Komentiranje F1 na TV3

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
"Zu GG mit F1" je baje naslov :p
Tugg boy je res neverjeten ne? Pa se Minajevo bo zdej dol pocu...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
IMG_20181007_084911-picsay.jpg


Pa se "The Man Of The Day" :)

Ok, se za VR46 navijat pol pa psa ven pelat...
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz
Upam, da bo kritika sprejeta dobronamerno, ampak kometiranje je zadnje čase na zelo nizkem nivoju oz. katastrofalno... Med prenosom kreganje glede pravil in dela komisarjev, za manjše trke med dirkači bi komentatorja kar diskvalificirala in iz dirke odstranila tistega, ki je (kriv ali nekriv) nekoliko trčil v nasprotnika ipd. Najbolj smešno mi je pa bilo začudenje glede izbire gum pri McLarnu, ko pa se že precej časa ve, zaakj je do tega prišlo. Iskreno, komentator bi to moral vedet...
Pa po slišanem iz strani komentatorjev bi po njunem bilo najboljše, da se po štartu bolidi postavijo v vrsto in tako odpeljejo do cilja. Ne bo trkov, ne bo tveganih manevrov ipd. :bonk:
Dirkaške nesreče so bile in bodo, tudi zaradi tega je in bo F1 zanimiva. Če pa bi se za vsak dotik dodeljevale kazni 30s oz. vožnje skozi bokse, bi pa vse skupaj postalo zelooo nezanimivo, ker noben več ne bi upal prehitevat ali pa zapirat linije...
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ANdraž je kr okej, ampak SJTVju pa niz brdo. Ne moreš take kvasit. Okej pač maxa organsko ne maraš, ampak mali je car in v ferrariju bi bil prvak. Ti bi ga pa izkljucil. norobe svet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Pa ajde komentatorja, ja ven je zapelal in nazaj prsu in mal Kimija zapel... dejmo stalo delat tm k je ni. Res debilizem. Je vsaj fetl mesto dubu.

Malos e bo treba nučit prvilnike brat. Ko si enkrat izven steze imajo vsi, i os na njej, absolutno prednost. Nazaj na stezo lahko zapelješ samo tako, da jih v nobenem primeru ne oviraš.

Should a car leave the track for any reason, and without prejudice to 2(d) below, the driver may rejoin. However, this may only be done when it is safe to do so and without gaining any advantage. A driver will be judged to have left the track if no part of the car remains in contact with the track.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primus

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Hehe, evo vam to pa JE debilizem... Fetlov hehe.

Ja seveda, Max je kriv, pa ceprav Fetl hoce nemogoce. Dej drkat na rdece no, k da mas 5 let. Grem na ORF...

Spet: beri pšravila (in ja, tudi komisarji bi jih morali: However, manoeuvres liable to hinder other drivers, such as deliberate crowding of a car beyond the edge of the track or any other abnormal change of direction, are strictly prohibited.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
ksz
Upam, da bo kritika sprejeta dobronamerno, ampak kometiranje je zadnje čase na zelo nizkem nivoju oz. katastrofalno... Med prenosom kreganje glede pravil in dela komisarjev, za manjše trke med dirkači bi komentatorja kar diskvalificirala in iz dirke odstranila tistega, ki je (kriv ali nekriv) nekoliko trčil v nasprotnika ipd. Najbolj smešno mi je pa bilo začudenje glede izbire gum pri McLarnu, ko pa se že precej časa ve, zaakj je do tega prišlo. Iskreno, komentator bi to moral vedet...
Pa po slišanem iz strani komentatorjev bi po njunem bilo najboljše, da se po štartu bolidi postavijo v vrsto in tako odpeljejo do cilja. Ne bo trkov, ne bo tveganih manevrov ipd. :bonk:
Dirkaške nesreče so bile in bodo, tudi zaradi tega je in bo F1 zanimiva. Če pa bi se za vsak dotik dodeljevale kazni 30s oz. vožnje skozi bokse, bi pa vse skupaj postalo zelooo nezanimivo, ker noben več ne bi upal prehitevat ali pa zapirat linije...
Hja, če bi malo bolj resmo kaznovali nepsoštovanje pravil, bi imeli veliko bolj zanimivo dirkanje. Ker bi se zlahka vozili 2 vštric skozi ovinek, ker bi se dalo prehitevat po znanji strani (ne pa, da te na izhodu iz ovinka zrinejo ven) ipd ... In to počnejo skoraj vsi (Max ni nobena izjema, je bil pa to dirko pač na tapet, ampak sem, če se kdo spomni, omenil tudi Alonsa in še nekoga, ki je v šikani prehiteval z rinjenjem ven). Problem je, ker nekateri slišijo(te) samo tisti, kar je povedanega na račun "njihovih" dirkačev, drugega pa ne. Ampak super, se vsaj debatira, dogaja na socialu.
Pa da bomo enkrat nehali nabijat: ne navijam za nikogar in ni dirkačev, ki jih ne bi maral. Kot sem povedal v prenosu: da prideš med teh 20, moraš biti vrhunski voznik (ja, tudi, če se pišeš Sirotkin) in trdit karokoli drugega je neumnost. Tudi med temi 20timi so boljši in slabši (relativno gledano), ampak absolutno gledano slabi, pa če so še tako bogati, odpadejo veliko pred F1.

