Laptop vs. iPad/iPad2 za upokojence

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Pri nas bodo prodajalcem zamenjali vse prenosnike z Ipadi. Največja prednost je v tem, da imajo v proizvodnji vse kataloge takoj na razpolago (namesto 2 debelih cca 500 strani če ne več), poleg tega pa se vse "specialne". Vsi bodo imeli Lotus in 3g kartice, tako da bodo ponudbe/naročila lahko takoj naredili. Zapiske obiskov, lahko takoj vpisejo v CRM. Največja prednost je pa v tem, da je Ipad majhen in pa da se takoj prizge, da jim ni treba čakat 5 minut da se prenosnik prižge.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ti to resno
shocked-1.gif
Imam na TV priklopljen računalnik (predvsem za xbmc) in ga upravljam preko brezžične tipkovnice. Sem enkrat probal browsati na njem, pa to ni to. Mam raje na kavču iPada. Še tipkovnice ne uporabljam veliko. xbmc se da bolje krmiliti preko aplikacije Constellation.
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Vidim, da preko debate ugotavljamo, da se "navidezna igračka" da uporabljati za marsikaj. In kot vedno, če želiš kaj resno uporabljati potrebuješ predvsem ustrezen software, pa gre.

Saj mnogi tudi notebooka ne uporabljajo za kaj dosti več, kot za surfanje po internetu in chat, bodisi preko MSN ali socialnih omrežij. Vse je stvar posameznika in njegovih potreb. Če nima drugih potreb bo pač AngryBirds igral... zaradi mene, zakaj pa ne?

Aja, pa ker je tema: ipad za upokojence... Tudi sam sem upokojenec, le da še vedno čaram po svojem področju. Tudi upokojenci nimamo vsi istih potreb, eni obvladajo ročne spretnosti, drugi obvladamo kaj drugega... eni bi pa tudi radi igrice igrali
cheer.gif


nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jaz si ravno načrtujem en projekt, da bom z iPadom preko arduinota krmilil domačo centralno peč.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Pazi samo če se bosta dedi pa babi hotla s kom gledat preko skypa jima moraš ubost 2 ko.

ja. Jutri testiramo sicer z enko uporabnost, samo delovanje in kaj jima je lažje razumljivo, za primerjavo bo moj 17'' laptop. Če se bosta odločila za iPad, ga bom pa naročil iz anglije za 440€ s poštnino. Poleg tega pa še HDMI/USB konektor od kitajca za 20€ in 3 metre HDMI kabla, da bosta imela dostop do 42'' monitorja
grin1.gif


Saj če prav razumem je zadeva prek HDMI konektorja na tvju plug n play? in dirketno se slika prenese še na tv?
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Pazi samo če se bosta dedi pa babi hotla s kom gledat preko skypa jima moraš ubost 2 ko.

ja. Jutri testiramo sicer z enko uporabnost, samo delovanje in kaj jima je lažje razumljivo, za primerjavo bo moj 17'' laptop. Če se bosta odločila za iPad, ga bom pa naročil iz anglije za 440€ s poštnino. Poleg tega pa še HDMI/USB konektor od kitajca za 20€ in 3 metre HDMI kabla, da bosta imela dostop do 42'' monitorja
grin1.gif


Saj če prav razumem je zadeva prek HDMI konektorja na tvju plug n play? in dirketno se slika prenese še na tv?

Še bolje je če namest butastih kablov uporabiš ATV2 in airplay je amazing slika cristalna pa ipad postane super daljinec za upravljanje z vsebinami na tv ipd. skratka igrača za vse generacije.
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Zakaj IPAD 2 namest laptopa predvsem zarad ene stvari nobenega vzdrževanja, virusa sw napak itd... . Jst vi IPAD 2 JB samo iz enega razloga XBMC če pa to spravijo da se bo dalo brez JB naložit ga sploh ne pokvarim.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

ga bom pa naročil iz anglije za 440€ s poštnino.

