Kontaktna ključavnica P206

de_Zolt

Pripravnik
19. jul 2007
82
0
6
Imam zelo neprijeten problem.

Ko sem prišel domov in hotel ugasniti avto ,se mi je ključ zaštekal v ključavnici in se ne premika nikamor več.Ne noter ali ven ,ne levo desno ,je vedno v položaju M.

Samo če ga malo premikaš levo desno ,malo vpliva na delovanje klimatske naprave ki se je vklapljala in izklapljala...

V glavnem avto se je lahko ugasnil samo tko da sem pač dal v R ,zategnil ročno in speljal /ubil motor.

Ko sem odpeljal avto k mehaniku sem ga pač vžgal nazaj tako da me je foter porinu jas pa imel v 2 gi prestavi( ni najbolj pametno zaradi jermena-vem :S)

Tam na servisu se je avtu posvetil sam šef servisa,ker je pač bilo že po končanem delavnem času delavnice.
Najprej je mislil ,da bo sam z lahkoto ključ spravil ven iz ključavnice a tudi njemu ni šlo .

Nato se je lotil ključavnice kar z enim starim izvijačem in kladivom! (na srečo je prej ugasnil avto in izklopil akumulator).
Nekaj krat konkretno potolkel po ključavnici in po parih poizkusih je padla sodba ,da je kontaktna ključavnica zanič in da morajo dati notr novo.
Tu se začne problem,ker rekel je ,da če se jo naroči ,se mora nanjo čakati 14 dni!
No danes je že 17 dan,pa še vedno ključavnice ni...

Kako hudiča se more na ta ubogi del čakati toliko časa? In ali je to res tako dolgotrajno?

Mislim ,da mi ni treba govoriti kako neprijetno je ,da mi avto stoji na dvorišču ,da nikamor ne morem,in da si moram za nujna opravila (službo in nazaj) sposojati drug avto..

Ali vi mislite da bi kje na katerem drugem (boljšem) servisu kaj bolj elegantno ,in predvsem hitreje(ceneje ) rešili ta problem?

Se je komu drugemu že to zgodilo?

Hvala za odgovore