Kateri nov avto do 10.000 EUR

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem lani poleti nabavil novega Puntota za 9000€ kot drugi avto. Motor ima navaden 1.4, 78KM, pije pa mi povprečno 6,5-7 Vožnja 20km vsak dan po magistralnih in fijakanje po mestu, trgovina in te stvari. Avto ima usnjen volan, kar pri drugih mislim da po 10k€ ni za dobiti. Vozil sem tudi Clia 0,9 Turbo in mi vožnja ni bila všeč, saj je avto imel premalo moči na nizkih obratih, nakar je zagrabila turbina in je "cuknilo" in vožnja v mestu ni bila "mirna" oz., ne vem, kako bi se izrazil, meni pač ni bila všeč. Je pa Punto tišji od Clia noter. Zavore ima močnejše, kot Clio, saj sem takoj opazil razliko.
Sem se šel zadnjič peljati tudi z Opel Adamom (100KM), pa ne povleče za teh 100KM dovoj (sem mislil, da jih ima manj) in ima tudi slabše zavore, ker sem moral kar konkretno bilj pritisniti na pedal, da sem se ustavil. Ima pa Adam bolj posreden volan (zelo zelo odziven) in trše podvozje (me je spomnil na moja mlada leta, ko sem se fural še v znižanih avtih) Mi je pa Adam lepši noter od Puntota. Panda ima zelo majhen prtljažnik, tako, da bolj priporočam Puntota. Če pa primerjam Puntota in Clia glede udobnosti vožnje, zmaga Clio. Tako, moji vtisi glede 3 avtov.
Ima pa Punto mislim da pocinkan pleh, ker imam vidne že neke pikice do pleha, pa je pleh še zmeraj srebrn. Frend je imel na predzadnji Hondi Accord pleh že cel rijav po 1 tednu, ko je nekam prijel s haubo. Tko, da tudi to je plus za to ceno.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Če so ti stroški goriva, vzdrževanja itd... bolj pomembni od statusa, potem je daleč v prednosti Dacia z LPG. Oz. vse drugo sploh odpade in ni konkurenčno.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Jaz sem kupil opel corso 1.2 color edition z LPGjem za 10.700.
Ustnjeni volan, klima, .... Ni da ni
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Zanimajo me predlogi kateri avto za do nekje 10.000€. Pogoj, da se avto kupi nov.
Vozil se bo trenutno na relaciji, cca 40km na dan, slovenskih lokalnih cest.
Računam, da bo avto čez 2 do 3 leta zamenjal novi in bo ta postal drugi avto in se bo z njim delalo cca 5000km letno.
Pogoj je, da ima 5 vrat, ni pa toliko važna sama velikost avta.

Trenutno se nagibam k Fiat Pandi 1,2 Active za 8k€.
Kakšni boljši predlogi.
Rabljeni avti odpadejo, možnost edino ugodno testno vozilo.
Ima kdo kakšne izkušnje koliko popusta se lahko dobi pri avtih takšne vrednosti. Avto bi se kupilo s kešem.

Hyundai i10? Dobiš ga za cca.9k€, novega, kakopak.

Hyundai-i10-1_jpg_2637711b.jpg
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Citat:
Uporabnik jendomen pravi:
Lp
Kaj pa trojček UP, MI CITIGO?

Ja so mi tudi zanimivi predvsem. Sicer majo vsi 1k ali več višjo ceno osnovnega modela kot recimo twingo in panda. Pa ne vem ali je kaj takšnega pri njih, da je vredno.
Sploh ni več take razlike v ceni....prej je smart dražji...s twingom so pa up citigo mii tam tam..
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Za tak danar se da z malo spretnosti dobit Capturja.

Za ta denar pomoje ni boljšega.

Kako? Kolkr sem gledal je osnovni okrog 13k


Ja, drži. Ampak se da marsikaj dogovorit.

Kupljeno v najožji žlahti za 10.600.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.921
2.400
113
Glas za LPG Dacio.
Kolegica je v 2. letu lastnistva, sicer prejsnji LPG model, ki ni TCE. Ona je zadovoljna. Mislim da je imela kar precej drag prvi servisni pregled, blizu 300 Eur.
Za ta denar je avto super. Sicer pa ga dobis tudi brez LPG, pa je se mal cenejsi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
Servisi za dacie so menda po direktivi cenejši kot tisti za renaulte z enakimi motorji. Mogoče pa vzdrževanje LPG-ja ni ravno zastonj...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Za to kilometrino, pa da bo avto čez 2 leti drugi avto pri bajti ko bo kilometrina še manjša, se splača edino 1.2 bencinc. Hebeš turbače, pa še plin predelava. 8K za 1.2 pa vozi, enkrat na leto odkartaj za servis, pa mir. Majo 7 let ali 100k km garancije. To nekako ustreza dobrih 14k na leto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Za tak danar se da z malo spretnosti dobit Capturja.

