Konec premikanja ure

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej, kot pravim, bi nastal kaos, če bi imeli spremenjljivo uro skozi cel dan. To se ne bo zgodilo in brezveze debatiramo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Problem je premik ritma. Precej ljudi ima s tem težave. Zdaj ko sem starejši sem med njimi. Kar se mene tiče, je premikanje ure nepotrebno sranje od njenega začetka. Prav tako so sranje trditve, da ne moremo kar naenkrat ukinit premikanje. Kaj zdaj rabimo deset let prehodnega časa da se bomo navadili na dejstvo, da nam ne bo treba brez razloga spreminjat ritma?
Jaz nisem imel nobenih težav, samo moj pes ni mogel razumeti, zakaj ga zbujam uro prej. :) Ko je spal dodatno uro, pa ni imel nič proti.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ta je pa sploh brihtna ideja...
V tem primeru bi bilo potrebno uvesti absolutni in relativni čas, oz. absolutno in relativno sekundo, minuto, uro...ker sekunda v tvojem principu premikanja ure ni vedno enako dolga...obstaja pa na tisoče procesov in postopkov, dnevno v uporabi, ki morajo biti "na sekundo" natančni... torej dodatne komplikacije brez potrebe...npr. mašina laufa 1 uro po programu in 59:58 po realnem času...v sekvenci dolgi par dni, boš že konkretno računal ob kateri uri bo faza na mašini zaključena...
Ja saj sem napisal, ko bo čas za to. Sedaj še ni. In ko bo čas za to, bodo računalniki tudi to vse znali sami preračunat avtomatsko..... No do tedaj sem pa zagovornik da se ura prestavlja tako kot se še danes, torej na letni in zimski čas.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
In ko bo čas za to, bodo računalniki tudi to vse znali sami preračunat avtomatsko.....
Vsaka najmanjša škatla ti zna "preračunat". Problem je, da ima merjenje časa fizikalno podlago, ki je (skoraj absolutno) točna in fiksna.
Zdaj bi pa še definicijo časa spreminjal, s tem se ti pojavi še paradoks, kdaj se bo spreminjalo, če ne veš niti točno kje v času sploh si, ker ne veš ali si na ta hitrem programu štetja časa ali na ta počasnem ali nekje vmes.
Elegantna rešitev bi bili bolj na široko zastavljeni gibljivi delovniki - tam kjer je to mogoče.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sej, kot pravim, bi nastal kaos, če bi imeli spremenjljivo uro skozi cel dan. To se ne bo zgodilo in brezveze debatiramo.
Jaz sem pa takoj za spremenljivo uro. Od 7.00 do 15.00 naj teče čim hitreje, od 15.00 do 07.00 pa čim počasneje. Meni bi bilo idealno, najebali ježa pa vsi s popoldanskimi in nočnimi šihti. :)
 
22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
_urci blesavi dražijo ljudi z anketami, potem pa stisnejo rep med noge.
Zadnja sprememba bo "menda" zdaj šele 2021.
klik
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pričakovano...brez drugih si še nosa ne znamo sami spucat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Prvič smo ure premikali leta 1983, in to na poletni čas. Še zdaj se hahljam, ko se spomnim kako s(m)o bili zmedeni zaradi tega.
Torej je zimski čas tisti dejanski. Poleg tega bi bilo pa res nerodno, da bi Slovenija uporabljala drugačen čas kot njene sosede.
Sicer pa jaz osebno tudi komaj čakam naslednji vikend, ko bomo imeli kar naenkrat eno uro dneva več.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Zimski je edini pravilni. Premikanje ure so si izmislili kao zaradi varčevanja energije. ROTFL

Razloži otroku zakaj mora poleti, ko je še sonce it spat, ker je ura že pol devet.
Tako ti ukradejo eno uro!
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Kolikor vem, so premikanje ure uvedli zaradi varčevanja z energijo. Ne vem pa, če dandanes sploh še kakorkoli vpliva na to. IMHO je smiselno da se ga odpravi.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
Prvič smo ure premikali leta 1983, in to na poletni čas. Še zdaj se hahljam, ko se spomnim kako s(m)o bili zmedeni zaradi tega.
Torej je zimski čas tisti dejanski. Poleg tega bi bilo pa res nerodno, da bi Slovenija uporabljala drugačen čas kot njene sosede.
Sicer pa jaz osebno tudi komaj čakam naslednji vikend, ko bomo imeli kar naenkrat eno uro dneva več.
ko so retardi zapirali trgovine že ob 5ih popoldan po zimskem času in gostilne, ko je bilo še sonce gor :bonk::valjamse:
Socjalizem ali kapitalizem, vodilni so in so bili pri nas vedno debilno nesposobni in tako je še danes
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Kolikor vem, so premikanje ure uvedli zaradi varčevanja z energijo. Ne vem pa, če dandanes sploh še kakorkoli vpliva na to. IMHO je smiselno da se ga odpravi.

Kolikor vem so "premikanje ure" uvedli že naši predniki. Le da oni niso gledali cagra, pač pa poslušali peteline na gnoju in živino v štali in tako so poleti prej vstajali kot pozimi.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ure jim ni bilo treba premikati, ker niso bili vpeti v urnike tako kot smo mi danes.
Če res ukinemo premikanje ure, ne bom presenečen, če bomo vpeljali zimske in poletne urnike, kar je pravzaprav ista stvar kot premik ure, le veliko bolj nerodna. Je pa bolj povšeči birokratom, to pa ja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Glede na to, da o zadevi odloča politika bo edina smiselna in možna varianta, da se ure nastavlja glede na opcijo na oblasti z upoštevanjem mađarske izbire. Torej, na vsaka 4 leta oziroma po potrebi, desni bodo ure uskladili z mađari, levi jih bodo naravnali tako da bodo vedno kontra mađarom.

Zgaga: če si mu uspel razložit zakaj naj pozimi spi 15 ur, poleti pa 8 ur, potem tudi ta 1 ura ne bo nobena težava.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prvič smo ure premikali leta 1983, in to na poletni čas. Še zdaj se hahljam, ko se spomnim kako s(m)o bili zmedeni zaradi tega.

Ja, niti se nismo hahljali. Bili smo zgroženi. Namesto da bi pomaknili cagre za eno uro naprej, smo jih nazaj ! :bonk::bonk::bonk:
Potem smo čakali, kaj bodo vladarji naredili - naredili niso nič, oz. so zadevo ignorirali.

Smejurija dostojna balkana, in to dobesedno. :valjamse:
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kaj bomo rajo sprasevali, ce je raje prfuk.njena. Tricetrt "povprecnega" prebivalstva je zabitih. Se sploh ne mislim opravicevati za izraz.

Dejstva! CET pomeni central european (standard) time in je eno uro pred GMT (greenwich mean time), ki je benchmark za ponastavljanje ure. Se pravi CET je GMT+1 in Slovenija spada v to casovno mejo. central european (summer) time je pa tujka izmisljena trideset in nekaj let nazaj, ki je marsikje vec ne vodijo, ker je smesna in je sama sebi namen. Pomeni, da se umaknemo iz CET v CET+1 oz. GMT+2. Kar je nepotrebno in neumno. Se pravi CET je "zimski" oz edini pravi cas.

Edini pravilno, da ostane tako imenovani "zimski" cas, ki sploh ni zimski pac pa edini primeren.