Odkril, da je nov avto najverjetneje poškodovan

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
Zdravo,

po štirih letih, avto ima še garancijo, se je odkrilo, da je najverjetneje na zadnjem koncu kit. ( laik na tem področju )
Jutri grem preverit debelino laka, če je to dejansko res.
Avto bil tudi po enem letu že "zdravljen" pojava rje; sicer ne na istem delu ampak isto zadaj spodaj desno...

Torej kaj storiti v primeru da:
- se odkrije, da je bil avto razbit/poškodovan
- avto je bil kupljen NOV
- nobenega obvestila ali posebne cene zaradi zgoraj omenjenega
- avto še v tovarniški garanciji
- z avtom že od samega začetka same težave ( od luščenja barve, nanešenih folij na steklih itd. itd. seznam poln )
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
lak mislim, da je 5 let oz. 150k km
Tovarniška garancija 7 let
garancija na prerjavenje pa 12 ja.

point je v temu, da je bil avto najverjetneje ali razbit, poškodovan ali udarjen in se je popravljal meni pa prodal kot nov..sedaj pa se rezultat slabega popravila kaže na ven. Upam, da lahko jutri preverim debelino laka po avtu in na temu mestu, da imam tudi ene konkretne podatke.
Zaradi tega tudi ne bi pisal kaj več o tem, dokler ne dobim zanesljivih informacij
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dokaži da se je to zgodilo pri novem, spet če ga prodajaš vejo dileji zbit ceno in rečejo da je kitan pa na strehi bil pa nevem kaj.
drugič novega prečekirat ne potem jokat.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
ne prodajam ga
vozim ga, rabim ga ampak imam z njim same težave oz. bolj težave s servisom
Zakaj bi "čekiral" novega, če pa kupim novega in zanjga odštejem precejšen denar...tudi za njihovo "pripravo vozila"

torej kako naprej? Dokažem? kako? Imam delovne naloge na katerih pišem o težavah, ki pa so lahko indirektne povezave zaradi poškodbe vozila.
PS: prav tako smo na dan prevzema vozila pisali o okrušeni barvi in dva meseca kasneje to tudi sanirali. Barva seveda sedaj odpada na mestu sanacije. Ampak je to druga stvar
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ni nujno, da uvoznik/diler sploh kaj ve o tem. Se zgodi, da se avto poskoduje v transportu, ga vrnejo proizvajalcu in popravijo. Se je ze zgodilo, da je to diler odkril, pa je proizvajalec odvrnil, da je vozilo popravljeno skladno z tovarniskimi normativi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In tovarniski normativi vkljucujejo pokitan avto. WTF? Zelo cudni balkanski normativi.
Katera firma pa je bila to?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Nočem pametovati a napako si že na začetku naredu. Sam novega avtomobila z okrušeno barvo sigurno ne bi vzel pa, če bi pol leta čakal nanj ali če bi dali popust. Oziroma bi moral takrat posumit, da je lahko še kaj več narobe z avtom.
Za kakšne neumnosti nam težijo v firmi pa so izdelki po 1€ pa, da bi vidno poškodovan avto vzel. Ni šans pa se lahk tam na glavo postavijo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
In tovarniski normativi vkljucujejo pokitan avto. WTF? Zelo cudni balkanski normativi.
Katera firma pa je bila to?

Kitanje ne, barvanje pa. Gres lahko merit lak na novih BMW, MB, LR, ali pa Kii in bos ugotovil, da je debelina laka razlicna. Ce pride do transportne poskodbe se pa npr vrata se enkrat barva. Nic takega, ker je narejeno skladno z tovarniskimi normativi. Seveda mora biti strokovno narejeno.

Drugo pa je, ce je bil avto poklepan - se pravi, da del ni bil zamenjan - potem pa je to velikokrat maslo lokalnega direrja.

Dejmano nekaj razcistit - vsa vozila so transportno zavarovana. Zato bsak diler, predno avto prevzame se kako dobro od pregleda vozilo predno ga od prvoznika prevzame. In recimo, da se ugotovi, da je ris na zadnjih levih vratih. Naredi se zapisnik, avto se popravi in se ga proda.

