Konec premikanja ure

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja valjda je zlata črta okoli in okoli, pa na vsaki strani je en debeli črnec stal (pač sem bil v Afriki na ekvatorju) in ti focn stisnu če si ga kako bedarijo o ekvatorju vprašal!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in gr69

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
Se enkrat, poletni cas je za lenuhe, nesposobne in neumne. Nic cudnega, da sami ne morete pridt do tega zakljucka.

Res ful sem len, ker bi popoldne še rad kaj naredil, doma, okoli hiše. Pa ful bi bilo cool, ko bi poleti bilo ob 4.00 zunaj že vse v sončnem siju. Čemu?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Očitno bom drugo leto zadnjič premaknil uro ... iz kuhinje v dnevno :evil:

OFF/deloma ON: kje dobit tako uro?
 

Priponke

  • ura.PNG
    ura.PNG
    884,5 KB · Ogledi: 187

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ima tašča isto oz. zelo podobno, pa sem jo sedaj vprašal in pravi, da jo je kupila v Jysku...ampak že kar nekaj časa nazaj...pejd pogledat :)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Res ful sem len, ker bi popoldne še rad kaj naredil, doma, okoli hiše. Pa ful bi bilo cool, ko bi poleti bilo ob 4.00 zunaj že vse v sončnem siju. Čemu?


Res super, ko je poleti ob 20:00 zunaj še sonce na nebu. Ti pa razloži malčku zakaj mora it spat, če je pa še dan.
Đabe sončni večeri, ko je treba it počitku. Zjutraj se dan lovi, ne zvečer...

Zimski je edini pravi čas in vsaka drugačna varianta je totalna neumnost!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky
22. jul 2007
12.691
1.257
113
123
Ravno poleti je zanimivo, da si lahko dolgo zunaj.
Pozimi nič ne potrebujem popoldanske svetlobe ob minus temperaturah.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Žal se vse zamika, kar meni osebno nikakor ne ustreza oz. se s tem ne strinjam.

Šola se začenja vedno kasneje, službe se začenjajo vedno kasneje (in trajajo dlje), kar pomeni, da so popoldneva že več ali manj zasedena za delo. In boš doma bolj proti večeru. Zato premik ure takim ljudem (in korporacijam) ustreza.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Šola in služba sta se premaknila začetka na kasnejšo uro ravno zaradi ugotovitve, da se itak s tem nič ne špara (kar je bila osnovna ideja). Kar hitro bi se spet vse premaknilo na 7 uro.

Ideja sedaj je - cel dan v službi/šoli, pozno popoldan pa glih toliko časa da se gre v šoping center in domov spat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mrak je pogojen tudi z obliko površine - bolj je gorato, dalj časa je mrak in jutranja zarja. Ker pa smo na ekvatorju večinoma na "rajskih otokih" pa dejansko sonce v 5 minutah pride iz vode in tudi zvečer pade not.
Se pa pri oblačnem vremenu pojavi par zanimivih motivov.

DSC_2002.JPG
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Mrak je pogojen tudi z obliko površine - bolj je gorato, dalj časa je mrak in jutranja zarja. Ker pa smo na ekvatorju večinoma na "rajskih otokih" pa dejansko sonce v 5 minutah pride iz vode in tudi zvečer pade not.
Se pa pri oblačnem vremenu pojavi par zanimivih motivov.

Ne bo čisto držalo! Tudi naprimer na Baliju, v višjih predelih, pod vulkanom, ali pa na Sri Lanki (Nuwara Eliya) je enak efekt. Kjerkoli v bližini ekvatorja, vsaj po mojih izkušnjah, je faza mraka bistveno krajša kot na naših zemljepisnih širinah.

Ko se pri nas začne "spuščat mrak" imaš še uro ali več časa, da prideš (naprimer) domov, tam pa bistveno manj, ocenjujem da ne več kot četrt ure.

Take so pač moje 20+ letne izkušnje iz (blizu) ekvatorialnih krajev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj se strinjava, mrak je krajši v vsakem primeru je pa daljši, če "zahaja" za goro, ni pa to naš način zahoda in vzhoda. Če ni hribov pa definitivno 5 minut pa je tema in obratno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Se enkrat, poletni cas je za lenuhe, nesposobne in neumne. Nic cudnega, da sami ne morete pridt do tega zakljucka.
Od kje ti ta ugotovitev.
Ce bo poletni cas, bos po sluzbi lahko se kaj naredil. Ce bo zimski, bos lahko samo se reklame ki ti jih bo postar prinesel za mizo pregledal.
Sem obratnega mnenja. Tisti ki v zivljenju dela vec kot 8 ur, mu bo poletni cas bolj prav prisel. Bo vsaj poleti imel se kaj od popoldneva.