Ljubljana - brezvezno mesto?

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Center mesta je še najmanši problem saj je to še najbolj zrihtano. Po vsej Ljubljani je ogromno zgradb v zelo slabem stanju, ki bi jih bilo potrebno nujno obnoviti! Čisto na hitro na pamet, Petrolova stolpnica, bivša SCT stolpnica + tista na drugi strani Slovenske c. (avtotehna), nedokončan Hotel Lev, potem naselja, kot npr. BS3, tržnica moste s španskimi borci in bloki v okolici, mnogo zgradb in blokov ob vpadnicah Celovški c., Dunajski c. Tržaški c. in še nešteto posameznih objektov vsepovsod po mestu od stanovanjskih do poslovnih....aja pa Bežigrajski stadion, potem ureditev in pozidava vseh degradiranih območij znotraj AC obroča... v glavnem dela za 100let + da bo vsaj približno tako urejena, kot normalna evropska mesta.

Erm... Koliko od teh lokacij je v lasti MOL, in koliko jih je v zasebni lasti?
stupid-1.gif


Jaz recimo kar vidim, kako bo MOL obnavljal Petrolovo stoplnico z obcinskim denarjem. Aha. Ja. Pol pa svizec.

Pa kdo je rekel, da mora MOL vse to plačat? Govorim o stanju in urejenosti mesta, ki je krepko pod evropskim nivojem. Kljub temu je pa za veliko stvari, ki sem jih umenil tudi MOL odgovoren!
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne vem, kaj si ti "umenil", ampak...

Kako bos podjetju/lastniku ukazal, da mora, nujno in za vsako ceno nekaj obnoviti? Samo, da si bom lazje predstavljal kako ljudi prepricati v nekaj kar nocejo narediti, saj razumes. Imamo poceni kredite? Ne. Drzavne subvencije? Ne. Voljo in zeljo lastnikov? V vecini primerov ne.

Torej, kako?
smile-1.gif
Ja, ok, se strinjam, bilo bi lepse ce bi bilo obnovljeno, ampak spet - kako bos to naredil? Ker, dajmo bit odkriti, sicer veselo lajas kaj in kako bi bilo treba narediti po tvoje, ampak v praksi pa nimas idej, kajne?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne vem, kaj si ti "umenil", ampak...

Kako bos podjetju/lastniku ukazal, da mora, nujno in za vsako ceno nekaj obnoviti? Samo, da si bom lazje predstavljal kako ljudi prepricati v nekaj kar nocejo narediti, saj razumes. Imamo poceni kredite? Ne. Drzavne subvencije? Ne. Voljo in zeljo lastnikov? V vecini primerov ne.

Torej, kako?
smile-1.gif
Ja, ok, se strinjam, bilo bi lepse ce bi bilo obnovljeno, ampak spet - kako bos to naredil? Ker, dajmo bit odkriti, sicer veselo lajas kaj in kako bi bilo treba narediti po tvoje, ampak v praksi pa nimas idej, kajne?

Joj groza, sem se zatipkal in pritisnil U
bonk.gif
CeU hudič.

Ne nimam idej! Sicer nisem prepričan ampak mislim, da imajo marsikje z zakonom urejeno kako se morajo vzdrževati objekti in kako pogosto obnavljati. Itak mi je pa vseeno za vse skupaj saj je prav, da je tako po cigansko, paše k tukajšnji balkanski kulturi. Jaz sem samo omenil, da Ljubljana ni lepo in urejeno mesto in ne kako in kdo bi to moral urediti.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Kul, nimas idej. Dobro da smo to razcistili. (Je bilo ocitno, ampak lepo, da tudi sam priznas.)

Vrnimo se na osnovno postulacijo, in jo malo popravimo:
"Ljubljana je po vecini lepo urejeno mesto tam, kjer lahko Mestna Obcina cez urejenost, nad ostalim pa nihce nima vpliva."
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:

Vrnimo se na osnovno postulacijo, in jo malo popravimo:
"Ljubljana je lepo urejeno mesto (tam, kjer lahko Mestna Obcina vpliva na urejenost), nad ostalim pa nihce nima vpliva."