Potem takem bi moral dati prodajalec popust stranki, ker so vrata barvana. Kaj pa, ce je bilo to ugotovljeno ze v tovarni in diler sploh ne ve, da je bilo to narejeno. Mene ne moti, ce so bila vrata barvana. Saj je samo avto. Bi me pa motilo, ce bi slo za ornk poskodbo, kjer deli ne bi bili zaemnjani, ampak popravljeni.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
zakaj bi moral jaz karkoli dokazovati. Naj oni dokažejo, da mi niso takšnega prodali.
Gre se samo zaradi tega, ker so mi želeli računati odstranitev madeža. Jaz sem želel garancijo saj je na lak 5 let garancije. Tudi madež je kar naenkrat nastal oz. sem ga opazil pod kotom in v slabem vremenu ( tak sivkaste barve ).
Odgovor na zavrnitev garancije sem prejel:"Ne vem, to je zagotovo zaradi sonca, ne vem. Potrebno je plačati delo poliranja in odstranitve madeža."
Znanec je ličar, njegov kolega prav tako...S 5 metrov je videl, da je to posledica slabo opravljenega dela ( kitanja ali kako se to napiše ) in ni bilo dobro opravljeno. Zato tudi zaradi recimo cca 5-7 obiskov pralnice, odstrani nanos in se vidi potem madež.

Problem nastane sedaj zaradi te garancije in seveda posledično ostalih stvari:
- pojav rje po enem letu pod tem madežem oz. zadnji desni del vozila
- vrata prtljažnika oz. tečaji niso enakomerni, je odstopanje
- zadnja šipa ni imela pravilno nameščene folije ( črna folija ki poteka čez celo steklo )
- sprednja leva vrata so se povesila že takoj in so mi garancijsko menjavali tesnilo vrat že 3x; sedaj želijo plačilo

Enostavno zaradi tega.

Mi je pa čuden odnos slovencev, če lahko tako rečem. Nov avto, polni kasko, toliko časa zapravljanja z njimi in prva misel je:" sam si kital pod kozolcem bla bla bla."

Zanima me samo, če lahko kako postopam v primeru, da je bil avto zares poškodovan ( lahko tudi težje ) saj mi od začetka na avtocesti tudi malce malce vleče v levo ( če poravnam volan z armaturo ) kar pomeni slaba optika.

Imam pa vse delovne naloge, zapisnike, meile itd.
Čakam samo še, če lahko nekje jutri opravim samo test debeline laka in naj se potem oni "vadijo" ven in dokažejo, da temu res ni tako.

ali pač?
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
mislim da boš kratko potegno. Tole bo odvisno od prodajalca in če je firma normalna bodo to uredili....samo KIA. Killed in Action
smile-1.gif
, upam da urediš, če ne, pač ne kupuj več tega sranja.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.835
642
113
Težava je, da boš težko to uveljavljal po 4 letih. Več ti bi pa lahko svetoval kak odvetnik oziroma se z dokazi oglasi h kakemu.
Glede na to koliko težav si imel bi vsekakor moral ukrepati prej.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
verjamem in si sam sebi priznam, da sem teslo.
Po drugi strani je avto še vedno v tovarniški garanciji in to garanciji, ki jo svetovno oglašujejo.

Nekje mora bit nekaj na kaj se lahko zglasim oz. sem kot kupec zaščiten...upam...v tej Slavoniji zna biti vse
frown-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Jah, ponavadi zaupamo prodajalcem novih avtomobilov, da je vse dejansko novo in ne razbito in popravljano. Se strinjam, da je to vrhunski nateg, ampak tezko je pa po 4ih letih, ko si dejansko lahko sam ze 20x kital zdej to trdit, da je bil avto od novega taksen....Da se pa stvari sproti kazejo, pa skripajo pa rjavijo, ne vem no....skret.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
naj napišem še nekaj stvari iz glave:
- povešena vrata voznika, nastavitev, menjava tesnila 3x, 4x sedaj želijo brusiti vrata in menjati tesnilo..proti plačilu
- senzor za dež ne deluje, menjava sistema
- brisalci se ustavijo na drugi in tretji stopnji, menjava celotnega mehanizma
- luščenje usnjenega volana, menjava
- ob zaviranju čuden zvok zadaj; menjali ploščice lani, sedaj želijo menjati diske in ploščice; ob pregledu na oko niso čistili čeljusti ob menjavi ploščic, posledica sedaj disk...spet želijo da na moje stroške to uredijo
- "zvitje" izpušnega kolektorja, avto deloval kot na treh cilindrih ali kako to pravijo, tudi večja poraba, po pregovaranju uredijo
- havba ob prevzemu vozila
- cviljenje mehanizma zaklepa
- segrevanje obeh nastavkov za pijačo v sredini
.
.
.

pač...neverjetno a ne

PS: serviser ob menjavi zadnjih ploščice, sprednje vse ok, je ob vprašanju zakaj potrebna menjava zatrdil:" veste, je proizvajalec poddimenzioniral ploščice in se hitreje obrabljajo"
 
Nazadnje urejeno: