Samsung Galaxy Tab vs. iPad Mini

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Kaj tebi v glavo seka mi je cisto vseeno, ce pa se vrnemo na tablice pa ostaja dejstvo da je ekran na ipad2 zrnast. To se se kako opazi ko beres kaki tekst, kot ta forum recimo
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
Steve: ekran na ipad 2 ni zrnast, na ipad mini pa še manj če ga gledaš z normalne razdalje. Če pa vsi buljite z 1,2 cm od ekrana je pa vaša stvar.

titov: čakaj malo na 135 dpi pri 15" pixlov skoraj ne vidiš, pri 131 dpi 9,7" je pa slika zrnasta? pa oba gledaš s skoraj iste razdalje? Zgleda da sem preveč
bonk.gif
za tole ali pa ti neveš točno kaj pišeš in mi napišeš da je vsak ekran retina samo zato ker si prepisal s tiste strani?

zaključmo tole ker vidim da ne bomo nikamor prilezli.

avtorju teme: jaz bi se odločil za ipad mini
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Aja, če ti uporabljaš tablico in telefon iz iste dolžine kot prenosnik potem pa itak ne vidiš zrn, jaz in večina ljudi ne... Do zaslona prenosnika lahko stegnem roko in se je ravno dotaknem s kazalcem, ne predstavljam si kako bi tablico oz. telefon uporabljal s take dolžine.
hysterical-1.gif


Če ne razumeš kalkulacij na tisti strani je pa tvoj problem.
stupid-1.gif


iPad mini je zrnast, iPad 2 pa sploh, ker je večji in ima isto resolucijo... Vsak BB jih ima in gre lahko vsak pogledat in primerjat..

Zrnast ni kadar ga upravljaš, tako kot ury, iz pol metra (ipad mini, iPad2 iz 66cm), ali če si slaboviden, konec debate.
smirk-1.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Prav gledat grem prvi delovni dan kakšna je ta zrnasta slika. Se mi zdi da ste eni preveč občutljivi postali in mora biti vse res 100% perfektno, če ne je šrot.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Mislim da je bolj poanta v tem da se ima apple, se bolj pa ga imajo njegovi uporabniki, za absolutni top shit. Temu primerna je cena. In ker so pricakovanja visoka, se potem zlije precej gnoja, ko nekaj ni ravno perfektno, pravzaprav je podpovprecno. Za tiste ki se tega niste videli, idite v bb pogledat ipad2 in zalaufajte alter. Text je res grdo kockast
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kaj pa iPad 3? iPad 4? cmon, govorimo o starih modelih!! in takrat so bli top. Samsung Galaxy Tab 10.1 (ki ga imam) je bil prvi ki se je priblizal.

in ne, moj zaslon ni prav nic zrnast, je super!! in iPad Mini je le se boljsi. ja, primerjal ravno par dni nazaj v BB. da o iPad retini ne govorim. res pa je, da ga zal nisem mogel uporabiti za resno delo na terenu, ampak glede na to, da nas je vedno vec na terenu s tablico v rokah in da se nas vedno vec pogovarja o delu s tablico in o optimizaciji tega dela, so te zadeve sila uporabne ... zrnate ali ne ...no, edine stvari zrnate, so v slabih svetkobnih pogojih nase fotke ...
wink-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Prav gledat grem prvi delovni dan kakšna je ta zrnasta slika. Se mi zdi da ste eni preveč občutljivi postali in mora biti vse res 100% perfektno, če ne je šrot.

A tebi je fajn, da daš veliko denarja, da kupiš šrot?
uf-1.gif


Enostaven test je, tako kot je Steve rekel, odpreš alter na ipad2/mini in kakšen 200dpi+ zaslonu beri tekst in potem poskušaj trditi, da tisti prejšnji zaslon ni zrnast.
wink-1.gif
Seveda imej napravo na dolžini na kateri se naprava uporablja.
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Grem gledat kakšne so te tablice, ravno se odločam za nakup, dal bom tam do 200€, verjetno kaj rabljenega. Ne rabim top shit zadeve in če razlike ne bom opazil, ne mislim plačevat. 700€ pa ne dam niti v sanjah za tablico pa če ma ne vem kak zaslon. Rabil jo bom za skype, fb, maile in internet. Knjige pa veliko raje berem prave papirnate. Mogoče bom kdaj še kak film pogledal gor, to je pa to.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Saj tablice uprabljamo vsi vec ali manj za enake stvari. Problem je samo ko delas vec stvari, oz kar vse naenkrat. Multitasking, koliko je prirocn, je tudi sranje. Ker ko delas vec stvari hkrati, zna podhranjena stvar hitro klecnit. Jaz nexusa redno spravljam na kolena, pa ni ravno podhranjen. Tako da iz tega vidika je strojna moc pomembna. Pri ipadu teh tezav nisem imel, tam pol stvari tak sploh ne mores delat, tak da tezave odpadejo
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Za 200€ obvezno vzemi Nexus-a, vse ostalo je šrot. Potem naprej za 300€+ imaš minija, ki je ql, če te ne moti zaslon, pa Huewai Mediapad pa Nexus 10 samo teh ni v Slo še. Ampak za kak večji multitasking ter tipkanje je boljše netbook.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jajca in največji nateg ever. največja resolucija za shranit fotko je 2200 ali 2600 px po daljši stranici ... plus da jo skompresira u nulo, nimam kaj s tako fotko za počet ...

Photo Editor, to je to. pa mophotos (za popisovanje) in FTP Cafe za pošiljanje (s tem, da je FTP Cafe edini, ki se pri inštalaciji poveže s "share" "gumbom", da lahko direktno iz mophotos stisneš share, ko imaš fotko še odprto in se odpre fotka direktno v FTP clientu, stistneš upload in voila ...)

da bi bilo nekaj podobnega Filterstorm Pro na androidu sem pa že opustil upanje ...
tongue-1.gif