Prekoračitev hitrosti

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
U, jebogati... to je ja oni del od Tampotiska do Vodončnika.... to mora biti pa res malo premaknjen, če uporabim zelo mili izraz... To je ja oni punkt, ko je Policija stalni gost. Pri večini omejitev, vozijo vsaj kak kilometer nad, tu pa skoraj brez izjeme 50... No, ta je bil izjema..... Ni omejitev tam sama sebi namen...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Hm, a so druzine z otroci imele kak piknik na bankini da jih je bilo veliko ob cesti?
Google je 5x streetview naredil pa na nobeni fotki ni nobenega človeka na aki ob cesti.
Ocitno so res imeli piknik na bankini, prekinjeno crto so imeli pa za slalom voziti s kolesom....
Ne zagovarjam 165. Ampak 50 se mi zdi pa tudi mal bolano.
Pa ni to center mesta/kraja kjer so res ljudje, nepregledna krizisca itd...
Katera VIP oseba tu zivi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Naj tole cesto na desni potegnejo preko celega sklopa hiš, na njo postavijo omejitev 10, regionalko naj pa odprejo na 90.
41 4
In potem se cudijo Korošci (in seveda tudi ostali) zakaj se 3 ure vozijo do Ljubljane.
Ja, vem AC bi zadevo rešila
Zato ker bomo "pozidal " vsa obmocja ob magistralkah , potem pa zahteval omejitev 30.
100m stran ob stari lokalni cesti pa vse propada
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tele lokacije.
Če je res toliko ljudi, mamic z otroki, zakaj ne naredijo osvetljen pločnik?
Vključevanja s stranske poti naoravnem(!) odseku 500m!

p.s.
avtobusna postaja + ekološki otok (uporaba VSAK dan!)! prehoda za pešce - mamice z otroki - pa nikjer!
Industrijsko parkirišče na drugi strani ceste brez prehoda za pešce!
na črno zgrajena potka za pešce iz dvorišča direkt na cesto!


p.s II v naši bazi je radar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Hm, a so druzine z otroci imele kak piknik na bankini da jih je bilo veliko ob cesti?
Google je 5x streetview naredil pa na nobeni fotki ni nobenega človeka na aki ob cesti.
Ocitno so res imeli piknik na bankini, prekinjeno crto so imeli pa za slalom voziti s kolesom....
Ne zagovarjam 165. Ampak 50 se mi zdi pa tudi mal bolano.
Pa ni to center mesta/kraja kjer so res ljudje, nepregledna krizisca itd...
Katera VIP oseba tu zivi?
Omejitev je 50, ker je tale odsek skozi naselje. End of story.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in sass

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Po moje je ta omejitev posledica večih prometnih nesreč na tem odseku... In najceneje je dati omejitev. Isti primer je med Bukovsko vasjo in Šentjanžem pri Dravogradu. Bilo je brez omejitve, na notranji strani ovinka je bila hiša. In je prišlo do nesreče s smrtno žrtvijo, zaradi prehitevanja čez polno črto ..full trefer je bil, čelno. Čez 14 dni ponovno, spet smrtna žrtev. Logično, dali so omejitev. 200 metrov naprej se pod ostrim kotom priključi ena stranska cesta, drugače pregledna ravnina... ampak bedaki so na polno vozili na glavno cesto in je pokalo. So omejitev podaljšali še za 300 metrov, do Yagababe, kjer je pa itak že spet omejitev, torej v dolžini dobrega kilometra omejitev 60... Sam sem enkrat tam peljal 72, čisto pozabil na omejitev. Pa je bil razumevajoč policist, je videl, da sem se pokesal in si vzel k srcu... je rekel, bo alkotest in če bo v mejah normale, bo le opozorilo. Seveda je bilo 0.0.... itak se moram zaradi poklica držati tega. Hvala in na svidenje. Ja, opozorilo je zaleglo, vedno in vselej imam 60 na tistem odseku. Četudi je kolona zadaj. Glej, če si as, pregledno je -prehiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.628
989
113
Lahko spremenijo tablo. Lahko postavijo z znakom višjo omejitev kot sem navedel v 2. opciji. Verjetno lahko naredijo še marsikaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Pa ne bojo iz enostavnega razloga. Ker so tam na gosto stanovanjske hiše in poslovni objekti, praktično vsak z lastnim izvozom direktno na glavno cesto. Na drugi strani ceste pa makadamska parkirišča.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
Stanovanjske hiše sploh ne bi smele imeti direktnega izvoza na magistralno cesto. Potem ti pa še rikverc ven rinejo.
Ne bi smele, ja... Ampak pri nas ti je v 300 metrih na eni strani devet uvozov na magistralno cesto. Resno, devet v 300 metrih. Pa ni nobene omejitve, lepo 90. Je pa zanimivo, kadar se policisti odločijo ustaviti na avtobusni postaji...takrat se pa narod totalno userje in vozi 60. Ker ne vedo, je ali ni omejitev, znakov itak nihče ne spremlja, da bi vedel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Hanzi