Prekoračitev hitrosti

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Wow o_O

"Policisti Postaje prometne policije Celje so minuli vikend obravnavali tri hujše cestno prometne kršitelje.
V soboto, nekaj pred poldnevom, so v naselju Paka pri Velenju, kjer je hitrost vožnje s prometnim pravilom omejena na 50 km/h, obravnavali voznika osebnega vozila, ki je mimo merilnika hitrosti Multaradar C peljal s hitrostjo 165 km/h. V tem času je bilo na tem območju veliko sprehajalcev, tudi družin z otroci. Voznikovo ravnanje je bilo skrajno neodgovorno. Vozilo, ki vozi s hitrostjo 165 km/h, v eni sekundi reakcijskega časa prevozi 45,7 m, ko prištejemo še zavorno pot, znaša skupna zavorna pot 181,8 m."
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
200
199
43
Pri nas se je to redno dogajalo po glavni cesti mimo osnovne šole. Lokalni čefur, trajalo je, dokler ni zbil avta in ujel še enih par od domačina, ki mu je pristal na dvorišču... prej pa 100 prijav pa kazni, nič pomagalo. Sedaj hodi peš.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Se strinjam, da so ga dobli, kazen je premala.

Ampak tam ob cesti ni pločnikov. ravnina je malo manj kot 1km dolga. nova kolesarska pot gre po drugi strani doline.
Tist ko se vozi tam čez pozna, ne vem pa kje so našli veliko sprehajalcev, sploh družine z otroci, ker hiše so na eni strani (to je nevarno za vključevanje v promet) nekatere so ločene s svojo cesto, na drugi strani te ravnine je pa reka Paka.

Zakaj je tam gonil mi res ni jasno, ker policaji redno stojijo tam, je pa prav, da so ga dobli!
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
Hm... ko je ravno takšna tema...

Zadnjič se peljem po Štajerki proti MB, pri izvozu CE-center za mano policijski avto, pe zapelje na izvoz. Kontrola hitrosti, mimo Lopate smo vam izmerili hitrost tako in tako ter mi pokaže na laserskem merilniku številko. OK, napiše, kazen sem že itak plačal, tudi dejansko sem peljal približno toliko, kot je bila izmerjena hitrost.
Zanima pa me, kako je s temi laserskimi ročnimi merilniki. Kako lahko recimo jaz kot kršitelj vem, da je res izmeril mene in ne nekoga drugega? Ali naredi poleg izmere še kako fotko, kjer se vidi avto? Teoretično bi mi lahko pokazal številko od kogarkoli.

Anyone?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Hm... ko je ravno takšna tema...

Zadnjič se peljem po Štajerki proti MB, pri izvozu CE-center za mano policijski avto, pe zapelje na izvoz. Kontrola hitrosti, mimo Lopate smo vam izmerili hitrost tako in tako ter mi pokaže na laserskem merilniku številko. OK, napiše, kazen sem že itak plačal, tudi dejansko sem peljal približno toliko, kot je bila izmerjena hitrost.
Zanima pa me, kako je s temi laserskimi ročnimi merilniki. Kako lahko recimo jaz kot kršitelj vem, da je res izmeril mene in ne nekoga drugega? Ali naredi poleg izmere še kako fotko, kjer se vidi avto? Teoretično bi mi lahko pokazal številko od kogarkoli.

Anyone?
Napake so vedno možne. Nekoč sta bila dvojčka Jože in Janez. Jože je nonstop delal pizdarije, kaznovali so pa Janeza. Janezu je enkrat bilo dovolj tega sranja in se je bratu dvojčku maščeval. Janez se je z avtom kot kamikaza zabil v zid, pokopali so pa Jožeta.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
so true, na tistem delu nebi smelo bit omejitve (dobro 165 je mal huda), ampak 90 je normalna omejitev, bolj je problem, ker enostavno ni urejena cesta z nekim pločnikom... pol pa sta dovoza do hiš , pa je potem 300 m lepo omejitev za kasirat na suho. ;)

družin z otroci in sprehajalcev tam ni, ker se nimaš tam nikjer za sprehajat in je zabačena dolina. blef.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Cesta ne sme biti ravna in brez lukenj. Cesta mora biti taka, da se vozilo prej razleti kot bi doseglo tako hitrost :evil: .
Tako nekako razmišljajo naši upravljalci ceste.
Omejitve pri nas so pogosto pretirane. Ljudje so gradili tik ob magistralki, sedaj pa bi radi, da se ob odprtem oknu promet s ceste ne sliši in je treba omejiti hitrost. Meni so zmeraj zgled v Avstriji, cesta mimo Schladminga. Avstrijci, ki za vsak drek dajo omejitev 100 na avtocesti, so tam poskrbeli, da skozi marsikatero vas sploh ni omejitve na magistralki ali je ta kvečjemu 70. Vsak tako je bilo pred leti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Pri nas pa se pol stoletja borimo za obvoznico, potem pa jo naslednje desetletje cist obzidamo.
In spet pol stoletja za novo obvoznico. Ce je se kaj prostora za njo
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
844
841
93
Zato pa je vsem, ki se resno ukvarjajo z prometom in urbanizmom, povsem jasno, da nove ceste ne rešujejo problema zastojev.
Ker če boš naredil nov pas, se bo folk prilagodil in se začel vozit tam.
Če boš zgradil novo obvoznico, se bo folk in firme nasral ob njej.

Kupiš si par let in se ponovi vaja. Vmes so pa šle nove milijarde v dim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ljubljana,
križišče na viču: Tržaška/Bleiweisova/Aškerčeva
Ura cca 14:50 Točen čas zapisan na prometni kameri!
Po Aškerčevi pridivja in zavije na Tržaško drekast audi/porsche in poslalomira med vozniki skozi križišče.

Da vidimo našo policijo!

p.s. lahko pa sam poiščem/prebrskam po njihovih posnetkih!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
so true, na tistem delu nebi smelo bit omejitve (dobro 165 je mal huda), ampak 90 je normalna omejitev, bolj je problem, ker enostavno ni urejena cesta z nekim pločnikom... pol pa sta dovoza do hiš , pa je potem 300 m lepo omejitev za kasirat na suho. ;)

družin z otroci in sprehajalcev tam ni, ker se nimaš tam nikjer za sprehajat in je zabačena dolina. blef.
ce jih niste videli ne pomeni da jih ni.... tam sta dva prikljucka eden ki gre proti naselju his in drugi ki gre v breg in ne boste verjeli koliko ljudi se sprehodi cez cesto da se sprehodijo v breg oz do nove kolesarske. Je kr prav da je tam 50 omejitev in po toliko letih se vedno policija kasira tam tu se pa je za zamislit kok smo glupi
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.153
113
ni prav, glup odsek od amena, že od takrat ko so postavili omejitev. če že daj 70, pa fiksni radar.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ni prav, glup odsek od amena, že od takrat ko so postavili omejitev. če že daj 70, pa fiksni radar.
pa ves ti kolko avtov je ze blo v tistem jarku ob cesti, pa ved da je cesta cisto ravna? Poleg tega pa je kolko tista omejitev verjetno slab kilometer? kot sem rekel se vedno pa folk tam placuje kazni....