Land Rover Discovery sport SD4 nakup?

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Pozdravljeni

Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenim vozilom? Ogledan je letnik 2015, SD4 2.2 190KM HSE oprema, 125.000km uvoz iz Francije.
Zdaj prav nujno ni za vzeti, cena bi bila recimo da dobra, ne želim pa imeti jame brez dna in poznati vse na servisu po imenu...

Če kdo kaj pozna prosim za kakšne informacije.

Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Super, Francoski avtomobili so ponavadi lepi, takšni kot jih pričakuješ od ciganov, kar nabavi :cheer:
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Super, Francoski avtomobili so ponavadi lepi, takšni kot jih pričakuješ od ciganov, kar nabavi :cheer:
Kakšni pa so avti od Slovencev? Po večini. Ko to vidiš vsakodnevno so samo še za na odpad ali izvoz v Bangladeš. Vsaj tisti stari tam od 5 let naprej.... Če je avto premijskega razreda je itak nekoč uvožen iz "bogatejših" država tudi iz "ciganske" Francije in Italije. Če je avto manjši pa je zjahan tako, da glava boli...

Da bomo vedeli o kakšnem Landroverju se pogovarjamo:
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Kakšni pa so avti od Slovencev? Po večini. Ko to vidiš vsakodnevno so samo še za na odpad ali izvoz v Bangladeš. Vsaj tisti stari tam od 5 let naprej.... Če je avto premijskega razreda je itak nekoč uvožen iz "bogatejših" država tudi iz "ciganske" Francije in Italije. Če je avto manjši pa je zjahan tako, da glava boli...

Da bomo vedeli o kakšnem Landroverju se pogovarjamo:


Jaz vozim zdaj že četrto leto uvoz iz Francije, pred tem imeli v družini 5 let enako uvoz iz Francije, z nobenim avtom nismo imeli zaradi "ciganske" predhodne uporabe težav.

No dotični Discovery je glede na leta in kilometre primerno ohranjen, imam slike o stanju pred licitacijo in popisu poškodb(nekaj manjših prask, malo podrsane alu)

Ker poznanih, da so vozili to znamko ali sploh ta model nimam upam, da se najde kdo, ki ve kaj več.

Sej mogoče je brezveze kompliciram vzamem Audi A6 15-16 letnik in ne sprašujem, ker nima bit kaj narobe... :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glejta ne mislim se z vama zdaj tukaj nacukavat kaksni so avtomobili iz Slovenije in kaksni od drugod. Iz Francije sem uvozil vsaj 15 avtov, takrat pretezno Lagun in vem kaj je v povprecju prislo in kaj v povprecju prihaja, kakor tudi iz Italije. Jasno imas tudi tip top avte ampak ne "zelo ugodno". Osebno zase od drugod kot iz Nemcije/Avstrije ne uvozim. Italjan in Francoz je cigan, prašič (v povprečju) in temu primerni v povprečju so avtomobili. V avtih se v povprečju kadi. Skratka hvala lepa. Vsak se sam odloči, jasno! Veliko srece pri nakupu!
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
LOL, kakšno posploševanje. Tudi med avstrijci se najdejon "cigani", ki avte vozijo dokler gredo, servisirajo bolj ne kot ja (urna postavka na servisih je namreč od 130 EUR naprej za nepremium znamke), nato pa avto po ugodni ceni prodat, najraje na Balkan (Slovenija seveda sodi zraven) oz. Madžarsko, Slovaško...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Meni je pa srbski švercer, ki je od mene kupil avto, rekel, da imajo zelo radi slovenske avte. Se pa ogibajo italijanskih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
LOL, kakšno posploševanje. Tudi med avstrijci se najdejon "cigani", ki avte vozijo dokler gredo, servisirajo bolj ne kot ja (urna postavka na servisih je namreč od 130 EUR naprej za nepremium znamke), nato pa avto po ugodni ceni prodat, najraje na Balkan (Slovenija seveda sodi zraven) oz. Madžarsko, Slovaško...

