Komentiranje F1 na TV3

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Predvsem je problem v tem, kolikokrat je Max menjal smer na ciljni ravnini ... Kar se mene tiče, je 100% njegova krivda.

Glavni problem je Formula 1 in njena aerodinamika. Ric je enostavno zgubu oprijem in postal bolj kot ne potnik v svojem dirkalniku. Da je pa 100% krivda na Maxu se pa ne strinjam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.077
113
ja, nevarno, bogi ubozcki... ce pogledas smrtne nesreče ali težje nesreče v zadnjih 25 letih v F1 so se možakarji čisto sami ubili/poškodovali, brez dotikov drugih, v bistvu sploh nobnega ni bilo blizu itd...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Mogoče ne toliko poškodbe voznikov, kot materiala....tole je sedaj postalo nesramno drago, verjetno ni moštvom v interesu, da morajo menjevat dele?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
SJTV1 Sicer F1 ne spremljam več, se mi zdi pač, da je izgubila svoj čar. Bom pa z veseljem pogledal naslednjo dirko, da slišim komentar. Ne naganjaj se z budalami, boš že ujel kilometrino, tud brača Obrez sta jo, pa Gaber pri moto gp. Vsak, ampak prav vsak od teh pametnjakovičev tu gor pa zmrzne, ko bi blo treba v živo, zato vsa čast za muda, da si šel v to.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
zapiranje in vijuganje bi moralo biti dovoljeno, to je namreč srčika dirkanja... seveda ko je avto enkat vzporedno, je potrebno pustiti prostor.
Jaz jim ne bi dovolil več kot 1 spremembe smeri pri branjenju. Že to, ko je sedaj dovoljeno 2x, je preveč. Srčika dirkanja je pa zame videt čim več dvobojev na stezi, prehitevanj, vožnje vštric. Ne pa vijuganje po ravnini.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Jaz jim ne bi dovolil več kot 1 spremembe smeri pri branjenju. Že to, ko je sedaj dovoljeno 2x, je preveč. Srčika dirkanja je pa zame videt čim več dvobojev na stezi, prehitevanj, vožnje vštric. Ne pa vijuganje po ravnini.

Tudi jaz. Problem ker se večina tega drži, Max pa noče in se hkrati spreneveda. Tudi v Bakuju ni puščal čisto nič prostora Riccardu, enkrat v steno vštric sta imela kar srečo. Lahko bi takrat obema počili pnevmatiki.

Njegovi dvoboji s Fincem mi padejo na pamet, še posebno ono iz Spa-ja bilo grdo:

Tule je recimo nazorna zlepljenka (Spa je na 0:40)

Nekdo mu bo grdo vrnil se bojim in še vedno ne bo dojel.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Malo je zamrla tema, vidim. Pa je sicer zanimiva sezona. Merc je v Avstriji izgubil fino priliko, da si malo prednosti naštepa, v Silverstone bo Ferrari pripeljal precej novih kosov. Plus: po dolgem času bo DRS cona skozi ovinek ..
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Se strinjam. Sezona se lepo plete. Do konca je še ogromno. Upam da po Madžarski ostane par pik med vodilnima in da RB nekakoliko priključi in ne bo pobiral stopničk le ko gre prvima kaj narobe in da bo Max končno nehal rinit tja kjer ni prostora.

Tema je sicer glede komentinarja. Glede tega pa ti nimam nič povedati. Naročil sem F1 TV. Za pred dirko pa po starem, če je čas. Je zanimivo iz kokpita pogledat kak dvoboj nekaj krogov.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
In pa McLaren v razsulu. Sedaj so pričeli menjati šefe.
Zack je izjavil, da bo avto konkurenčen v 2-10 letih....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.273
6.523
113
Sicer je sezona res zanimivo, ampak ne iz pravega razloga.

Zanimiva je zato, ker ali je ferari top in ima merc težave ali je obratno.
Ni tistega direktnega boja, kjer bi se celo dirko šlo na max pace, recimo.

PS, vmes pa tu pa tam rbr pobere drobtinice.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
In pa McLaren v razsulu. Sedaj so pričeli menjati šefe.
Zack je izjavil, da bo avto konkurenčen v 2-10 letih....
Dobro da so zamenjali Erica, ker clovek je bil popolnoma antipaticen in iz PR vidika cista polomija, tako po izjavah kot po izgledu, definitivno pa samo ta zamenjava ne bo odpravila tezav. Tezava je v razdrobljenosti vodstva ekipe, ker ni neke komande in vsak malo po svoje vlece. Ni se to zgodilo ko je vajeti prevzel Zak, ampak ze za cas Rona Dennisa, ki je pa bil avtoriteta in je znal vse postavit na svoje mesto in inspirirat ostale, podobno kot Tito v Jugoslaviji za lazjo predstavo. Upam sicer da res ne bo trajalo deset let da se spravijo k sebi vsekakor pa ne bo sprememb na kratek rok. Me pa veseli da so ostale projekte kot je Indy odmislili in so 100% osredotoceni na F1. Kot navijaca McLarna ze 20 let (lih letos obletnca) me res boli ko jih gledam kako se mucijo ob vikendih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Bil je antipatičen, amak v resnici nič kriv. Pač izbrali so ga, da se navzven vidi, da so nekoga znogirali in da torej vlečejo "resne poteze".

Aja, Indyja niso niti slučajno odpisali. Dokaz je že Gil de Ferran, poleg tega pa menda v Andretti Autosportu priprave lepo tečejo naprej.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Aja, novice pravijo drugace

Auto Motor und Sport reports that the plan is “on hold” on the instruction of team financiers Mansour Ojjeh and the Bahrain royal family.
However, Brown said it is still possible that Fernando Alonso will push to complete his ‘triple crown’ next year at the Indy 500.

Glede Erica, ja ni bil nic kriv v osnovi, prispeval ni pa tudi nic dobrega, njegove izjave pred kamerami so ble pa pac bolj slaba reklama za McLaren kot pa karkoli drugega
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Pa to da so GiLa angazirali v F1 ekipo je kako tocno ze pokazatelj kako resni so glede Indya?