Land Rover Discovery sport SD4 nakup?

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
glej mel sem Italjanskega, Francoskega in belgijskega.
OK italjanski je bil okoli in okoli barvan odbijači pokitani itd. Druga klasa.
Belgijski in Francoski v notranjosti normalni znaki uporabe. Zunanjost pa tu pa tam kaka praska. Isto vse ostalo kaj sem videl.
Pač normalna uporaba. In zaradi tega ni nevzdrževan. Lahko ti dam carpass za vsako jebeno malenkost kaj in kdaj je bilo zrihtano.
Dejstvo je da ljudje, ki avto uporabljajo zunaj in znotraj pridelajo praske. Ljudje ki pa avte občudujete čez okno na parking bi si pa žile rezali če bi vrgo nekaj v prtlažnik in popraskal plastiko.
Se motim?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Komšija zataval si malo, čustva so te odnesla, sem lepo eksplicitno napisal dve stvari, da se opravičujem če sem koga ki ima ITA in FRA avtomobil prizadel ter da govorim o POVPREČJU. Torej to smo rešili kajne? Torej še 1x, govorim o povprečju in ne govorim da je to sveto, z Belgijskimi nimam izkušenj so pa mi jih odsvetovala torej naj ne jemljem če že ni potrebe. Pa težko zdaj midva debatirala o tem ali je normalno če je veni in notri praska, tri praskice ali petnajst prask ker nimava točnega podatka za kak in koliko star avtomobil katere klase ter za koliko denarja gre. Jasno da če odlistaš za 2 leti rabljen avtomobil z 34.000km 43k€ da pač ne sme imeti teh famoznih praskic (kar v normalnih deželah tudi odpravijo, isto kot so italjanski cigani pobarvali tvoj avtomobil okoli in okoli). Če pa se pogovarjava o 9 let starem Passatu z 243.000km pa so seveda tudi praske sestavni del posla in so normalna in sprejemljiva zadeva. Se strinjava?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Nevem zakaj mora biti nekdo čuden in Slovenceljn in nevem kaj še vse (v slabšalnem smislu) če išče avtomobil z preverljivo zgodovino, nekaramboliran, v prvi barvi ter zelo lepo ohranjen katerega tem kriterijem primerno tudi plača? Isto imaš na bolhi rabljene telefone, nekaj mesecev stare, kot nove, brez praske ter nekatere z sledmi uporabe. Razlika nekaj 10€. Katerega bom vzel? Sigurno brez praske če imam opcijo za minimalno razliko. Jebatga tako je pa tudi če mi prvi dan pade na tla, sem naredil sam prasko, to je čist drugo :evil:
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
uješ od ciganov, k
Ja tudi Belgijski niso baš nekaj, so pa definitivno v povprečju boljši od Italjanskih ali Francoskih. Kar se tiče Italjanov in Francozov, to je pač drugačen narod, nič ne moreš ampak jasno da govorimo o povprečju, vedno so tudi izjeme.

Ni problem v narodu ampak odnosu do avtomobila. To da je avto "svetinja" velja samo pri nas (in na balkanu), lepo prani in "cuvani", servisirani pa pri lokalnem franceku z fake nadomestnimi deli, srot oljem itd.

Francozom in italijanom je avto potrosna roba. Kot drugje po svetu. Zato v teh drzavah vozijo tudi stare avtomobile ki niso ravno biser vzdrzevanja. Pri nas namesto starega avtomobila obvezno puf za nekaj "novega".
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ajde daj nabavi si staro garo letnik 98 pa teciva celno, jaz v kakem range roverju recimo. Pa upam, da mas kes za pogreb na strani.

Ni samo fajn se pelati pa biti vazen. Varnost je na 1.mestum vsaj zame.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ni problem v narodu ampak odnosu do avtomobila. To da je avto "svetinja" velja samo pri nas (in na balkanu), lepo prani in "cuvani", servisirani pa pri lokalnem franceku z fake nadomestnimi deli, srot oljem itd.

