Samsung Galaxy Tab vs. iPad Mini

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nekako se nagibam k temu, da bi Samsung Galaxy Taba menjal za iPad minija.

zadnjič sem ju primerjal glede drobovja in neke velike razlike ni. je celo na strani Samsunga prednost v resoluciji, saj ima ta 1280x800, medtem ko ima Mini 1024x768. ampak glede na razliko v velikost samega zaslona se potem kvaliteta same slike malce prevesi na stran Minija.

sam bi menjal predvsem zaradi Minijeve priročne majhnosti, ker je ravno prav majhen, pa še vseeno dovolj velik, tudi v roki ga je dlje časa precej lažje držati. verjetno je tudi za kaka potovanja potem bolj priročen, ko ga držiš pred sabo, ko šetaš in raziskuješ kako mesto.

vendar pa se pri meni tablica uporablja tudi za resno delo - za pošiljanje fotografij s terena. kjer je iPadova glavna prednost, saj za Samsunga oz. Android potrebujem 4, včasih tudi 5 različnih appov, da fotografijo uvozim, uredim, popišem in pošljem. na iPadu pa za to potrebujem en app, pogojno dva (odvisno od FTP-ja naše agencije, ki zna biti malo muhast) ... plus, da je zaslon v tipičnih "Apple" barvah, na katere se večinoma "neuradno" opiramo vsi v našem biznisu ...
tongue-1.gif


zdaj pa, če ima kdo kake infose glede Minija, bom zelo vesel, da se dokončno odločim, kaj in kako. razmišljam pa o Miniju, 16GB wi-fi only, ta mi je zelo ugoden ali pa pač 32GB 3G+WiFi, ampak moram potem Taba čimprej prodat, ja ...
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mnja, no ... še vseeno bi kakšno informacijo. Taba sem dobil praktično za darilo, tako da preden sem ga dobil, sploh nisem razmišljal o tem, da tablico kupil, oz. mi sploh ni kapnilo, da bi mogoče preko tablice lahko pošiljal fotografije naprej.

potem, ko sem jo pa dobil, sem pa prišel na to idejo, ampak ene pol leta samo iskal in prebiral aplikacije, in največji problem je bil, da nobena od "editing" aplikacij ni podpirala shranjevanja fotografij v polni resoluciji, brez kompresiranja. potem sem na srečo našel Photo Editor , ki je še celo zastonj. potem sem samo še kupil par appov za FTP in popisovanje fotk in je bilo.

do sedaj nisem razmišljal sploh, ker pač, zadeva deluje, funkcionira in sem zadovoljen, ampak Mini je tako priročno majhen ...
tongue-1.gif
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Koliko vem poznaš iOs aplikacije, ki jih rabiš za fotografijo in veš, da so boljše kot na androidu. Nevem čemu potem sploh dilema...
Plus ipadu je še izdelava in zaslon in res tekoči software..brez zatikanja in štekanja...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Uf Mini je super, kar se tiče velikosti in prenosnosti. V bistvu je idealen! Samo ta prva generacija ima 2 slabosti zaradi katere bi jaz na tvojem (in svojem) mestu počakal na drugo generacijo.

1. Zaslon je zrnast, pač prenizko resolucijo ima, nekaj čez 160 DPI, zelo, zelo žalostno...
2. Ima samo 512MB rama, problem nastane že pri nekaj odprtih tabih v Safariju se morajo strani pri odprtih tabih nalagati ponovno.

Pač za 320€ so to prevelike slabosti. Malo več dobiš iPad 3, za dosti manj imaš Nexus 7.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
512 MB je že čisto cool v iOS. Sam sistem rabi manj kot 200MB. Ostalo pa ostane aplikacijam. Na prvem IPadu z 256 MB, je v safariju res kriza pri več tabih. Mini je pa v bistvu isti kot iPad 2, kjer je že bistveno bolje. Povprečna aplikacija pa pokuri tudi pod 100MB.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
aja, govorim o Samsung Galaxy Tab prve generacije ...

Me pa res zanima kaj zaenega hudiča imaš ti, ko govoriš o 1280x800 resoluciji in honeycombu, v resnici pa tab prve generacije ni videl ne prvega ne drugega
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Samsung Galaxy Tab 10.1 GT-P7500, tega mam. lani kupljen decembra pri Mobitelu. sicer sem ga dobil za darilo, ampak sem zvohal vse detajle.
grin1.gif


lahko, da sem kaj pobrkljal, samo meni so znani Tabi trije - Tab 10.1v (simobil), Tab 10.1 (moj) in Tab2 ...
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
fak ste eni pametni, sorry k ne stejem vseh modelov, ki so se rezervirani za AT&T in Verizon, pa se za kake kitajske operaterje. tale tab, ki ga imam jaz, je bil prvi 10 incni, skupaj s tem od vodafona. in naslednji 10 incni je Tab2.

skratka, zanima me primerjava Samsung Galaxy Tab GT-P7500 in iPad Minija ...

ko da bi se sel jaz obesat na vse mozne fotice, ki jih nekateri narobe poimenujejo ...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Maš prav, ampak glede na to, da si že uporabljal in iOS in Android ne morem razumet, kaj se je tak težko odločit?! Pa še vedno lahko prodaš, če ti nebo ustrezalo...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Po HW sta tu tu, kar pomeni, da iPad dela bolje, ker je iOS bolj optimiziran. Glede resolucije ekrana, je pa pomemben koliko,pixlov ima na inč, ker ekrana nista iste dimenzije. Tab ima 150ppi, iPad mini pa 160ppi, kar pomeni, da ima sledni malenkostno manj zrnato sliko.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz bi na tvojem mestu vrgel uc se na nexusa 7. Sem imel prej enakega taba kot ga imas ti in sedaj nexusa pa je zadeva mnogo bolj prijetna za uporabo kot tab. Sploh glede na to da ga dobis za dobrih 200 evrov. Tab je stekal zmrzoval, nexus pa proti njem leti. Pa se mnogo bolj portabilen je. Ipada mini la res da se nisrm preizkusal. Vsekakor sem mnenja da je omenjeni tab malce prevec hroscat.