Ni res! Kaj pa Stožice? Rog? Cukrarna? Vojašnica Roška?... in še, in še objektov. Ljubljana NI urejeno mesto!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
744760.jpg


Kongresni trg - mestna navijaška cona EuroBasket 2013

glasbeni nastop: Daj še en litro
glasbeni nastop: Manouche
glasbeni nastop: Veseli Begunjčani
glasbeni nastop: Veseli svatje
glasbeni nastop: Mambo Kings
glasbeni program: Groove apart
glasbeni nastop: Jinx
glasbeni nastop: Nina Pušlar z bendom
glasbeni nastop: Nuša Derenda in Prima Vista
glasbeni nastop: Soul Fingers
glasbeni nastop: Zoran Predin z bendom
glasbeni nastop: Orlek
glasbeni nastop: Rok'n'Band
glasbeni nastop: Samuel Lucas & Band
glasbeni nastop: Alenka Godec z bendom
glasbeni nastop: Zoran Zorko s skupino
glasbeni nastop: Bajaga
glasbeni nastop: Gibonni
glasbeni nastop: Vlado Kreslin z Malimi bogovi
glasbeni nastop: Magnifico
glasbeni nastop: Harmonikarski ansambel Pustotnik
glasbeni nastopi na odru: Tide
glasbeni nastopi na odru: Tabu
glasbeni nastop: Tribute to Joe Cocker
glasbeni nastop: Cover Lover
glasbeni nastop: Ansambel Črna mačka
glasbeni nastopi na odru: Neda Ukraden
glasbeni nastop: Hišni ansambel Avsenik
glasbeni nastop: Tony Cetinski
glasbeni nastopi na odru: Dan D

...

Skratka, Zoki je car! Igrajo točno tiste skupine, ki jih predlagajo dežurni jamBrači.
zmaga.gif

ja kaj pa je tok balkanskega na tem seznamu? Sem mislil, da je vsaj pol playliste iz 12-ke na seznamu.
bonk.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
No iz tega seznama so izpuščeni še Halid Bešliæ in Neda Ukraden kar je zame totalna ciganija in neprimeren izbor glasbe za tak kraj in dogodek!
Sem pa že povedal kaj je bistvo! Ampak itak se delate trapaste in nočete razumeti. Zakaj uvažajo glasbenike z Juge in jih plačujejo z našim denarejm? Če že uvažajo glasbenike naj se potrudijo in jih uvozijo še iz kje drugje sem prepričan, da bi jih bila večina celo bolj vesela.
Je pa hecno, če jufke protestirajo proti izboru MIss je vse v redu in je to njihova pravica, ker tako branijo svojo kulturo. Če pa jaz protestiram proti Jugo glasbenikom je pa vse narobe
bonk.gif


Morda je pa vsaj vreme na moji strani in bo Halid B. zaradi dežja odpovedan
evil.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Še vedno je veliko ciganije plus to, da ne razumem zakaj MOL stalno podpira balkanske izvajalce in to v takem obsegu!?

Saj ste volili iæ-a, kaj se buniš?
evil.gif


Ciganijo (Strojane), bi lahko tržili kot kulturno znamenitost.
cheer.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik ynos pravi:


Je pa drago mesto. Predrago. Cena stanovanj je nenormalna, ostail stroški pa so tudi previsoki.
Rit lena lenuharska socijalistčna........... klošarju je vedno vse predrago
evil.gif

več in bolj pridno delaj, pa več zasluži in ti ne bo predrago,
ti bi tako, da zaradi tvoje nesposobnosti vsi cene spustijo in ste vsi enako revni, .....tako po yugoslovansko
shocked-1.gif

izobražuj se, za pridnega in sposobnega se vedno delo najde,....če nimaš € pa službo menjaj.....

...ja tak je , vsaj tak ste me srednjeslojaši na alterju še dve leti nazaj učili, zato ne jambrajte in raje delujte po svojih nasvetih,
rolleyes-1.gif

evil.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik patriot pravi:


Ciganijo (Strojane), bi lahko tržili kot kulturno znamenitost.
cheer.gif

Ja, saj je že zdaj praktično tako. Kaj druga, kot ciganijo pa lahko turist sploh vidi v Ljubljani?

