Nexus 7 vs. Nexus 7 (2013) vs. Galaxy Tab 3 8.0

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
malo razmisljam, da bi moji dragi dal iPad Minija (ji crkuje čarunalnik, pa pravi, da je v bistvu to vse kar rabi, da ne rabi novega), sebi pa bi nabavil eno manjšo tablico.

v akciji pri Simobilu je trenutno za ugoden denar Galaxy Tab 3 8.0 LTE, ampak iskreno - Samsung mi zaradi touch-wiza ni najbolj všečen. vsaj pri Note II ko sem ga še imel, me je to najbolj motilo, zaradi garancije pa ga res nisem želel rootati.

zato malce gledam proti Nexus 7 2012 in Nexus 7 2013 - kje so največje razlike - menda v ekranu, pa to, da prvi nima LTE podpore.

verjetno bi bilo dobro povedati, da se bo tablica potrebovala tudi za pošiljanje fotk s terena (ne veliko, samo par fotk na dan, to sem do sedaj z iPadom lahko delal, ampak so bile potrebne neke prilagoditve), vem pa da je Android temu precej bolj naklonjen kot recimo iOS - iOS ne sfolga card readerja s kartico priklopljenega, je bilo treba direktno fotič priklapljat, kar je sicer nekje v kafiču okej, ko se ti mudi na cesti pa ne najbolj ...

če ima kdo kakšne uporabniške izkušnje, jih bom najbolj vesel.

do zdaj sem imel čas prebrati le review o Nexus 7 2013 in piše notri, da je v večini pogledov boljši kot iPad Mini, ima pa en minus - slabo predvajanje videev out of the box, kar pa meni še zdaleč ni dealbreaker.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
N7 2013 vzemi. Če ne drugače, vzemi zaradi neprimerno boljšega zaslona od N7.

Če bi pa mel N7 pa meni povej in ti mojega prodam
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Pri nexih je problem to da niso spominsko razširljivi ampak tega si že vajen iz minija. Vsekakro vi vzmi 32Gb verzijo. Jaz bi vzel definitivno 2013 verzijo zaradi ekrana in malce boljšega čipovja. Je pa že prva verzija super. Mene osebno pa je daleč najbolj motilo razmerje stranic. Ta 16:9 format ekrana me moti. Glede na to, da je na 2013 višja resolucija s tem malce omiliš "problem" (pri browsanju recimo). Tako da meni je bil to edini minus, razmerje stranic, drugače pa ne moreš faliti.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če bi imel SD slot, bi bilo fino, potem ne bi rabil ničesar, ampak samo wifi sd kartico ...
wink-1.gif


tako pa imam 1x CF slot in 1x XQD slot ...
tongue-1.gif
posledično rabim, da bere CF kartice, in iOS naprave, ko priklopim card reader s CF kartico napiše, da gre preveč energije ... žal ...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, zadnje vprašanje:

se v bistvu odločam bolj kot ne med Nexusoma - je novejši Nexus toliko boljši, da se splača menjat operaterja?
tongue-1.gif


na Simobilu je Nexus 7 na voljo za 7€ na mesec (12€+7€= 19€ mesečno, 3GB paket), medtem ko je Nexus 7 2013 na Mobitelu na voljo za 11€ mesečno (12€+11€=23€, pravtako 3GB paket ... )
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.583
113
Bistvena razlika je v ekranu, kar se vidi najbolj recimo ko beres npr alter forum. Stari ima nizjo resolucijo in je treba zoomat. To je ena in edina velika razlika. Ti pa moras vedet koliko to tebi pomeni. Ce ti je vazno samo igranje s fotkami, razlike v ekranu ne bos dosti obcutil
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Bistvena razlika je v ekranu, kar se vidi najbolj recimo ko beres npr alter forum. Stari ima nizjo resolucijo in je treba zoomat. To je ena in edina velika razlika. Ti pa moras vedet koliko to tebi pomeni. Ce ti je vazno samo igranje s fotkami, razlike v ekranu ne bos dosti obcutil

Točno tako. In mene je to zoomanje vsakega paga tako zmotilo, da sem ga prodal. Sicer pa super tablica.
Sicer pa ni samo 4€ na mesec razlike...če upoštevaš še boljšo LTE pokritost (kar je pri tebi bojda dealbraker) potem razlike v ceni praktično ni
smile-1.gif
)
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Bil prej na iPadu, ki mi je zaradi velikosti pri prenašanju okoli šel na živce, zaradi butastih omejitev iOS sem večkrat razmišljal o tem, da bi ga zalučal v steno. Že nekaj mesecev imam Nexus 7 32GB LTE. Zadeva je noro dobra, dovolj mala, da gre v kavbojke spredaj ali zadaj. LTE je čista zmaga, glede trenutne pokritosti alternative Mobitelu ni. Toplo priporočam nakup!!!
cheer.gif


P.S.: Android uporabljam tudi na telefonu, prej imel dva Samsunga, sedaj sem na HTC, ki je precej manj "nasran" s proizvajalčevo šaro. A čisti Android na Nexusu je šele pravi balzam, tega hočem imeti tudi na mojem naslednjem telefonu.
 
Nazadnje urejeno: