LAND ROVER DISCOVERY 3

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
pozdrav.gif

Torej na kratko,nabavil sem si Land Rover Discovery 3 2,7TD V6 HSE letnik 2005.Zanimajo me vaša mnenja o tem vozilu,mogoče
pa si ga kdo tudi lasti.Kupil sem ga v Nemčiji od prvega lastnika s celotno servisno zgodovino in prevoženimi 129000 km.
Po prevoženih 1300 km sami plusi temu vozilu,poraba mala za taki voz 9,8l(zaradi gužve v Nemčiji bolj počasna vožnja-120-150km/h).Avto ima vso opremo.Zdaj pa dve vprašanji:
-kako navigacijo nadgradit z novimi kartami,komu naj peljem(sedaj ni Slovenije gor)?
-kam vozit servisirat (Šerbineku ne mislim vozit,verjetno je kje kak dober majster za te avte)

Na LR forumu niso kaj prida aktivni,pa tam nisem kaj spraševal.
lp.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Podatka ti ne morem dati nobenega, lahko pa ti zaželim srečno vožnjo z novim vozilom ter čim več zadovoljnih kilometrov!
zmaga.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Čestitke za nakup!
cheer.gif


Menjalnik je še originalen?
evil.gif


Ok dovolj škodoželnosti, upam da bo dobro služil in da si se prej dobro prepričal kaj nabavljaš! Sicer pa je to avto (in znamka) ki ga vozijo tisti ki imajo jajca (strast, veselje, ...)! Jst bi tudi kupil kaj od LR, ampak še ni dovolj denarja in posledično poguma.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
pozdrav.gif

-kako navigacijo nadgradit z novimi kartami,komu naj peljem(sedaj ni Slovenije gor)?
-kam vozit servisirat (Šerbineku ne mislim vozit,verjetno je kje kak dober majster za te avte)
lp.

S kartami je tako; baje delajo karte od Forda (in Jaguarja), vsaj na RR je tako, domevam da je za LR3 ista navigacija.

Servis pa, glede na to da je motor od forda pri kakšnem dobrem in prijaznem fordovem serviserju! Glede uradnega servisa LR veš kako je pri nas ... drugače pa italija ima dosti LR na trgu in posledično veliko "fušarjev" (neuradni servisov) za tovrstna vozila.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Kar se tiče menjalnika,motorja in celotnega podvozja še je vse v prvotnem stanju(vsaj upam,da je),saj sem ga kupil na land roverju,kjer kje bil kupljen nov in bil servisiran.Na avtu še vse deluje(tok,tok).
Navigacija je pa ista na RR in pa LR discovery,vsaj upam,da je no.Me pa glede kart res zanima kje jih naj dobim.
Na Bolhi sem sicer nekaj zasledil,vendar se ne javi na telefon http://www.bolha.com/oglas382629999/land-rover-dvd-navigacija-za-range-rover-sport-discovery-3#