Kupuje se avto rabljen ali nov in...

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Edina dilema je naslednja:
Mali citroen C3 rabljen zelo lepo ohranjen z malo kilometri a le z mašino : Puretech 82 konji in 5 prestavami ( teža avta cca 970kg)
ali
Nov Citroen C3 isti model z mašino: Puretech S&S 110 konji in 5 prestavami (teža avta cca 1075 kg)
Vozilo se bo vozilo služba /dom in seveda včasih tudi daljše relacije ( parkrat letno), pod daljše relacije se smatra tujina...itd

Torej najbolj me muči moč motorjapri rabljenem....ali bo zadostovalo.
Cena je seveda v prid rabljenemu.

Poskusil sem oba in seveda je močnejši bolj poskočen, ampak mi racio ne da miru
tongue-1.gif


Hvala za nasvet oz. mnenje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
imamo doma C3 1.2 puretech, tazadnji faceliftan model. Poraba 6,2 pa neglede kako vozi... je pa mešanica AC+mesto+ostale ceste.

kolikor sem gledal so močnejši šele sedaj na voljo. Če bi lahko bi raje 110. Sem ga peljal v C4 in kar dobr "potegne".
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
odvisno kakšna je razlika v ceni... nov avto je le nov, rabljen pa rabljen pa četudi samo 15.000 km.
zdaj ne vem kje si gledal podatke, ampak da bi bil avto samo zaradi druge mašine (ki je v osnovi ubistvu enaka) težji za skoraj 100 kg mi je tudi malo čudno...

če gledaš pa samo s stališča motorja, potem pa definitivno močnejšega. poraba zna biti celo malenkost nižja, pa parkrat na leto ko omenjaš daljše potovanje v tujino boš sam sebi hvaležen-(razen če se boš vozil 100-110 na AC, potem bo tudi 82 km dober)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
v kratkem dobim C3 od 1 lastnika, mislim da letnik 2012 z dobrih 50k km ....
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Odvisno kakšen vozniki si, če dostkrat moraš prehitevat potem definitvno močnejši motor. Še moj star avto iz leta 97 ima 90KM
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Corsa c l2005 z 80 KM prav lepo stopi, ji nič ne manjka, res pa da je nekaj lažja od tega citroena. Avtor teme naj proba oba, pa se potem odloči. Treba je pa vedet, da nobeno od teh vozil ni formula in nekih hudih G-jev ni za pričakovat pri prehitevanju. Avto je treba spoznati, da vidiš kje so njegove meje in potem lažje oceniš kdaj prehiteti. Moje mnenje, tudi tašvohen bo OK.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Hvala vsem za mnenja. Sem poskusil oba avtomobila in se odločil za novega z močnejšo mašino.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Doma mam oz. ima zena ze drugega faceliftanega (prvi je umrl v totalki po 8 mesecih) C3 1.2 Puretech z 82 KM in je za mestni avto tale masinca prav dovolj. Kar se poskocnosti po mestu tice mu ne morem nic ocitati. Poraba je tam med 6,5 in 7 l. Najin C3 se uporablja samo kot mestni avto in zato je pri drugem padla odlocitev za 82 KM.
Za daljse relacije bi vsekakor vzel mocnejsega,ker se bo lepse peljalo na avtocesti. Ce pa je samo mestni avto, potem pa je teh 82 KM tudi dovolj. V primerjavi z prejsnjim modelom C3 1.4, 90KM je seveda manj poskocen, je pa tudi prejsnji C3 bil lazji.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Pozabi ta citroenova francoska jajca..Srečen boš na dan ko ga boš kupil in na dan ko ga boš prodal. Imam eno nepremičnino že eno leto v garaži, še danes mi je žal da sem ga sploh registriral, ker je non stop nekaj... ima dobrih 100k prevozenga, prvi lastnik, mislim da je šlo za servise več kolikor je bila cena novega, uglavnem skos neko sranje... Blown head gasket, pokanje fedrov, sedaj je začel žret cca litr olja na 1000m (tefloni stari 30k km), zadnjič je na lepem odpadel avspuh? žarnice so itak potrošni materijal, armatura ponavadi sveti kot novoletna jelka.. Poraba cca 6-7L bencina in 1L olja motor 1.4.

Druga francoska jajca so C5 (letnik2012), počen blok, menjali motor, od menjave motorja ni bilo 10k da bi se lahko normalno vozil..

Tretja francoska jajca so renault (nebom nič pisal, ker sprasujes za citroene), ampak ravno tako eno samo sranje..

Mogoče imajo drugi boljše izkušnje vendar mene C3 ni prepričal, ravno tako precej znancev in prijateljev kateri so ga imeli. Moje mnenje vzemi kot subjektivno, ne grajam po nepotrebnem in brez izkušenj, ampak žal ne morem napisati popolnoma nič dobrega.
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Pozabi ta citroenova francoska jajca..Srečen boš na dan ko ga boš kupil in na dan ko ga boš prodal. Imam eno nepremičnino že eno leto v garaži, še danes mi je žal da sem ga sploh registriral, ker je non stop nekaj... ima dobrih 100k prevozenga, prvi lastnik, mislim da je šlo za servise več kolikor je bila cena novega, uglavnem skos neko sranje... Blown head gasket, pokanje fedrov, sedaj je začel žret cca litr olja na 1000m (tefloni stari 30k km), zadnjič je na lepem odpadel avspuh? žarnice so itak potrošni materijal, armatura ponavadi sveti kot novoletna jelka.. Poraba cca 6-7L bencina in 1L olja motor 1.4.

