Samsung Galaxy Tab vs. iPad Mini

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Po HW sta tu tu, kar pomeni, da iPad dela bolje, ker je iOS bolj optimiziran. Glede resolucije ekrana, je pa pomemben koliko,pixlov ima na inč, ker ekrana nista iste dimenzije. Tab ima 150ppi, iPad mini pa 160ppi, kar pomeni, da ima sledni malenkostno manj zrnato sliko.

Dajte ze enkrat mir s tem, da je iOS bolj optimiziran. Nic ni optimiziran ampak je v resnici samo bedast single threaded sistem, kjer ima ui thread absolutno prioriteto. Lahko se prcis kako gladko dela, ce vmes med tem, ko gladko 'dela', ne pocne popolnoma NIC. Pa kot razumem naj bi bilo to nedelovanje sploh glavna prednost.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Točno to. Raje imam, da mi glavni program dela hotreje, kot da mi jih zadaj dela deset, tisti, ki je v ospredju pa šepa. Sicer je pa memory footprint androida že tradicionalno večji zaradi jave, ki je znana po tem, da je pomnilniško požrešnejša, zaradi garbage collectorja. IOS ima bistveno bolj optimiziran memory management. Zaradi tega bo iOS na podobnem HW VEDNO tekel hitreje. Optimizirana arm koda bo vedno tekla hitreje od java bytcode. Just in time compiler gor ali dol.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem tudi Nexus 7 preveril, ampak je pa ze premajhen. mislim, fin je, ker je majhen, samo za delo s fotkami na terenu je pa premali, potem bi se najraje imel Note-a, bi imel vsr v enem, telefon in tablico.
smile-1.gif


Tab pa z ICS-om ni vec hroscast in zatikajoc, deluje precej na istem nivoju kot Nexus 7, npr.
smile-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Mene ne moti, če ti raje gledaš gladko premikajočo se sliko kot pa program, ki se dejansko izvaja. Vsakomur svoje seveda. Meni recimo je všeč, če se web stran nalaga medtem ko skrolam. Sem pač zahteven.

Na androidu ni jvm-ja in java byte coda ampak zelo optimizirana in prilagojena dalvik in dex, kar zelo pomaga. Prav tako lahko mirno pišeš kodo direkt za arm. Ali pa ti mogoče misliš, da so razne hude 3d igrice spisane v javi?

Lahko pa programiraš tudi v c++, če ti paše. Zadaj je vendarle linux.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Dalvik je jvm. Pač malo bolj optimiziran za mobilne naprave. Osnova je sunov open source jvm, iz katerega je potem google naprej razvijal dalvika.

Za NDK vem da obstaja, samo 99% aplikacij, vključno z vsemi privzetimi,ki niso igre, so pisane v javi.

Res pa da bo sedaj, ko so zelo napredovali arm procesorji in se je pocenil ram, razlika v hitrosti ne bo več tako očitna.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
In tudi zaslon je dalec od tega, da bi bil zrnast
wink-1.gif

Ja, če si slaboviden, potem res ni zrnast...
wink-1.gif

Malo pretiravas ...
rolleyes-1.gif


Primerjava iPad 3 z Retina in iPad mini ...

Spodaj iPad 3, zgoraj iPad mini


(Klik za povecavo)



(Klik za povecavo)

Vidi se razlika, ce full povecas... potem je res bolj grahasta na miniju ... Ampak ce pa te to moti v zivo med samim delom... pa moras imeti res "oči sokolove"
grims-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Sem v živo primerjal oba zaslona in je zelo velika razlika, če kdo ne verjame se naj zapalje v najbližji BB/HN/AS in primerja. Saj, če igraš igrice in gledaš filme je tako ali tako vseeno, samo za branje oz. tekst je pa čista slika neprimerno boljša.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moje mnenje:

glede na to, da si s tabom zadovoljen (razen parih aplikacij) in te vrjetno denar ne tišči, bi jst ta denar dal v štumf. Če ti šrkipne v lajfu imaš rezervo, če ti pade tab po tleh, imaš budget za novga.

