Ljubljana - brezvezno mesto?

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Daj se no hecat
smile-1.gif
Še enkrat: to se ŽE IZVAJA v praksi. Se spomnim je bilo enkrat v Tedniku (se mi zdi), ko je občina zelo pohitela s tem, hkrati pa lastniku ni hotela dati gradbenega dovoljenja za obnovo...
uf-1.gif
Ja, tako se to dela v Bananistanu.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Get out of here... Katera teroristicna obcina si je pa to upala, in, bolj pomembno, a je na spisku da ostrel?

Da bo nekdo meni ukazal kaj z svojo lastnino delat, dajte se no hecat :S
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne vem, kaj si ti "umenil", ampak...

Kako bos podjetju/lastniku ukazal, da mora, nujno in za vsako ceno nekaj obnoviti? Samo, da si bom lazje predstavljal kako ljudi prepricati v nekaj kar nocejo narediti, saj razumes. Imamo poceni kredite? Ne. Drzavne subvencije? Ne. Voljo in zeljo lastnikov? V vecini primerov ne.

Torej, kako?
smile-1.gif
Ja, ok, se strinjam, bilo bi lepse ce bi bilo obnovljeno, ampak spet - kako bos to naredil? Ker, dajmo bit odkriti, sicer veselo lajas kaj in kako bi bilo treba narediti po tvoje, ampak v praksi pa nimas idej, kajne?

Preprosto. Sprejmes obcinski odlok in ce ni po njem, krepko kaznujes. Pa si bo vsak lastnik sam izracunal, a rajje obnovi, placuje kazni ali proda in gre drugam.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Get out of here... Katera teroristicna obcina si je pa to upala, in, bolj pomembno, a je na spisku da ostrel?

Da bo nekdo meni ukazal kaj z svojo lastnino delat, dajte se no hecat :S

Saj ti ne ukaze, kaj z njo delat, le katere standarde mora izpolnjevat. Tako kot avto na tehnicnem.
Se premalo je tega.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Get out of here... Katera teroristicna obcina si je pa to upala, in, bolj pomembno, a je na spisku da ostrel?

Da bo nekdo meni ukazal kaj z svojo lastnino delat, dajte se no hecat :S

Saj ti ne ukaze, kaj z njo delat, le katere standarde mora izpolnjevat. Tako kot avto na tehnicnem.
Se premalo je tega.

Eh, pusti... balkancu razlagati o redu nima nobenega smisla.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Get out of here... Katera teroristicna obcina si je pa to upala, in, bolj pomembno, a je na spisku da ostrel?

Da bo nekdo meni ukazal kaj z svojo lastnino delat, dajte se no hecat :S

Mislim, da ima Dunaj točno tako urejeno, kot je napisal @sad
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
In kaj naj bi turist videl zanimivega v Ljubljani? Par plečnikovih zgradb, nabrežje grad in par cerkva... 2 ure porabi.
Ljubljana je bolj za zraven, pravi gredo na morje, v postojno gledat kapnike, na gorenjsko na kremšnite in grad, potem pa v toplice na relaksacijo.

In zato ima Ljubljana vsako leto več blesavih turistov, ki so nad mestom navdušeni. Če ti nimaš pojma o zgodovini, umetnosti in kulturi, še ne pomeni, da ga nihče nima.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bizi pravi:


In zato ima Ljubljana vsako leto več blesavih turistov, ki so nad mestom navdušeni. Če ti nimaš pojma o zgodovini, umetnosti in kulturi, še ne pomeni, da ga nihče nima.

Eh, ne pretiravaj. Število turistov res vsako leto počasi raste ampak to še vedno ni nič, pljunek v morje. Ljubljana enostavno ni zanimiva destinacija pa se lahko na glavo postaviš! Vsekakor bi lahko privabili več turistov, če bi poskrbeli za boljšo ponudbo na vseh področjih od boljših prometnih povezav do pestre turistične ponudbe, gostinstva, trgovin, znane hotelske verige, raznovrstna zabava in atrakcije....in od vsega tega tudi dobro služili... ah sanjam...tukaj se postavi neke Jugiče na Kongresni trg in za turistično ponudbo je poskrbljeno
hysterical-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne vem, kaj si ti "umenil", ampak...

Kako bos podjetju/lastniku ukazal, da mora, nujno in za vsako ceno nekaj obnoviti? Samo, da si bom lazje predstavljal kako ljudi prepricati v nekaj kar nocejo narediti, saj razumes. Imamo poceni kredite? Ne. Drzavne subvencije? Ne. Voljo in zeljo lastnikov? V vecini primerov ne.

Torej, kako?
smile-1.gif
Ja, ok, se strinjam, bilo bi lepse ce bi bilo obnovljeno, ampak spet - kako bos to naredil? Ker, dajmo bit odkriti, sicer veselo lajas kaj in kako bi bilo treba narediti po tvoje, ampak v praksi pa nimas idej, kajne?

Preprosto. Sprejmes obcinski odlok in ce ni po njem, krepko kaznujes. Pa si bo vsak lastnik sam izracunal, a rajje obnovi, placuje kazni ali proda in gre drugam.

Drži, recimo v eni občini (mogoče v večih) imajo v odloku zapisano, da je dovoljeno graditi samo dvokapnice, npr. štirikapnice ni dovoljeno...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ali morda veš, da je v Ljubljani letno približno 20.000 kulturnih dogodkov?

Prosim, če mi daš seznam današnjih (ali pa jutrišnjih) 55. Hvala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj veš kako se to šteje - muzej je odprt 365 dni na leto in imaš takoj 365 dogodkov, potem ima muzej 3 mesece začasno razstavo, imaš dodatnih 90 dogodkov, pozimi mesec dni praznične stojnice...
grin1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
20.000? To je več, kot 50 na dan. Pa saj to ni Las Vegas
hysterical-1.gif
. Razen, če si štel vsako pasjo procesijo in red bull vodka party v vsakem zakotnem kafiču.
Sicer je v Ljubljani res veliko prireditev ampak včasih je pomebna tudi kvaliteta ne samo kvantiteta
wink-1.gif
Oziroma ponudit tudi kaj bolj atraktivnega, večjega bolj odmevnega, tu pa Ljubljana močno šepa. Predvsem pa je problem Ljubljane nočno življenje in dobra raznolika ponudba s katerimi zadovoljnemu turistu iz žepa vlečeš denar in se z veseljem še vrne.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Sem mnenja, da bi Ljubljana morala ciljati na solidno situirane turiste srednjih let, ki drugače gredo tudi na Dunaj, v Salzburg, Verono in podobno. Njim bi morala biti prilagojena ponudba, ne pa nekim študentom, ki potem spijo v Celici, en dan pobruhajo Tromostovje in gredo domov.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ksz

meni osebno je LJ dokaj dolgočasno mesto. Če dobim obiske iz tujine me je sram peljat v LJ karkoli razkatovat kot da bi imeli nevemkaj...dejansko je porazno, zadnja leta je pa postalo še kičasto za kozlat.

Kdor je že šel kam dlje kot pa samo do sosednjih držav bo vedel kakšna je razlika v zanimivosti tega mesta.

Še najbolj patetični pa so mi ljubljančani ko vztrajajo z življenjem v bližini centra v nekih starih plesnivih stanovanjih samo zato, da so "blizu dogajanja, stari eeeej..." Namesto da bi prodali tisto propadajočo luknjo in šli za isti denar živet 20minut vožnje stran kjer obstaja še kaj več kot pa samo Rožnik in Golovec.