Druga francoska jajca so C5 (letnik2012), počen blok, menjali motor, od menjave motorja ni bilo 10k da bi se lahko normalno vozil..

Tretja francoska jajca so renault (nebom nič pisal, ker sprasujes za citroene), ampak ravno tako eno samo sranje..

Mogoče imajo drugi boljše izkušnje vendar mene C3 ni prepričal, ravno tako precej znancev in prijateljev kateri so ga imeli. Moje mnenje vzemi kot subjektivno, ne grajam po nepotrebnem in brez izkušenj, ampak žal ne morem napisati popolnoma nič dobrega.

Spomni me, da od tebe nikdar ne kupim avta.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
maš prav, kupi o kakega takega, ki ti bo rožice sadil, avto bo pa še slabši :-D
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Citat:
Uporabnik PaviGFY pravi:
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Pozabi ta citroenova francoska jajca..Srečen boš na dan ko ga boš kupil in na dan ko ga boš prodal. Imam eno nepremičnino že eno leto v garaži, še danes mi je žal da sem ga sploh registriral, ker je non stop nekaj... ima dobrih 100k prevozenga, prvi lastnik, mislim da je šlo za servise več kolikor je bila cena novega, uglavnem skos neko sranje... Blown head gasket, pokanje fedrov, sedaj je začel žret cca litr olja na 1000m (tefloni stari 30k km), zadnjič je na lepem odpadel avspuh? žarnice so itak potrošni materijal, armatura ponavadi sveti kot novoletna jelka.. Poraba cca 6-7L bencina in 1L olja motor 1.4.

Druga francoska jajca so C5 (letnik2012), počen blok, menjali motor, od menjave motorja ni bilo 10k da bi se lahko normalno vozil..

Tretja francoska jajca so renault (nebom nič pisal, ker sprasujes za citroene), ampak ravno tako eno samo sranje..

Mogoče imajo drugi boljše izkušnje vendar mene C3 ni prepričal, ravno tako precej znancev in prijateljev kateri so ga imeli. Moje mnenje vzemi kot subjektivno, ne grajam po nepotrebnem in brez izkušenj, ampak žal ne morem napisati popolnoma nič dobrega.

Spomni me, da od tebe nikdar ne kupim avta.

Bi ga že zdavnaj prodal pa rajši vidim da gnije v garaži kakor pa da komu prodam ta jajca.. verjetno bo šel kar v kose..
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Hehe, Andrej, LOL ...


Pa to ni mišljeno slabšalno. Pred leti bi se tej tvoji izjavi smejal, danes pa ugotavljam, da je res. Moja ima Kio proCeed letnik 2009, pa vse OK. Brez težav. Medtem, ko je moje srednjerazredno vozilo ... eh, ne tko zlo OK. Sicer nič večjega, pa vseeno.

Pri Kii me moti samo to, da ima zgolj 5 prestav in pri 130 na uro spušča zvoke zmatranega dinozavra ... Saj gre več, ampak nimam srca
evil.gif


So pa to z naslednjo izdajo rešili in mu dodali 6.prestavo
cheer.gif


Torej, overall, tvoj post niti ni tako napačen. Jaz bi v izbor vsekakor dodal Kio...
zmaga.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
preden bi vzel KIO, bi dobr premislil in premlel tole temo

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2448562/page/1/fpart/1/vc/1

Pa da nebo zgledalo da sem proti tem vozilom. meni osebno je Rio zelo fleten avtek kot 2. avto. nekaj jih tudi poznam ki so zadovoljni. Nekako se pa ne morem znebiti občutka da je pri nas v SLO to ena sama reklama. neke garancije, ki so nekaj napol, skrivanje cen novih naavtonetu, ko pride pa realno vprašanje in problem se pa vsi trgovci skrivajo, ko je treba reklamirat na forumu so pa spet prisotni.

Za štart bi vsaj reklamiranje prepovedal na tak beden način, plačaj pa se bo pasica vrtela na vrhu (aja, majo vsi ublock). Ali pa v zameno za reklamiranje povej še kej na konstruktivna vprašanja in probleme lastnikov, ne pa takrat spizdit, ko pa en vpraša za nov avto so pa spet vsi prisotni.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No ja... Davnega leta 2000 in nekaj je takrat sodelovka kupila novega Polota (pa ne osnovnega) pri prodajalcu v Domžalah. Nakar so na drugem servisu ugotovili, da je bila polovica avta naknadno prelakirana. Merilec debeline laka je to potrjeval, barva se je na robovih začela luščiti, odtenek se je začel spreminjati... Seveda takrat pooblaščen prodajalec ni niti pod slučajno hotel slišati in vedeti o kakšnem naknadnem lakiranju, vehamentno je zvračal krivdo nazaj na sodelavko. No odvetnik in strokovno mnenje izvedenca mu je spremenilo pogled na zadevo...

Da ne no samo KIA na tapeti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Avtoservis A-S na koncu Domžal (ki je kmalu potem na tisti lokaciji zaprl štacuno)?
shocked-1.gif