Komentiranje F1 na TV3

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Ne beri komentarjev, če ti pridejo do živega.
Kar korajžno naprej in brez misli na SLO forumske pljuvače.

Sam bom verjetno spet "morning" pocukal za ID. Sky je pač Sky. Bolj kot same kvali in dirka mi je marsikdaj zanimiv predprogram in zaključek, če je seveda čas pogledat. Ta vikend kot kaže bo.

Za večino, ki se ni razvadila z iskanjem alternativ po piratskem zalivu v zadnjih letih pa ste čisto solidno pripeljali zadevo nazaj v "domače vode". Nekaj sem vas gledal do sedaj pa je zadeva povsem OK. Vsak pa dela kikse, ker je nemogoče vse opaziti in oceniti v trenutku. Sploh iz studia. Ne vem sicer, če imate kakšno podporo s strani vodstva dirke? Nekaj več podatkov, sporočil iz ozadja dogajanja kot je na live timingu?

Sem ostro proti zatemnitvam na "kao enotnem" EU trgu.
TO dolgoročno ni rešitev. Iščemo alternati take in drugačne. Skrajna in pri meni niti ne tako skrajna je da se določenih zadev pač ne gleda, če so prekinitve moteče.
Pri kakem biatlonu recimo ni problem pogledat reklamo po streljanu v disciplinah s skupnim štartom. V istih 60 sek, ko morda niti kamere ni blizu se zgodi nič.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Pa dober, samo Andraža spet nič ne slišiš-zastopiš. O tem smo že govorili. Žalostno, da se to danes s tako tehnologijo toliko časa ne da uredit.
Badava potem, da sploh kaj komentira, če ga ne slišiš pa če tudi govori traparije.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Sjtv zvok morate urediti. Meni je deloval tak prostorki z echo efektom.
Pa ni vazno kako nastavitev sem nastavil na tv.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Moram priznat, da sem danes res dobil kar nekaj SMSjev/FB messageov ipd med prenosom in da so se pritoževali nad zvokom. AMpak ful različno: da sem jaz pretih (vs. zvok iz zadja), da sem jaz preglasen pa Andraž pretih, da sva oba pretiha ... Uni gor za mešalko niti ne ve, kaj je narobe, pa je vmes poslušal signal, kakršen gre v Telekomovo shemo, pa pravi, da je OK. Ne vem, jim bom še težil, kaj pa hočem, ampak tale tvoj zadnji komenrat se mi zdi še najbolj informativen.
Sicer pa: najlažje je na to sproti opozorit preko Twitterja. @TV3_F1
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
IN? Kje sta ogenj in žveplo?

Moram priznati, da se nad komentiranjem čisto nič ne pritožujem! Načelno me sicer moti da sta zatemnjena RTL in ORF, čeprav priznam, da tja niti ne bi preklapljal. Spet moram pa omeniti edino zamero (zlasti mojih neangleško govorečih sorodnikov): Komentatorja v 90% primerih ne prevedeta pogovorov med vozniki in moštvi, ampak jih le komentirata, a večkrat iz komentarjev žal ni mogoče razbrati kaj točno je bilo v originalu povedano. Sorodniki pa sicer zelo dobro govorijo nemško in so teh prevodov navajeni iz RTL in ORF.

In zvok pri nas na T-2 HD je čisto OK, da se komentatorja in celo pogovore z vozniki zelo dobro sliši in razume. Imam pa na Samsung TV izbrano tako zvočno shemo, ki (naj bi) poudari govor.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Moram priznat, da sem danes res dobil kar nekaj SMSjev/FB messageov ipd med prenosom in da so se pritoževali nad zvokom. AMpak ful različno: da sem jaz pretih (vs. zvok iz zadja), da sem jaz preglasen pa Andraž pretih, da sva oba pretiha ... Uni gor za mešalko niti ne ve, kaj je narobe, pa je vmes poslušal signal, kakršen gre v Telekomovo shemo, pa pravi, da je OK. Ne vem, jim bom še težil, kaj pa hočem, ampak tale tvoj zadnji komenrat se mi zdi še najbolj informativen.
Sicer pa: najlažje je na to sproti opozorit preko Twitterja. @TV3_F1
Ce mene vprasas se vam nekaj spreminja med prenosom. So razlike, ki se zgodijo med reklamami. Enkrat si ti glasen in jasen (brez echoja), drugic nisi. Vsekakor pa zvok vseskozi ni jasen in cist.
Ni mozno nastaviti TVja, da bi konstatno oddajal zvok.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Okej tole sta pa slabo pokomentirala glede verstapna, izvedel je marqueza nad vettlom! Tega se ne dela na tak nacin. Kazen je cisto fer.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
gledam f1 in nisem zahteven gledalec.

Ne morem vrjet ...dirko res gledam ter poslušam komentatorja. Meni osebno sta vsako dirko bolj usklajena.
pozdravljam tudi kritiko in se da med epp gledati dirko tako kot pri moto gp.

Fanta le tako naprej.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.103
858
113
Logistik: na ORF ni reklam, komentatorja pojesta ta dva kekca. Je pa svabsko, kar zna bit komu problem.