Francozom in italijanom je avto potrosna roba. Kot drugje po svetu. Zato v teh drzavah vozijo tudi stare avtomobile ki niso ravno biser vzdrzevanja. Pri nas namesto starega avtomobila obvezno puf za nekaj "novega".

Se ne strinjam s taboj v nobenem delu, žal. Ne gre se samo za avtomobil, naj bo to nepremičnina, naj bo telefon, naj bodo čevlji ali karkoli drugega od tvoje lastnine. Če imaš odnos do stvari jih pač imaš, so negovane in vzdrževane, če pa si prase po duši pa je vse pač na pol narejeno, sklopotano, zamazano in za silo narejeno. Se opravičujem če se je kdo v tem našel ampak tako je. Ne gre za nobeno svetinjo. Ti pa je Miikech zelo lepo povedal, če se imaš rad boš pač vozil večji in varen avtomobil.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ni problem v narodu ampak odnosu do avtomobila. To da je avto "svetinja" velja samo pri nas (in na balkanu), lepo prani in "cuvani", servisirani pa pri lokalnem franceku z fake nadomestnimi deli, srot oljem itd.

Ej majstore, ko vidiš en relativno nov avto od enega takega, ki potem nima za kruh ko je vse svoje prihranke vložil v avtom pas vidiš da se mu kratko malo j.... za čistočo svojega ponosa(novega avta). Če dodaš malo vode, lahko poleti s kombanjem spraviš avto v čisto stanje toliko zemlje in pšenice je v kabini. Skratka Slovenci bolj pacamo svoje avtomobile kot Francozi in Italijani skupaj. Pa še vzdrževanje je pod nivojem.....
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Se ne strinjam s taboj v nobenem delu, žal. Ne gre se samo za avtomobil, naj bo to nepremičnina, naj bo telefon, naj bodo čevlji ali karkoli drugega od tvoje lastnine. Če imaš odnos do stvari jih pač imaš, so negovane in vzdrževane, če pa si prase po duši pa je vse pač na pol narejeno, sklopotano, zamazano in za silo narejeno. Se opravičujem če se je kdo v tem našel ampak tako je. Ne gre za nobeno svetinjo. Ti pa je Miikech zelo lepo povedal, če se imaš rad boš pač vozil večji in varen avtomobil.

S tem odgovorom si pokazal da si videl bolj malo sveta. Francozi in Italjani imajo odnos do pomembnih stvari. So urejeni, pomeni jim dizajn, stanovanja, interior.
Avtomobil je tam potrosna roba.

Ce se imas rad bos avto raje vzdrzeval kot pa vsakodnevno pral, gume pa imel Wanli ali podobno. Da pa velikost avtomobila pogojujes z varnostjo pa je tudi mimosun na kvadrat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Res je, bil v Avstrija, na Hrvaškem pa na Madžarskem, aja pa letel sem iz Benetk v Avstrijo tako da tudi Italijo poznam :valjamse: Velikost in rang avtomobila se ne pogojuje z varnostjo? A res? Pa ne da si eden izmed tistih ki mi želi dopovedati da če dobi nova CORS na NCAP testiranju 5 zvezdic da je enako varna kot Mercedes C klasa ki dobi enako 5 zvezdic na tovrstnem testiranju? :)

Kar se tiče urejenosti notranjega dizajna v Italiji, eno je da ima narod okus kar ga Italjani imajo (vsaj z oblikovalskega vidika), nevem pa če si ti že bil v povprečnem Italjanskem domu. Če si bil potem nevem kaj si ti gledal. Pa pusti zdaj primere kjer je bogatija. Sicer pa zunanja urejenost ne pove vsega o človeku, ni nujno. Saj veš kakšne so potencialne opcije, od zunaj uj od znotraj fuj :D V Franciji pa še res nisem bil, priznam, nevem kako imajo v povprečju (izven 1. becirka Pariza) urejen interior v domovih.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
moja izkušnja.