Kako zgleda dirkanje s striktnim uveljavljanjem prvil, vedo tisti, ki drikanje tusi spremnjajo (ne le, da s pirom v roki navijaško pogledajo F1 v nedeljo). Poglej Supercarse, poglej Indy, poglej BTCC, poglej NASCAR. Vspeovsod neako: če zaj... si resno kaznovan. Vožnja skozi bokse minimum. Izjema je nefer prodiblejna prednost, če takoj vrneš mesto. Simpl. Ker dirkačč mora vedet, da če je luknja, lahko vanjo zapleje, ne da bi ga skrbelo, ali bo uni drugi potem stisnil luknjo preko meje in bo trčenje. Potem si dirkači upaojo probat, po drugi strani pa prehitevani veliko bolj pazijo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
ANdraž je kr okej, ampak SJTVju pa niz brdo. Ne moreš take kvasit. Okej pač maxa organsko ne maraš, ampak mali je car in v ferrariju bi bil prvak. Ti bi ga pa izkljucil. norobe svet.
Ja, mali bi si zalužil 2x vožnjo skozi bokse. Pa VSI OSTALI, ki kaj takega naredijo, tudi. Max ni nobena izjema.
Organsko ne maram? Kdaj sem pa to rekel? Treba ga je le ukrotiti, sicer mi je čisto simpatičen, ker ima jajca. Će foter je bil kul, ko se "mali" umiri in jajcem doda preračunanvanje tveganja, bo res prvak. Tudi brez Ferrarija. Če se honda dobro premakne, v sezoni 2020 ...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Zadeve so takšne, kot so, ker jih drugače ni bilo mogoče urediti, moštva bi vedno našle način za moštvene ukaze.

Če se vzame grip, se vzame en velik tehnološki vidik tega "športa", brez gripa, brez moči motorjev, torej z enkimi šasijamo obstajajo druge serije Formule.

Formula 1 je tehnološko daleč najbolj razvit šport, in takšen pač je, kot je.

Grip in dovršenost je povzročil nezanimivost, nezmožnost prehitevanja. DRS je nek poskus, da dolgočasen šport naredijo vsaj gledljiv, vendar jim ne ratuje preveč. Če nebi bili vsaj tardeči mal konkurenčni bi še tistih par gledalcev nehalo gledat..

Zato pa prenaša neka TV3 televizija, ker je formula pač ratala nezanimiva, govorim iz športnega stališča ne tehnološkega.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
No ja, verjetno res. Se mi je zdelo, da sm neki zamocu. 71 jih je ze... cist prehitr gre tole ;-)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.132
870
113
Ne vem, sem gledal na RTL, isto kot bom danes dirko. RTL (zarad HD), potem pa ORF (ni reklam, Wurz komentator) je moj choice.