Jasno da je posploševanje, govorim v povprečju kako je tam na stvari in glede na to da avtor teme navaja da je vozilo zelo ugodno lahko sklepam da ni bog ve kaj. Se pa opravicujem vsem (ki sem vas prizadel) in ki imate avtomobile iz Francije in Italije, naj vam dobro sluzijo se naprej!
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Poleg Francije bi zraven dodal se vsaj Belgijce. Vsak avto, ki se mi je na drazbah dopadel, je imel zelo podrajsane feltne. Ka vsi vozijo po plocnikih?

Zdajsnji avto pa je iz Nemcije in res lepo ohranjen in vzdrzevan.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja tudi Belgijski niso baš nekaj, so pa definitivno v povprečju boljši od Italjanskih ali Francoskih. Kar se tiče Italjanov in Francozov, to je pač drugačen narod, nič ne moreš ampak jasno da govorimo o povprečju, vedno so tudi izjeme.
 

bibolin

Pripravnik
8. nov 2013
41
4
8
AvtoFun se čisto strinjam z napisanim. Ta dva naroda sta klasa zase. Tako slabih, zanemarjenih, slabo ocuvanih avtov kot jih premorejo ti dve državi ne najdeš nikjer drugje. Zato smo tudi kmalu prenehali z uvozi iz tam in sedaj se vozila iščejo samo še po Nemčiji. Čeprav treba vedeti, da tudi tu rabljence v 3/4 primerih prodajajo albanci. Ta prav švabo se ne ubada s tem.:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja, pa tudi Turki držijo gori dost teh poslov u avtomobili.... Ampak dobro, nima veze kdo prodaja, važno je kdo ga je predhodno uporabljal in kakšno zgodovino ima (kar je v Nemčiji bistveno bolj lahko preveriti kot v FRA in ITAL). Jaz svojega tudi npr. nisem kupil od Nemca, sem ga kupil od nekega Grškega händlerja ampak on ima nek deal z Audijem ter jih direkt od njih ven vleče, prodaja pa pretezno samo Audije, nekaj let stare do 100t km, je pa tudi res da ni bil najbolj poceni. Jasno, lahko ga je tudi Turk vozil ampak govorimo o povprečju... sicer pa brezveze, vsak naj poskusi in bo videl :)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
To je res. Ampak ohranjenost pa je taka kot je. Slaba.

Imajo pa Belgijci eno zadevo, ki bi MORALA biti obvezna v vseh drzavah EU, ce bi zeleli prepreciti goljufije z avti. No tega interesa nekako ni.

V glavnem.. imajo online sistem, ki ga mora met vsak mehanik in ob vsakem posegu na avtu se v ta sistem MORA vkljucit tudi stevilo km (med drugim). Ta dokument se MORA dati zraven ob prodaji avta novemu lastniku. Ce tega ni, je prodajalec mutibaric. Mogoce lahko o vsem skupaj kaj vec pove mtl?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Če hočete avte brez prask kupite novega.... To je na kratko to.
Drugače pa glede belgijskih kaj je tak slabega?
Pač ljdje niso zaljubljeni v avte kot slovenci. Kaka praska in buška jim ne pomeni konec sveta.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Če hočete avte brez prask kupite novega.... To je na kratko to.

A imaš zopet dan pametovanje? :) Zakaj bi pa nekdo moral kupovati rabljen spraskan, kadilski in nevzdrževan avtomobil če ga lahko kupiš od nekoga ki je imel odnos do stvari in je stvar letom primerna? Pa ne gre se za zaljubljenost, gre se pač za odraz tega kar si. Ponavadi nevzdrževan, od znotraj nepočiščen,zasvinjan avtomobil odraža človeka in tak človek ponavadi tudi pri drugih stvareh v življenju ni nič boljši. Jebatga, tako je...