Honda Civic, 2012 letnik, slovenska, od prvega lastnika. neredno servisirana, vsaj v knjigi ni bilo ničesar, prtljažnik konkretno spraskan, tudi pri zadnjih vratih precej prask na zadnjih levih vratih. ampak me ni motilo, pri 35.000 km se po posvetu z mojim takratnim mehanikom ni imelo neke konkretne škode za narediti. dobil sem jo za dober denar in v enem letu poknil 45.000 km. zamenjal sem jo za belgijskega Priusa, ki je bil leto in pol starejši (2011), s 110.000 km, z znano zgodovino. avto je bil kot iz škatlice. vzporedno sem gledal enega italijanskega V60 (2013) letnik, zdelanega, kot da so ga imeli za tovorno vozilo (120.000km). zadnji izmed ogledanih je bil Peugeot 508, letnik 2013, italijanski, rent-a-car. kot iz škatlice. vsa zgodovina znana, 130.000km.

avtomobile dobiš različno ohranjene od iz različnih držav. lahko dobiš popolnoma stolčenega iz Nemčije, lahko dobiš idealnega iz Italije. odvisno od tega, kakšen odnos imajo prejšnji lastniki.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jasno ampak pogovarjamo se o povprečju in ne o možnostih. Normalno da povsod živijo taki in drugačni ljudje...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Res je, bil v Avstrija, na Hrvaškem pa na Madžarskem, aja pa letel sem iz Benetk v Avstrijo tako da tudi Italijo poznam :valjamse: Velikost in rang avtomobila se ne pogojuje z varnostjo? A res? Pa ne da si eden izmed tistih ki mi želi dopovedati da če dobi nova CORS na NCAP testiranju 5 zvezdic da je enako varna kot Mercedes C klasa ki dobi enako 5 zvezdic na tovrstnem testiranju? :)

Kar se tiče urejenosti notranjega dizajna v Italiji, eno je da ima narod okus kar ga Italjani imajo (vsaj z oblikovalskega vidika), nevem pa če si ti že bil v povprečnem Italjanskem domu. Če si bil potem nevem kaj si ti gledal. Pa pusti zdaj primere kjer je bogatija. Sicer pa zunanja urejenost ne pove vsega o človeku, ni nujno. Saj veš kakšne so potencialne opcije, od zunaj uj od znotraj fuj :D V Franciji pa še res nisem bil, priznam, nevem kako imajo v povprečju (izven 1. becirka Pariza) urejen interior v domovih.

Ni treba kopat dalje, ker bistva ne razumes.

1. Nista enako varna, sta pa podobno, zato so nekateri ustanovili NCAP. Da se intelektualni podpovprecnezi nebi sredi velikih mest vozili z terenskimi vozili zato da bi se pocutili "varno".

2.Govora je o odnosu do avtomobila nasplosno, se enkrat, avto je v italiji in franciji potrosna roba, ne pa statusni simbol na lizing. Jaz pri tem ne vidim tezav.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Torej spet..

Upas se vsest v clia, jaz pa v mb E recimo.

Saj ne da hocem pametovat, a.... ja. Bom nehal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
1. Nista enako varna, sta pa podobno, zato so nekateri ustanovili NCAP. Da se intelektualni podpovprecnezi nebi sredi velikih mest vozili z terenskimi vozili zato da bi se pocutili "varno".
Fizike žal ne moreš pretentati. Zvezdice so primerljive med razredi vozil (po velikosti oz. teži), nikakor pa med različnimi razredi vozil.
Lažje vozilo bo namreč v trčenju vedno potegnilo kratko, večja kot je razlika v teži, krajša bo. Poleg tega imajo manjša vozila manj zmečkljivih con.
 
Nazadnje urejeno: