Komentiranje F1 na TV3

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Fanta pocasi ze lovita Mirsada... V kiksih... Poleg tega sta oba fana Marqueza. Ricciardo izvede solsko prehitevanje, s poznim zaviranjem pride vzporedno, potem lahko oziroma morata oba podaljsati linijo in gremo naprej brez tezav. Potem pa Max-ques izvede prehitevanje v stilu "bom priletel dirkacu v bok ko bo v apexu ovinka" saj bom notranji in imam prednost, kriv pa Vettel... Kasneje Kimi vozi ze skoraj dva kroga znotraj DRS Bottasa, komentator pa Max pripravlja napad na Kimija... Nato opazita Kimija, ki sedaj pripravlja napad na Hamiltona... Ne vem, vama je kdo s Ferrarijem babo speljal?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Max je naredil bistveno napako že pri prvem poskusu prehitevanja Hamiltona. Pri Vettlu je bila pač pikica na I. Je bila pa danes dobra šola zanj... Ricciardo je bil živ dokaz, kaj bi lahko dosegel, če bi bil malo bolj potrpežljiv in prehiteval po pameti. Sicer mi je Verstappen večinoma antipatičen zaradi svojega trdoglavega razmišljanja... ampak danes je po dirki lepo priznal, da je bila krivda na njegovi strani. Kapo dol za to.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Kot da mu kej druzga ostane pr tej kolicini debilnih felerjev k jih ma on. Vsako dirko nardi glupost, moron. Lahko bi se ze kej naucu.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Res cudno, se Max prizna svojo napako, strokovna komentatorja pa dirkaska nesreca, krivda pa bolj na Vettlu...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Fanta pocasi ze lovita Mirsada... V kiksih... Poleg tega sta oba fana Marqueza. Ricciardo izvede solsko prehitevanje, s poznim zaviranjem pride vzporedno, potem lahko oziroma morata oba podaljsati linijo in gremo naprej brez tezav. Potem pa Max-ques izvede prehitevanje v stilu "bom priletel dirkacu v bok ko bo v apexu ovinka" saj bom notranji in imam prednost, kriv pa Vettel... Kasneje Kimi vozi ze skoraj dva kroga znotraj DRS Bottasa, komentator pa Max pripravlja napad na Kimija... Nato opazita Kimija, ki sedaj pripravlja napad na Hamiltona... Ne vem, vama je kdo s Ferrarijem babo speljal?

Heh, sem vedel, da bo na koncu prišlo do "sta navijača od tegapatega".
Smešno.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Uhhh
Razočaran. Po 17 krogu so mi zatemnili ORF.
Sem poslušal tista dva majmuna par minut pol pa sem kar na mute naredo. Zvok sem vklopo samo ko je bil tim radio.
Nekak ju ne prebavim najbolj.

Morem potegnit ven staro sobno antenopa ORF poiskat, da naslednjič nebo hude jeze.
Aja
Ponudnik televizije pa je A1.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Heh, sem vedel, da bo na koncu prišlo do "sta navijača od tegapatega".
Smešno.
Ne vidim, kje sem napisal, da sta kaksna navijaca... Samo da vama gre Ferrari v nos... Ce se pa motim, sta pa samo papka, ki se ne spoznata na F1 in pravila v njej. Kako drugace utemeljiti vajin komentar...?
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Danes pa totalno razočaran nad komentarji. Prav pocarsko, kot da bi prvič komentirala. Tisto slinjenje in opravičevanje okoli neumnosti, ki jo je naredil Max je bilo pa pika na i.

LP
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ne vidim, kje sem napisal, da sta kaksna navijaca... Samo da vama gre Ferrari v nos... Ce se pa motim, sta pa samo papka, ki se ne spoznata na F1 in pravila v njej. Kako drugace utemeljiti vajin komentar...?
Napisal si: "Poleg tega sta oba fana Marqueza."
Sedaj a si smotan al pa ne veš kaj pišeš. Eno te isto.
Full ste pametni zdej vsi. Me zanima kaj bi vi ven spravli: beeee
Isto kot ste kritizirali Ališiča pa sploh niste vedeli kaj imate.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Napisal si: "Poleg tega sta oba fana Marqueza."
Sedaj a si smotan al pa ne veš kaj pišeš. Eno te isto.
Full ste pametni zdej vsi. Me zanima kaj bi vi ven spravli: beeee
Isto kot ste kritizirali Ališiča pa sploh niste vedeli kaj imate.
Sarkazm detektor ti ne dela... Ker ima Max podobno brezkompromisno voznjo kot Marc sem pac to omenil. Ker pa tu govorimo o F1 pa nisem nikjer omenil, da sta fana ali navijaca dolocene ekipe. Tako da, nisem smotan in vem, kaj pisem.
Pametni? Stroka obsodi Maxa, Max bsodi sam sebe (kar je redko, ker so vedno drugi krivi), nasa strokovnjaka pa krivita Vettla.... In sedaj smo mi pametni. Potem sta ze zacela zamenjavati durkace med seboj, itd... Upam, da ne bo "smuk" od tu naprej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Sarkazm detektor ti ne dela... Ker ima Max podobno brezkompromisno voznjo kot Marc sem pac to omenil. Ker pa tu govorimo o F1 pa nisem nikjer omenil, da sta fana ali navijaca dolocene ekipe. Tako da, nisem smotan in vem, kaj pisem.
Pametni? Stroka obsodi Maxa, Max bsodi sam sebe (kar je redko, ker so vedno drugi krivi), nasa strokovnjaka pa krivita Vettla.... In sedaj smo mi pametni. Potem sta ze zacela zamenjavati durkace med seboj, itd... Upam, da ne bo "smuk" od tu naprej...

Točno to, evidentna napaka Maxa-a, kar je po čudežu še sam priznal, onadva pa totalno kontra......

LP
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Sarkazm detektor ti ne dela... Ker ima Max podobno brezkompromisno voznjo kot Marc sem pac to omenil. Ker pa tu govorimo o F1 pa nisem nikjer omenil, da sta fana ali navijaca dolocene ekipe. Tako da, nisem smotan in vem, kaj pisem.
Pametni? Stroka obsodi Maxa, Max bsodi sam sebe (kar je redko, ker so vedno drugi krivi), nasa strokovnjaka pa krivita Vettla.... In sedaj smo mi pametni. Potem sta ze zacela zamenjavati durkace med seboj, itd... Upam, da ne bo "smuk" od tu naprej...
Nonono, pametuješ ja. Pa ne, da bi jih branil, napaka Maxa je bila "ampak" takrat, ko sta naša strokovnjaka "obtožila" Vettla, "stroka še ni obsodila Maxa, in Max še ni obsodil sam sebe.:fredi:
Tako da ja napake se dogajajo in ni jih treba takoj po treh dirkah spljuvat za take stvari, ker je bil kot primer Ališič desetletja v tem poslu in vsi vemo kakšne napake si je privoščil. Iz "studija" komentirat dirke pa predvidevam, da tudi ni prav lahko ob kupu podatkov, ki jih prejemaš se zgodi, da kakšen bolj pozoren gledalec doma opazi tudi kakšno malenkost, ki jo komentatorja v tistem trenutku ne. Saj lahko "preslišiš" njihove komentarje in pobereš samo tisto kar ti paše, za nekatere še vedno boljše kot, če ne razumejo nemško ali angleško.
Kar se pa takega sarkazma tiče ga pa zadrži zase, ker ga razumeš samo ti.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Predvsem bi bilo kulturno, da se v večini neznane osebe, ne obklada z razno raznimi neprimernimi poimenovanji. Verjetno se da kritiko povedati na nekem normalnem, človeškem nivoju.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Tako je. Ne vem kje nekaterim pravica, da jih žalite s majmuni in papki....
Ne vem kje so tu moderatorji, da bi naredili red?
Take je treba dat takoj na hladno ne pa dovolit, da taki komentarji udomačijo.
Me prav zanima, če bi mi dotični to upal povedat v faco:gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Ksz
Nekako pricakovan nivo komentiranja dirke.
Se pa ponavadi najbolj ujedajo nad komentiranjem tisti, ki so na zelo nizkem nivoju poznavanja F1. V smislu, komentator mora vedeti in zadeti vse, mi pa potem lahko pametujemo.
Me zanima kaj krivicnega se vam je zgodilo, ce sta obtozila Maxa za napako? Popolnoma nic!
Kako naj ona dva vesta na kaki taktiki je kdo? Kako naj vesta kolikokrat so menjali startegijo med dirko? Nimate kje izvedeti tega. Se tisti novinarji, ki so na dirki nimajo o tem pojma in delajo naknadno analize in si polnijo baze podatkov za v prihodnje.

Bo treba kaj prebrati med, po dirkah in si potem sliko ustvariti.
Kar se pa tice Mirsada, on je bil na tekocem samo s kurbarijo...
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Spoštovani.

ORF ima v studiju vedno strokovnega komentatorja. Pa ne samo ORF. AKA dirkača. Ali pa insajderja. Iz foha. Ki ob komentatorju, ki je vešč umetniškega izražanja, ima prjeten glas in ne dolgovezi u tri pizde takrat, ko ni treba, LIVE objasni marsikatero stvar, ki jo mi ki nismo dirkači ne opazimo, ne poznamo ali pa spregledamo. Tako. In mi kljub tehničnemu in teoretičnemu znanju (sem sodi recimo podatek, da je imel Eddie Irvine leta 1999, ko je zmagal v Nemčiji spodnje gate črne barve, ali pa da je recimo razlika v kompresiji med F1 Minardi dirkalnikom iz leta 1989 za 1.5% večja kot pri drikalniku iz leta 1990.) naredi poleg vizualne tudi zvočno kuliso zanimivo. Treba je bit z dušo in srcem zraven že od pamtiveka. In tej zadevi sledit od malih nog. In iskat podatke na spletu. Tudi ob 7h00 ko greš srat v nedeljo. In si pogledat za nazaj vse taktične in redne menjave gum med dirkami. In sledit vremenski sliki. In brat strokovne forume. In vsak dan 1 uro doma komentirat dirke, ki jih najdeš na youtube. ZATO, da lahko potem smiselno komentiraš za take kot sem jaz, pa take kot je moja stara mama in take kot je stric župnik.

Do takrat bo pa pač vse kar je na TV3 na nivoju...vaške veselice....
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