primeren za low budget turiste, kot tudi za tiste najbolj petične. Dunaj primerjati z Ljubljano je hecno bi bilo pa super, če bi imela Ljubljana vsaj delček tistega kar nudi Dunaj.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Če pa jaz protestiram proti Jugo glasbenikom je pa vse narobe
bonk.gif

Načeloma ni, razen žaljivk, nič narobe.

Je pa hudič, če zna človek le kritizirat, ne zna in zmore pa ponuditi nikakršne alternative.

Sam si priznal, da nimaš pojma, kako bi poštimal Ljubljano, da bi bila lepa in dehteča. To še nekako lahko razumem. Čeprav ne vem, zakaj je treba pri tem biti žaljiv.

Da kritiziraš seznam nastopajočih muskontarjev, ne da bi ponudil svoj seznam, je pa totaln BS. S kavča kritizirat, jaka muda! Narediti kaj, pa magari zgolj napisati par deset bendov, ti pa nikakor ne gre od rok.

To je problem, da opletaš zgolj z jezikom, ko bi moral kaj narediti, pa se potuhneš in te nikjer ni.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
... računalnik, ki ga ima na pultu ne zna uporabljati...

Ti, a rodilnik mu je pa šel od rok?

Ali pa je tudi po tej plati en navaden zaplankan tepec in polpismen prepotenten balkanc?
Saj veš, tisti butl, ki nima pojma o visoki evropski kulturi...
crazy1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.938
2.416
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:


Sam si priznal, da nimaš pojma, kako bi poštimal Ljubljano, da bi bila lepa in dehteča. To še nekako lahko razumem. Čeprav ne vem, zakaj je treba pri tem biti žaljiv.

Priznal sem, da nimam pojma ampak vseeno omenil kako bi se dalo kaj urediti. Sploh pa to kako zrihtati Ljubljano sploh ni pomebno jaz sem repliciral tistim, ki pravijo, da je Ljubljana lepa, urejena in se ogromno dogaja in s tem se enostavno ne strinjam. Kje je problem?

Citat:
Uporabnik Gaston pravi:


To je problem, da opletaš zgolj z jezikom, ko bi moral kaj narediti, pa se potuhneš in te nikjer ni.

Ja kaj hudiča sem se pa potuhnil? Ne razumem pa kaj bi imelo smisel tu naštevati bende, ki bi jih jaz izbral? Glej, če bi vedel kakšen je budžet bi si vzel čas poiskal primerne bende kateri bi bili tudi cenovno sprejemljivi in se potem naprej dogovarjal in izbiral. To, da mi naprej mečete, ker tu na forumu ne naštevam bendov kaže samo na to, da pojma nimate o dogovarjanju in bookingu bendov, prav tako, kot odgovorni na MOL.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Center Ljubljane je prou lep za pogledat, LJubljanski Grad, Prirodoslovni muzej, Železniški muzej, Tivoli, Plečnikove zgradbe..
Marsikej je fajn pogledat. Turisti majo dost nabitih velikih mest. Manj je kdaj lahko tudi več. Men osebno je prou fajn Ljubljana kakor je.

Razen tega:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Še najbolj patetični pa so mi ljubljančani ko vztrajajo z življenjem v bližini centra v nekih starih plesnivih stanovanjih samo zato, da so "blizu dogajanja, stari eeeej..." Namesto da bi prodali tisto propadajočo luknjo in šli za isti denar živet 20minut vožnje stran kjer obstaja še kaj več kot pa samo Rožnik in Golovec.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.938
2.416
113
Lublana
Obišči stran
Ja center je v redu ampak kar je lepega in zanimivega hitro vidiš potem je pa konec. To je enostavno premalo, da bi od turizma imeli kakšne resne dobičke!
Ne vem sicer od kje ti podatek, da imajo turisti dovolj nabitih velikih mest!? Če bi to bilo res potem tista mesta nebi bila več nabita. Tisto, ki pa hočejo mir in samoto pa ne pridejo v Ljubljano ampak so za kaj takega po celem svetu veliko bolj primerni in priljubljeni kraji.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
A veš kok folka je na svetu. Počak da bodo še Kitajci začel po svetu hodit množično.
Mene recmo nič ne vleče v New York, Barcelono...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:


Sam si priznal, da nimaš pojma, kako bi poštimal Ljubljano, da bi bila lepa in dehteča. To še nekako lahko razumem. Čeprav ne vem, zakaj je treba pri tem biti žaljiv.

Priznal sem, da nimam pojma ampak vseeno omenil kako bi se dalo kaj urediti. Sploh pa to kako zrihtati Ljubljano sploh ni pomebno jaz sem repliciral tistim, ki pravijo, da je Ljubljana lepa, urejena in se ogromno dogaja in s tem se enostavno ne strinjam. Kje je problem?

Citat:
Uporabnik Gaston pravi:


To je problem, da opletaš zgolj z jezikom, ko bi moral kaj narediti, pa se potuhneš in te nikjer ni.

Ja kaj hudiča sem se pa potuhnil? Ne razumem pa kaj bi imelo smisel tu naštevati bende, ki bi jih jaz izbral? Glej, če bi vedel kakšen je budžet bi si vzel čas poiskal primerne bende kateri bi bili tudi cenovno sprejemljivi in se potem naprej dogovarjal in izbiral. To, da mi naprej mečete, ker tu na forumu ne naštevam bendov kaže samo na to, da pojma nimate o dogovarjanju in bookingu bendov, prav tako, kot odgovorni na MOL.

ne sekiraj se, saj sem mu linkal listo sajkobili bendov
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Oh, Štibr...
srce-1.gif


Ti moj mali infatilnež, kolk si pa ti duhovit !
Nič čudnega, da se moraš na vsakem koraku otepat žensk.




Ti, Štibr! Čist tko vprašam... Kolk ti pa tele bejbe kej računajo?
priden.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Dokler mi ga ti zastonj vlečeš, res ni potrebe po kakšnih finančnih transkacijah, zdaj te moram le še zdresirati, da boš vedno pogoltnil
cheer.gif


zdaj pa nazaj na temo...sixpowerju je blizu način življenja, kot ga nekateri prakticirajo v zda...recimo pickupi, rockabilly glasba...razen the cramps...
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Vidim, da si se vedno na mentalni stoplni 16 letnika. Good. Sem vesel da se nekatere stvari ne spremenijo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pusti ti asfalt. Poznam ulico skoraj v centru Ljubljane, ki je 20 let niso mogli asfaltirati, ker eden od stanovalcev ni želel žrtvovati svoje žive meje za ureditev obcestne kanalizacije. Ziher Zoki kriv, jelde?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.771
262
83
Največja slovenska vas
ksz

Meni se zdi pa čist zanimiva lista nastopajočih na kongrescu, čeprou bi (bom) šou zgolj na en koncert, ker mi je glasba blizu (pa ni Halid
evil.gif
). Nikoli ne boš mogel vsem ustreči, se pa lahko potrudiš (glede na finančne zmožnosti), da bo vsakdo našel nekaj zase.

Glede Ljubljane, kadarkoli sem imel na obisku tujce so bili navdušeni nad Ljubljano in vsi so ostali tukaj teden ali več in ni se mi zdelo, da se dolgočasijo oz. da so se prenasitili (OK, od 7dni, so bili 3dnevi dnevnih izletov).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ali morda veš, da je v Ljubljani letno približno 20.000 kulturnih dogodkov?

Prosim, če mi daš seznam današnjih (ali pa jutrišnjih) 55. Hvala.

Če verjameš ali ne, jih tudi jaz nisem prešteval, to je izjava nekega turističnega delavca.