glede aplikacij, pa kontaktiraj avtorja aplikacije in mu povej kaj bi rad imel. Lahko mu še omeniš, da si recimo pripravljen mu donirat recimo 20€ (kar je pljunek v morje v primejravi glede na foto opremo;) , njemu tut ne boš rešil kredita, bo pa ob pisanju nove kode kak pir spil na tvoj račun;) ) in morda ti ga uspe prepričat.
Sam sem tako že sodeloval s parimi avtorji;)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem imel nekaj casa (preden sem iPad 3 prodal) oba doma... in kot sem ze ob izidu iPad 3 z Retina zaslonom napisal... da sicer razlika je... ampak meni osebno ni taka razlika, da bi bil to primarni vzrok za menjavo... Mogoce sem se tudi zaradi tega z lahkoto navadil na iPad mini... ker mi manjsa velikost in pol manjsa teza odtehta to razliko v zaslonu ...

Je pa res, da za branje uproabljam ocala... in verjetno nekdo, ki ima bolj oster vid, verjetno bolj opazi razliko...
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
Jest je dal dobro primerjavo ekranov. Ljudje enostavno nabijajo kar nekaj u 3 pm ubistvu pa nimajo pojma (zgleda kar epidemija na alterju). Že ipad 1 in 2 ekran ni "zrnast" pri ipad miniju pa grem stavit da je ta resolucija ki jo ima še predobra. Če je 160 dpi premalo, me zanima kakšne monitorje uporabljate doma? Namreč na 1920*1200 ima ekran 96 dpi kolikor jaz vem - se pravi je to potem verjetno ULTRA zrnasto?

Tako da z očali ali brez je ipad mini ekran bomba.

Eat me!

smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ko bos svoj 96 dpi ekran gledal na 20cm bos tudi preklel kocke. Se pa strinjam, da je za namenski poganjalnik fart aplikacij dpi nepomemben podatek
wink-1.gif
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
brgo ti si pa res trač pisalec:))) ne se razbujat vidim da mas ti raje android jaz pa japke;) ampak dejstvo pa je da ne buljim v ekran iz 20 cm to pa res ne. Pa tut kockic nimam na ekranu, kvecjemu pixle oz pike;) sicer smo pa off topic!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Glede na to da si zgoraj napisal da ipad2 ekran ni zrnast in da je super, zelo ocitno slabo vidis in tvoji komentarji tukaj nimajo nobene veze z realnostjo
 

ury

Pripravnik
20. apr 2010
167
19
18
WTF?
hysterical-1.gif
p**** doma sem leta nabijal 15" ekran na 800x600 pa je bilo čist ok, zdej je pa 9,7" 1024x768 zanič - ali pa ravno zaradi tega ker sem bulil in mi je utripala 15ka u glavo nič ne vidim?

 
Nazadnje urejeno:

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja na 15 800*600 si gledal pred 10imi leti, a se ti ne zdi, da glede na ves napredek drugje, da je vendarle čas, da se zasloni kam premaknejo? Tudi CPU si uporabljal pentium 2 pa ga sedaj ne uporabljaš več verjetno?

Ampak ury, tebi marsikaj ni jasno glede zaslonov. Vsak zaslon postane pri neki razdalji retina, ko piksli/zrni niso več vidni. Večje ekrane in televizije pač gledaš s precej večje razdalje kot tablice in telefone in zato tam pikslov ne vidiš tudi, če je DPI nizek. Laptop je recimo nekje vmes, jaz imam 135DPI na 15'4 laptopu pa pikslov skoraj ne vidim. Za tablice in telefone je DPI večji kot 200 v letu 2012 nekakšen minimalni standard. Pa sploh ni fora, da bi te zaradi pikslov oči bolele samo enostavno grdo in moteče je. Da bi moral gledati zrna na zaslonu v letu 2012, lepo te prosim. Slika mora biti čista.

Tole si poglej pa ti bo malo bolj jasno:
http://isthisretina.com/