Laguna Grandtour

koliko

Guru
21. avg 2007
4.260
2.137
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Vozim tudi Toyoto Verso bencinar, 1.8 s 147km. Povp poraba zadnjih 6kkm je 7,8.
Pa dobro ti voziš Toyoto. Ne moreš zdaj primerjat Toyoto in Renaulta. in napisal sem enak avto bencinar in dizel.
A Toyota verso dizel s 150 konji pol troši samo 4-5 l?
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Zanimivo ... jaz sem pa slišal da so ravno 1.5 dci najmanj problematični motorji Renaulta ...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Men se 7,5 ne zdi tako velik za tako velik avto in motor. Bi pa raje vzel 2,0 kot pa 1,5. To daš kej notr pa nebo šel nikamor kljub navoru. Jaz bom vzel 2.0T bencinarja samo prejšni model.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Men se 7,5 ne zdi tako velik za tako velik avto in motor. Bi pa raje vzel 2,0 kot pa 1,5. To daš kej notr pa nebo šel nikamor kljub navoru. Jaz bom vzel 2.0T bencinarja samo prejšni model.

My condolences
evil.gif


(pa bi bil tih, ce ne bi gledal, kako je kolega hotel samo olje menati na 04 laguni, v roki mu je pa ostalo.. emm.. vecina cesar se je dotaknil
hysterical-1.gif
)
 

B81

22. jul 2007
34.899
9.203
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Vozim tudi Toyoto Verso bencinar, 1.8 s 147km. Povp poraba zadnjih 6kkm je 7,8.

Sma že 2 (Mondeo benc. z 2.0 in 145 KM)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Vozim tudi Toyoto Verso bencinar, 1.8 s 147km. Povp poraba zadnjih 6kkm je 7,8.

No jaz pa vozim A6 2.7 TDI 180km, Povprečna poraba na zadnjih 65kkm je 7,7-7,8 pa ga tut ne šparam pa avto glede na kubikažo, konje in 6 valjev da nekaj od sebe... razumeš o čem govorim? Probaj enako zgodbo z 2.7 V6 bencincem pa da vidimo. Lp
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Z 1.5 dizlom ne boš prvi na semaforjih, ker to ni eksploziven motor in od voznika zahteva nekaj predvidevanja - za vse ostalo pa je to povsem primeren motor za takšen avto. Ne se bat, da polno naložen ne bi prišel v hrib, tu pospešuje boljše, kot kakšen 1.6 bencinar v razredu manjšem avtu. Navora mu ne manjka.

Za dolge poti, ko vklopiš tempomat, se pelješ kot gospod in prispeš na cilj občutno manj utrujen kot v npr. Meganu. Odlično se vozi skozi zaporedje več ovinkov, saj ga fino čutiš pod ritjo - je precej trd - no, mogoče k temu prispevajo tudi 17 colska kolesa. Resnično, nove Lagune so precej trše - upam da bodo takšne tudi ostale.

Kar se tiče porabe, pije okoli 6 litrov. Z večjim motorjem bi bila poraba nižja.

Če ga kupuješ zaradi družine, vedi, da ima manj odlagalnih površin kot npr. Megan. Laguna je v notranjosti bolj nagnjena v smer luksuza, kot družinske uporabnosti.

Prtljažnik je velik. Če podreš zadnje sedeže, pa še sovoznikovega, boš iz Ikeje pripeljal za dve otroški sobi pohištva … ok, brez jogijev.

Skratka, s tem motorjem je avto bolj za umirjenega voznika, ampak skozi ovinke pa zna peljati precej hitro in uživaško.

Jaz ga priporočam. Idi ga sprobat, mogoče ti bo všeč.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Pozdrav !

