LANCIA

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
mene pa zanima, kako je z temi rabljenimi avtomobili, ki so dokaj poceni, ampak kaj to potegne z sabo


ali imajo drage dele, in podobno



hvala
zmaga.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
Večinoma so samo fancy Fiati..

Do 1985(nekje tam) so bli še samostojni, potem jih je Fiat prevzel. Zadnji avto, ki je imel še Lancine prijeme, je bila ta stara delta.(če greš gledat podvozje). Potem je bila pa še Thema by Ferrari nekje tam, da je bila nekaj posebnega.

Zdaj so pa samo Fiati z mal lepšo obliko. Mislim, da se splača kupiti kakšno Kappo kot alternativo kakšnemu Passatu, podobnega letnika.

Za kakšno Dedro sem prepričan, da grejo kosi od Tipota ali od marea-je. (no od enega od teh dveh).
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Delta Martini EVO 6 ni pocen, pa Stratos tudi ne, kako Y10 letnik '87 dobiš pa za gajbo piva, definiraj model.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.570
2.420
113
mah nekaj let gor al dol....

No to je prva delta za mene:
30562Y.JPG


Druga delta je pa:
1_mid.jpg


no se verjetno imaš prov... pustmo....
d055.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
No ja. Poceni. Vsaj pri nas. Razne Delte bi jaz pustil pri miru, ker te ki se prodajajo so ... no, niti ne potrebuješ koga s seboj, da vidiš, da so bile razbite. Obstajajo sicer lepi primerki, tudi Martini, ki pa jasno niso na prodaj.

Delta 2 je hmm, preoblečen Tipo. Jaz bi se jim izogibal, čeprav sem pred leti sestri kupil eno. 1.6 s 75 konji žre toliko kot moja stara italijanska pijanka, gre pa... Edina spodobna varianta je 1.8 16v ali pa 2.0.
1.9TD so precej redke ptice. Enako velja za Dedro.

Kar pravzaprav zdaj pride v poštev, kot poceni, vendar ne cenen avto, so Kappa, Thesis in malo manjša Lybra. Ta je sploh popularna postala z 1.9 in 2.4 JTD motorjema pri nas. Vizualno mi ni preveč všeč, je pa precej bolj uporaben avto kot Alfa 156, ki je njena osnova, saj ima več prostora. Večinoma tudi niso tako zgonjene kot Alfe, ker voznik Lancie ni taka pošast za volanom kot kak alfist.
wink-1.gif


Meni je recimo všeč tudi Musa, mali MPV, ki ima zdaj po prenovi 70l večji prtljažnik, pa avto ni nič daljši. Vendar ima za moj okus hudo napako... števci so na sredi armaturke med voznikom in sovoznikom.
stupid-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Lybra je za svoj denar odličen avto. Ravno se vozil v eni za 9k EUR mit alles (GPS, CD weksler, GSM, alcantara), 1.9 JTD, 110k km. Kot nova. Seveda, če boš kupoval ta poceni, znajo biti pa problemi.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Kolega je pred leti imel dedro HF intgrale,avto je do 250k km šel kar dobro,potem ga je prodal. Turbina in ostali poglavitni deli so delovali brezhibno.
Avto je imel veliko elektronike,tukaj so se včasih pojavljali kakšni problemi.......prižiganje kakšnih lučk,slaba masa,slabi konektorji(ki so zgubljali stik).....nič resnega.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Imam kappo, 2.4 jtd. Motor je še stara varianta, 100 kW, pije pa okrog 7 litrov. Relacije se da z lahko nogo spravit mogoče kaj nižje, ampak to je načeloma to. Klikni na link v mojem podpisu, tam ti bodo še največ vedeli povedat lastniki takih lyber
smile-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.369
270
83
34
Oboje je diesel. Kaj bi sploh rad, karavana al limuzino, bencinca al dizla?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
kupi lybro nebo ti žal, razen če ti ne iščeš udobja ampak športnost. ker lybra je predvsem na vsakem koraku delana na udobje
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Jaz bi ti priporočal dizla. Jtd so odlični motorji.
Vsak ima seveda svoje želje,jaz bi definitivno čekiral dizle.
smile-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Jep, če nažiganje v obrate ni prva reč na spisku želja, potem se res lahko začne obračat za dizlom
smile-1.gif

Sploh 2.4 se splača vzet, motor teče mirno, pa tudi porabi ne kaj dosti več kot 1.9. Servisi tudi niso neki bawbaw, razen če misli šparat pri registraciji in cestnini.
Je pa lybra dovolj lahka, da tudi 1.9 suvereno pelje.
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
ko sem začel gledat thesise, sem rekel to je avto ki ga bom nekoč kupil


kar srat me je prijelo, LANCIE res nisem prej poznal, razen dedre



[censored] je HUD
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik aviator pravi:
ko sem začel gledat thesise, sem rekel to je avto ki ga bom nekoč kupil


kar srat me je prijelo, LANCIE res nisem prej poznal, razen dedre



[censored] je HUD
smile-1.gif
Hehe, in zakaj si ga ne kupiš? Čez mejo so skoraj na pol zastonj. Pri nas že videvam zadnji mesec dva komada. S tem da, ne vem ali nimata kaj delat, namreč vsakič ko sem zunaj se vsaj en pripelje mimo
rolleyes-1.gif
.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
@aviator: Tudi meni se začne smejat, ko jo vidim
smile-1.gif

Vendar pa vozniki na forumu pravijo, da je konjenica malo podhranjena (z izjemo V6). Vozil je še nisem, tako da ne morem nič kaj konkretnega povedat. Lahko pa sam povprašaš...
 

aviator

Fizikalc
20. avg 2007
6.200
0
36
Kransterdam
ne sej men se ne gre tolk za živali
smile-1.gif
gre se mi za udobje, kar thesis vsekakor ima, všeč mi je k ni plastike notr in je vse oblečeneo v blago al kakrkol avto ima, vsekakor norc


hm zanima me kakšna avstrijska ali pa nemška stran podobna avto.net