Za ta denar pomoje ni boljšega.

Kako? Kolkr sem gledal je osnovni okrog 13k


Ja, drži. Ampak se da marsikaj dogovorit.

Kupljeno v najožji žlahti za 10.600.

Če gledaš budget avto je najbrž samoumevno, da se gleda tudi na porabo in stroške. V tem primeru je vzeti Capturja namesto Clia strel v koleno, pa tudi če bi dobil 3k popusta. Prostora v notranjosti ni nič več, so pa stroški vzdrževanja višji in več porabi( ja, jebale te dimenzije gum). Itak je bil pa pogoj samo da ima 5 vrat. Skratka, v tem primeru je več manj. In obratno.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Citat:
Uporabnik map pravi:
Za to kilometrino, pa da bo avto čez 2 leti drugi avto pri bajti ko bo kilometrina še manjša, se splača edino 1.2 bencinc. Hebeš turbače, pa še plin predelava. 8K za 1.2 pa vozi, enkrat na leto odkartaj za servis, pa mir. Majo 7 let ali 100k km garancije. To nekako ustreza dobrih 14k na leto.

Nekako tako sem si tudi jaz zamislil.
Glede na to, da se ne bo delalo veliko kilometrov mi je skoraj škoda kupit avto s LPG. Ker ne vem, če je veliko prihranka glede na to, da je potrebno kupovat olje za mazanje ventilov polega tega pa še dodaten servis za plinsko napeljavo. Ko bo šlo pa kaj narobe bo pa toliko dražje. Vseeno je namen, da se potem ta avto "sfura do konca". Mogoče se motim.

Zaenkrat se mi z nakupom še ne mudi preveč. Si moram en dan si vzet čas in si it kakšnega pogledat.
A imajo trgovci ponavadi kakšne spomladanske akcije na nove avte. Sedaj kolikor gledam velikokrat dajo zimske gume zraven.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.271
113
Zimske gume, letno vinjeto, kasko zavarovanje za 1€, ni da ni. Se splača preverit. Sestrična je vse to dobila prejšnji teden ob nakupu Hyundaia i10. Od tod tudi moj predlog za nov avto za pod 10k €
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Avtor naj najprej razmisli ali sedaj, ter kasneje potrebuje čisto mali avto tipa up, twingo, i10, itd ali eno konfekcijo večjega (punto, sandero, fiesta , clio itd). V obeh rangih dobiš kr solidna vozilca
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Zimske gume, letno vinjeto, kasko zavarovanje za 1€, ni da ni. Se splača preverit. Sestrična je vse to dobila prejšnji teden ob nakupu Hyundaia i10. Od tod tudi moj predlog za nov avto za pod 10k €
smile-1.gif
tudi za hyundai i10
zmaga.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
oba imaš, 1,2 je dražji..so pa to mestne (in okoli) gajbice, čist solidne za naše ceste, kjer se vsi vlečejo kot polži. Kurjo pa 5 najmanj po moje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Svetujem 1.0.
Da se ne bo potem iskalo rešitve za radarje, ker mami prehitro uide hitrost in tezko kontrolira omejitev hitrsosti z gasom.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Za tak danar se da z malo spretnosti dobit Capturja.

Za ta denar pomoje ni boljšega.

Kako? Kolkr sem gledal je osnovni okrog 13k


Ja, drži. Ampak se da marsikaj dogovorit.

Kupljeno v najožji žlahti za 10.600.

Če gledaš budget avto je najbrž samoumevno, da se gleda tudi na porabo in stroške. V tem primeru je vzeti Capturja namesto Clia strel v koleno, pa tudi če bi dobil 3k popusta. Prostora v notranjosti ni nič več, so pa stroški vzdrževanja višji in več porabi( ja, jebale te dimenzije gum). Itak je bil pa pogoj samo da ima 5 vrat. Skratka, v tem primeru je več manj. In obratno.

Vse to seveda drži. Ampak ta avto se je kupoval za žensko in je seveda pomembno tudi, kako zgleda.

In je res čist simpatičen avtoček.
 

Niki11

Pripravnik
22. feb 2013
192
1
18
Pri Picantu imaš definitivno daleč najdaljšo garancijo. Če bo avto res ostal v familiji, je morda to najboljša opcija, saj nimaš nepredvidenih stroškov do 150.000 km oziroma 7 let.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
kaki pa so predvideni nepredvideni stroški pri takem avtu ? glede na to da je atmosferski motor, pa z nič kaj dosti elektronike ... če se moreš pri takem avtu bat ... te pa tud hvala lepa