Kopija prometne

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zaradi dolocenih razlogov bi imel v avtu le kopijo prometne. Je kdo ze imel tako situacijo? Kako so reagirali policisti zgolj na kopijo?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
probaj imet overjeno kopijo
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
jp jp, na upravni enoti se da dobit tak A4 papir, z enakimi podatki, kot so na prometni, pa še poštempljajo ti ga lahko
smile-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zaradi dolocenih razlogov bi imel v avtu le kopijo prometne. Je kdo ze imel tako situacijo? Kako so reagirali policisti zgolj na kopijo?

kasko in kraja vozila?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jup, pa še nisem sam, ki vozim ta avto, tako da, je malo tečno prometno sem in tja prenašat. Pa še izgubiš jo lahko.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Zaradi dolocenih razlogov bi imel v avtu le kopijo prometne. Je kdo ze imel tako situacijo? Kako so reagirali policisti zgolj na kopijo?
Bil ustavljen, bila je celo kopija tuje prometne. So vprašali, kje je original, sem povedal, da v fasciklu na firmi zraven vseh drugih in je blo to to ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zakaj pa imet kopijo? Zaradi kraje? Jaz imam vedno original v avtu v predalu, itak me vsak teden skoro vstavijo policaji in jo moram kazat
tongue-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tako je,zaradi kraje in pa možnosti vloma v vozilo.

Prav tako so zavarovalne police doma.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.869
113
pri taščici
Odlična tema.
Tudi pri meni bova dva preganjala isti avto in je nerodno prenašati prometno, potem pa še kraja ....
Bom poklical na UE. Škoda ker nisva predvčerajšnjim vprašala, ko sva dobila prometnoA

A za vozniško tudi kaj podobnega obstaja??Denarnico nosim miniaturno (tri kartice, drobiž) za vozniško ni prostora, vozim dva avta...
Bom kar na UE vprašal
 
Nazadnje urejeno:

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Odlična tema.
Tudi pri meni bova dva preganjala isti avto in je nerodno prenašati prometno, potem pa še kraja ....
Bom poklical na UE. Škoda ker nisva predvčerajšnjim vprašala, ko sva dobila prometnoA

A za vozniško tudi kaj podobnega obstaja??Denarnico nosim miniaturno (tri kartice, drobiž) za vozniško ni prostora, vozim dva avta...
Bom kar na UE vprašal


pa še nam sporoči ko zveš
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.869
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
jp jp, na upravni enoti se da dobit tak A4 papir, z enakimi podatki, kot so na prometni, pa še poštempljajo ti ga lahko
smile-1.gif

Evo klical na UE zagorje
O kakem A4 listu ne vejo nič. Dokumenti PD, VD, Potni list morajo biti original, edina zadeva ki jo lahko napiše je homologacija.
Matey, mogoče veš za katero UE velja tvoje pisanje.

A bom prometno nekam "skril" v avto, ( da jo ob morebitni kraji ne bodo takoj našli-senčnik, pepelnik, predal pred sovoznikom
ne-ne-1.gif
) pa še to najraje kopijo (saj že barvna kopija na domačem PSC zna biti kar dobra, sploh če te policaj ponoči ustavi.) Kolega je šel s slabo kopijo v ČG. Pa je imel na meji 4 PD v roki pa ni ugotovil da je ena nekam čudno zelena (takrat so bile še sive)
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
To tudi mene zanima, zato tudi jaz prosim za kakšno info. Tudi jaz posojam avto vsakodnevno in vsaj enkrat tedensko ustavijo mojega partnerja in še nikoli ni imel prometne. Je kar malo nerodno. Potem sem jo dala njemu, zdaj sem pa jaz brez, ko kam grem.
d055.gif

Drugače pa ne delajo panike, če prometne nimaš. Edino enkrat se je nek policaj zanimal od koga je avto (je bil z enim drugim avtom, spet brez prometne), pa je moj rekel, da od fanta. Ga je takoj spustil naprej.
grin1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
jp jp, na upravni enoti se da dobit tak A4 papir, z enakimi podatki, kot so na prometni, pa še poštempljajo ti ga lahko
smile-1.gif

postavlja se vprašanje...če imaš paprir (obrazec, fotokopijo prometne), ki je še naknadno overjen...in imaš zadevo v avtu.

če ti ga pljune tat, in ga recimo ustavi policaj....bo mu pomolil prometno pod nos (obrazec/kopijo..ki kot kaže je legalen dokument) rekel da je od kolega....ter se odpeljal dalje.

torej kaj si profitiral?

S prometno, če ostaneš brez avta si lahko le ...obrišeš.

(edini razlog po kopiji - meni smiselen - je zaradi kasko zavarovanja)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.869
113
pri taščici
Kasko?
A ima slučajno kasko klavzulo-pogoj, da prometna ne sme biti v avtu. Včasih mislim da je bilo tako. JE pa res, da sedaj prvič vozim avtoki je kasko zavarovan
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
bojda pri kraji avta prometne ne sme biti v avtu...čeprav v zav. polici ('pogodbi'), ki jo podpišeš sam nisem najdel tega napisanega (tako da verjetno je to stvar pregovarjanja).

Na vsak način se ti splača sam poskrbeti za zaščito če ni alarma obvezno kupi (300 EUR so konkretne zadeve z montažo), nabaviš si še el. blokado (160 EUR), pa po možnosti še 'ključavnico' za volan.

Več kot imaš okrasja na avtu, manjša je verjetnost da se bojo lotili tvojega (Se ti vloženih 500 EUR lahko hitro povrne)....kljub kasku, kjer mencajo toliko časa da te na koncu še fino nategnejo (ker ko sklepaš zavarovanje in plačuješ je seveda avto na novo vrednost...ko morajo pa oni plačat je pa seveda avto že čisto z amortiziran).
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
v zav. pogojih piše:

'' zavarovanec je dolžan v primeru tatvine, vlomske in roparske tatvine, ob prijavi škode predložiti zavarovalnici vse originalne in rezervne ključe vozila, prometno dovoljenje, homologacijsko potrdilo, račun o nakupu vozila, carinsko deklaracijo (v primeru, ko je bilo vozilo uvoženo) ter druge dokumente, potrebne za likvidacijo škode.''

To sicer ne pomeni, da ne dobiš odškodnine če nimaš vsega, vsekakor pa se podaljša celoten postopek likvidacije škode.
Prav tako te ob kraji obravnava še policist/detektiv, ker si avtomatsko osumljen sodelovanja pri kazn. dejanju tatvine. Že itak ostaneš brez avta, potem pa te še nekdo obtožuje da si sodeloval pri kraji...sila neprijetno.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zanimivo postane potem, ko ti vlomijo v hišo in iz hiše ukradejo ključe, rezervne ključe in dokumente ter nato še avto odpeljejo...

V takem primeru sploh nimaš temelja za iplačilo odškodnine ali se motim?
17758-icon_confused.gif