A lahko daš kak link?
Ali to misliš enko? Ker enko za tak denar se da dobit tudi pri nas.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.494
5.488
113
Jaz imam boljše izkušnje s tablicami kot z Windowsi / Linuxi. Večina starejših (ki prej nikoli niso uporabljali računalnikov) takoj razume delovanje, če se zapletejo pritisnejo tipko za meni in izbirajo naprej, aplikacije lepo postaviš na osnovni zaslon, narediš bližnjice do zanimivih strani, ... Edina stvar ki je morda problematična je polnjenje (razložiti, da je potrebno napravo dajati na elektriko, da se napolni).

Prejšnji teden na Simbiozi je za marsikaj enostavno zmanjkalo časa, ker so toliko časa iskali tipke po tipkovnici, sploh gledanje na ekran, potem dol na tipkovnico, ... ciljanje polj za vnos z miško je povzročalo veliko težav.

Sicer pa najbolje da v praksi preizkusiš in se odločiš.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

ga bom pa naročil iz anglije za 440€ s poštnino.

A lahko daš kak link?
Ali to misliš enko? Ker enko za tak denar se da dobit tudi pri nas.

dvojko

Ebay

Smo testirali danes, in sta oba navdušena, tako da bo 99% ipad.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik bokyto pravi:
Pazi samo če se bosta dedi pa babi hotla s kom gledat preko skypa jima moraš ubost 2 ko.

ja. Jutri testiramo sicer z enko uporabnost, samo delovanje in kaj jima je lažje razumljivo, za primerjavo bo moj 17'' laptop. Če se bosta odločila za iPad, ga bom pa naročil iz anglije za 440€ s poštnino. Poleg tega pa še HDMI/USB konektor od kitajca za 20€ in 3 metre HDMI kabla, da bosta imela dostop do 42'' monitorja
grin1.gif


Saj če prav razumem je zadeva prek HDMI konektorja na tvju plug n play? in dirketno se slika prenese še na tv?

Še bolje je če namest butastih kablov uporabiš ATV2 in airplay je amazing slika cristalna pa ipad postane super daljinec za upravljanje z vsebinami na tv ipd. skratka igrača za vse generacije.

a misliš da bi še 100$ dal zraven al kaj?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
mi lahko kdo pove, kaj je fora tega?

Klik

Zakaj ga po taki ceni prodaja? Ok, saj ga res po enaki ceni dobim iz nemčije/anglije ampak a je kaka možnost da me zajebe?
grin1.gif

Je morda kupil in potem pogruntal, da je novejša verzija firmwarea gor in ga ne gre JBkat?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj je za zajebat, če je nov, zapakiran z računom? Lahko, da ga je dobil za darilo ali v kakšno kompenzacijo itd.
 

Artist

Pripravnik
20. feb 2011
133
0
16
MB
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Možno je, da ti njemu daš denar, on tebi pa figo.

Možno je plačilo po povzetju, tako da ni tveganja. Sicer pa treba poklicati... in to je to. Plačilo vnaprej odsvetujem, koga boš lovil, če ti ga morebiti ne dostavi....

nahrung002.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
gledam zdaj te HDMI konektorje za ipad recimo tale:
Klik

zakaj za boga piše, da ne podpira internetnih strani in filmov kupljenih prek iTunes? Sicer se filmov ne bo prek iTunes kupovalo, ampak pomemben del bi bil pa surfanje čez TV ekran
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Ne vem kako delajo ti ponaredki, Applov vmesnik dela tako, da ti na TVju podvaja sliko iPada, torej kar delaš na iPadu vidiš identično na TVju, ne glede na vsebino, slike, surfanje itd.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ok sem našel na bolhi enega rabljenega original za 30€, kar ni bistveno dražje kot tile kitajski (ker so ravno na meji, da mi znajo še carino drapnit zraven)