Sem bil pravkar v enem od Ljubljanskih Hostlov kjer sem rezerviral sobe za večjo skupino ljudi in receptor polpisnem seljak iz Bosne,
hysterical-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Kolesarske so katastrofa

Se strinjam. Del težave je podedovan iz časov, ko se o urejenih kolesarsih poteh pri nas ni razmišljalo. Drugi del težave so še vedno isti odgovorni ljudje, ki danes ponavljajo iste napake. Ne moreš reševati problemov z razmišljanjem, ki je probleme ustvarilo.
 

alfie

Pripravnik
5. apr 2013
125
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Ogromno glasbenikov je, ki bi lahko igrali. Kot rečeno najprej bi poskrbel za slovenske izvajalce potem pa še kaj zanimivega za dobro turistično promocijo. Mah kaj čem razlagat itak vam ni jasno.

Citat:
Uporabnik alfie pravi:
Vprašanje kakšni so interesi v ozadju. Pa mau preveč si začel čez vse pljuvat. Umiri se.

Seveda so interesi v ozadju saj je očitno - Vse za čapce! Pa ne pljuvam čez vse ampak samo čez balkansko ciganijo.

Če je pa v prestolnici sama æefurjada, normalni ljudje, ki delajo za njihovo socialno itak nimajo časa, ker majo zjutraj službe. Torej... če je že tako, so pa take skupine, da se iz njih vsaj kaj izmolze in da jih čim več pride
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Sem bil pravkar v enem od Ljubljanskih Hostlov kjer sem rezerviral sobe za večjo skupino ljudi in receptor polpisnem seljak iz Bosne,
hysterical-1.gif

Taka oseba nima kaj delat na takem delovnem mestu.

Prijavi ustrezni inšpekciji...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
In kaj naj bi turist videl zanimivega v Ljubljani? Par plečnikovih zgradb, nabrežje grad in par cerkva... 2 ure porabi.
Ljubljana je bolj za zraven, pravi gredo na morje, v postojno gledat kapnike, na gorenjsko na kremšnite in grad, potem pa v toplice na relaksacijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ne vem, kaj si ti "umenil", ampak...

Kako bos podjetju/lastniku ukazal, da mora, nujno in za vsako ceno nekaj obnoviti? Samo, da si bom lazje predstavljal kako ljudi prepricati v nekaj kar nocejo narediti, saj razumes. Imamo poceni kredite? Ne. Drzavne subvencije? Ne. Voljo in zeljo lastnikov? V vecini primerov ne.

Torej, kako?
smile-1.gif
Ja, ok, se strinjam, bilo bi lepse ce bi bilo obnovljeno, ampak spet - kako bos to naredil? Ker, dajmo bit odkriti, sicer veselo lajas kaj in kako bi bilo treba narediti po tvoje, ampak v praksi pa nimas idej, kajne?
Kako? V Sloveniji se to naredi tako, da na ravni občine sprejmejo odlok o urejenosti hiš ali nekaj takega. Potem se na podlagi tega izdela ocena in pozove lastnike problematičnih stavb k obnovi. Če tega ne naredijo, naredi to občina in za znesek vknjiži hipoteko na to lastnino. Je.ba je edino, če je par problematičnih stavb v občinski lasti, občina pa brez denarja
evil.gif
.

PS: Pa to ni moje nakladanje ampak se dejansko še izvaja na ta način v praksi.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.932
2.410
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
In kaj naj bi turist videl zanimivega v Ljubljani? Par plečnikovih zgradb, nabrežje grad in par cerkva... 2 ure porabi.
Ljubljana je bolj za zraven, pravi gredo na morje, v postojno gledat kapnike, na gorenjsko na kremšnite in grad, potem pa v toplice na relaksacijo.

Sicer ne vem zakaj to meni odgovarjaš ampak, če že govoriš o tistih pravih turistih, tisti gredo pogledat urejena in lepa evropska mesta z bogato kulturo in ponudbo ne pa ta mali balkanski prdec.