Kaj menite o tem vozilu? klikni tu

Kaj je to za en diesel noter? ni 81kw malo malo za tak velik-težek avto? kakšna je kaj poraba? potegne to kam sploh?
avto mi je sicer zelo interesanten, sploh oprema.... se vam zdi da ima že veliko prevoženih km, je vprašanje tudi če so sploh realni??...


mnenja dobrodošla !

cool-1.gif

Upam, da si spoznal, da je takšne stvari nesmiselno spraševat po forumih. Če ti je všeč. kupi, če ne, ne kupi - preprosto. Če boš druge poslušal ne boš nikoli nobenega avta kupil. Pa vso srečo
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.384
57
48
Republika Prlekija
PrePro hvala za izčrpen odgovor.

@Yamahafazer : vprašal sem, ker se ne spoznam na dizle glih.zdaj vozim 1.6 16v bencinarja....


Sem gledal po avto.net in ugovotvil, da se večina rabljenih lagun Grandtour prodaja letnik 2008/2009 z 1.5dci motorjem in prevoženih nad 100.000 km. je to veliko prevoženiih za ta motor ali je bolj vzdržljiv?

hvala vsem za pomoč
zmaga.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Men se 7,5 ne zdi tako velik za tako velik avto in motor. Bi pa raje vzel 2,0 kot pa 1,5. To daš kej notr pa nebo šel nikamor kljub navoru. Jaz bom vzel 2.0T bencinarja samo prejšni model.

My condolences
evil.gif


(pa bi bil tih, ce ne bi gledal, kako je kolega hotel samo olje menati na 04 laguni, v roki mu je pa ostalo.. emm.. vecina cesar se je dotaknil
hysterical-1.gif
)

Ja nevem kva tvoj kolega dela :D Motor je načeloma super.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ma ej, ne govor.. Ta 1.9 dci, 2004 je sam se za na dinos. Dela nic, ce hoces popravt, pa vse v rok ostane.
crazy1.gif
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
samo kaj ko avtomatika še nisem nikoli vozil....

Če ti ni za to, ne poskusi.

Drugače pa, .... ko enkrat probaš avtomatika, bi ga kupil tudi naslednjič. Pa ne bit pametni tisti, ki ste avtomatika videli samo na sliki ...
evil.gif


Tisti, ki ga je vozil ali ga vozi že ve, o čem govorim ... (pa dajmo tokrat opustit misel, če se pokvari - ker to je EDINI minus avtomatika ..)
 
Nazadnje urejeno:

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Sem gledal po avto.net in ugovotvil, da se večina rabljenih lagun Grandtour prodaja letnik 2008/2009 z 1.5dci motorjem in prevoženih nad 100.000 km. je to veliko prevoženiih za ta motor ali je bolj vzdržljiv?

hvala vsem za pomoč
zmaga.gif

Če se imaš rad vzemi 2.0 dci, če si se že odločil za laguno. Sem zadnjič govoril s priznanim strokovnjakom za dizle iz Primorske in pravi, da je statistika okvar na teh 1.5 dci ropotijah grozljiva. Večina je sicer tistih taprvih iz megane,scenic,clio in kangoo (baje začne visokotlačna črpalka pošiljati opilke po celem vbrizgalnem sistemu in naredi sranje, popravilo 2k eur +) ampak mu jaz vseeno nebi zaupal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.227
2.300
113
Drži, ko začneš enkrat vozit avtomatika pač ostaneš na njem, jasno, dokler ne crkne, potem pri naslednjem nakupu zagotovo več ne razmišljaš o njem, se kar hitro nazaj privadiš na šaltgetrib
evil.gif
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Ja, ampak tole tvoje razmišljanje je vseeno malce mimo.

Mi crkne pralni stroj ---> začnem prat na roke.
Mi toča razbije strešnike ---> bajto pokrijem s slamo.
Crkne dizelska pumpa ---> odslej kupujem samo še bencinarje.
Zgubim službo ---> grem na zavod, da se mi ne zgodi še enkrat isto (no, sej tale zadnja je za slovenceljne kr taprava)


Ja, je pa res, da je popravilo avtomatika
uf-1.gif
(ampak, pustmo to, a ne, saj sem zgoraj napisal, da je to EDINI minus)
 
Nazadnje urejeno: