Laptop vs. iPad/iPad2 za upokojence

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mimogrede - saj te apple zadeve se samo v angleščini dobi a ne? slovenska verzija je verjetno utopija

kaj pa recimo nemška?
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
To da je na ebayu 40 eur ceneje kot pri nas je ok, ampak za tako napravico je super imeti " se zgodi ", se posebaj pri obisku vnukov, ko bojo hoteli kako igro sprobat ali pa preko voyo kako risanko pogledat....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
najmlajši vnuk je star 14 let, tak da ni problema
grin1.gif
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
Potem sta pa upokojenca ze precej v letih in taka napravica rada zdrsne iz rok 😉
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:


Citat:
Točno nekaj takega je alternativa - morda celo za 100€ več.

Najprej ga preizkusi, da ne narobe z njim se kaj drugega, kot zgornji pomisleki ... morda obstaja zelo dober razlog, da je tako neverjetno poceni.

točno tak setup samo lenovo sem nabavil prejšnji tedn za eno ko gre na izmenjavo in rabi pač laptop za word net in skype. cena ista.
to je to. še hd videje predvaja :D tak da jaz ne vidim omejitev pri "normalni" uporabi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zdaj ga nastavljam pa me par stvari zanima. Se da kako sumnike vklopiti. Tudi ce dam na hrvaski jezik na tipkovnici ni sumnikov.

Potem pa me zanima se nekaj glede aplikacij kot sta Delo in Slovenske novice - danasnjo verzijo dela lahko zastonj pogledam. Je tako vsak dan ali samo pac danes ker imam na novo. Recimo starejsih stevilk pa ne morem zastonj pogledat.

Imate kaksne appse za svetovat za starejse?:) pa da so zastonj. Skype je ze ustvarjen racun in dodani potencialni klicatelji. Tudi mail sem nastavil, safari pa bom pustil samo z google bookmarkom.

Morda tudi kake enostavnejse igre za krajsanje casa?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Za naslednje stevilke Dela brat moras imet narocnino. Vec si preberi na delo.si, link delo na ipadu, vse pise.

Ah potem jih pa kr jebeštrga gleda. Bosta pac na internetnih straneh nasla informacije, delo je itak pamflet
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zdaj ga nastavljam pa me par stvari zanima. Se da kako sumnike vklopiti. Tudi ce dam na hrvaski jezik na tipkovnici ni sumnikov.
Glede sumnikov je ze stein odgovoril... Daljsi pritisk na tipko odkrije dodatne znake ...

20111109-cbcf877bhr8m54h5c55t4h8fnp.jpg


Citat:
Potem pa me zanima se nekaj glede aplikacij kot sta Delo in Slovenske novice - danasnjo verzijo dela lahko zastonj pogledam. Je tako vsak dan ali samo pac danes ker imam na novo. Recimo starejsih stevilk pa ne morem zastonj pogledat.

Pri aplikaciji Delo, dobis brezplacno samo trenutni izvod, ko prvic namestis ... Potem pa moras placati, ce si pa ze narocnik tiskane izdaje, pa lahko dobis dostop tudi do elektronske izdaje ...

Slovenske Novice pa so zaenkrat se vedno brezplacne v promocijskem obdobju... Koliko casa bodo se brezplacno, nisem nasel...

Prav tako preko aplikacije Trafika lahko po registraciji snames nekaj brezplacnih promocijskih izvodov nekaterih revij ali casopisov ...
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Od aplikacij bi zanju predlagal še slovenske radijske postaje, televizijski spored, starejši radi govorijo o vremenu (no tega je treba plačati), pa ko bi si merila srčni utrip bi tudi bilo zabavno.
1352425-Slika111.JPG
 

Priponke

  • 1352425-Slika111.JPG
    1352425-Slika111.JPG
    17,8 KB · Ogledi: 155
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tv spored sem že dodal, plačljive pa težko, ker nimata kartice, pa še če bi imela je raje ne vpisujem, da nebo kar na enkrat za 200€ neumnih appsov gor:)

Bom zdaj še slo radio in heart rate naložil, da vidim kako zgleda. Hvala za predloge pa se priporočam še naprej. Do srede ga imam verjetno še jaz doma, potem pa jima pridejo internet priklopit.
grin1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
U slo radio je super, ker igra tudi v ozadju. Ker recimo youtube se ugasne če hočem hkrati surfat.