Kolo sezona 2021

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.457
113
kod Džej-Zija
Imaš prav, sem preveril in tisti klanci tik pred prehodom krepko presežejo 10%.

V okolici Ljubljane je dolina Besnice in vzpon na Trebeljevo. Vzpon iz Iške do Gornjega Iga je lušten. Kranjska Gora - Rabeljsko jezero.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jezersko je tak prijeten vzpon. Ljubelj bi tudi moral biti relativno brez prometa. Rogla je lepa in zabavna.
jezersko grem vsako leto večkrat, mi je super. tudi spust mi je tam ful všeč nekje od kanonirja naprej proti preddvoru ker je skos tak manjši spust ni pa preoster.
rogla in ljubelj me še čakata. kdor kdaj vozi ljubej - kako je s prometom tam?
passo di nace je top :zmaga: no tak vzpon, lahko še enkrat daljši sam naklon je pa tam več al manj perfektn

saj če je kak km malo hujši naklon še ne bom skp padu sam opazil sem da glede na kilažo ki je trenutno z dodatkom korone(kakšen prikladen izgovor :valjamse: ) ne maram prav ostrih klancev. bom tiste poleti obdelal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Da se normalno scat tudi če maš naramnice, jih pač nategneš dol in se naprej ukriviš, zdele bo giro si lahko pogledaš kako se gre v gatah z naramnicami scat, brez da se slečeš do gležnjev.

Na Ljubelju ni veliko prometa, ampak tisto kar ga je je pa bolj ali manj na polno. Gre, če že ravno hočeš, prav veliko lepega pa tam ni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Včasih je bila razlika, zdaj so pa tudi tiste brez naramnic (načeloma) take, da ti ne lezejo nikamor.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kup si z naramnicami.

jaz sem nekaj let odlašal. ko sem prve kupil ostalih brez naraminic nisem nikoli več oblekel.
scat se da, ne piha po križu pa vedno so hlače na miru in ni tveganja da bi izpadel "vodovodar".

pa ni treba na aliju, saj imaš te nizkocenovce ki so čisto dovolj dobri tudi po evropi pa vsaj hitro dobiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.595
113
Rogla ima praviloma poleti čez vikende veliko prometa. Dobro za tiste, ki želijo združiti več koristnih stvari skupaj: trening mišic in trening pljuč na izpuhe, ki jih spuščajo vozila pri vožnji v hrib. Na voljo je tudi kaka alternativna pot, kjer se tudi pride na Roglo in se glavni prometnici večino časa izogneš. Žal ne poznam toliko, da bi vedel, če je katera alternativa sedaj v celoti asfaltirana.
Mislil sem sicer, da Rogla sploh ne zapade pod zapisane kriterije o do 8 % vzponu, vendar je očitno prav primerna. Povprečni naklon je 6,4 %
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/ture-avanture/s-kolesom/s-kolesom-skoraj-na-vrh-pohorja/314212
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
dekatlon, holokolo, wiggle (dhb - ne vem kako je sedaj ko je brexit), bike24 (vaude), mimovrste (craft)

to sem naštel te katere imam sam kar se spomnim.
so čisto ok, vsaj zame. edino osebno bom iskal nekaj high quality za res daljše vožnje (6h +)
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Tudi jaz glasujem na naramnice. So veliko bolj udobne. Tudi dobre hlače brez naramnic niso tako "pri miru". Pa še bolj udobno je, manj tišči okrog pasu za tiste, ki imamo kakšen kg ekstra :).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
+1 za naramnice,.....v vseh s scan... nimam problema(s tem da so vse dokaj tesne), je pa res , da to delam stoje in ne na biciklu
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
dekatlon, holokolo, wiggle (dhb - ne vem kako je sedaj ko je brexit), bike24 (vaude), mimovrste (craft)

to sem naštel te katere imam sam kar se spomnim.
so čisto ok, vsaj zame. edino osebno bom iskal nekaj high quality za res daljše vožnje (6h +)
Se mi zdi da wiggle zadnje čase ni več tako ugoden kot je bil(carine itd...kljub brexitu ni, vsaj tako piše......).
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
da mal oživim tole temo

ima kdo kakšen predlog za lep vzpon z "lažjim" naklonom (tja povprečje do ene 8% max raje manj, ne da se mi kolen lomt) pri nas, Italija, Avstrija ali Hrvaška - vse blizu meje če se da.
Malce mi je sicer že šlo iz spomina, a zdi se mi, da je vzpon na Sljeme (iz smeri Stubičkih toplic) kandidat za tvoje pogoje.
Po stravi sedaj gledam segment, kjer kaže 12 km dolžine, 700 m višincev, slabih 6% povprečnega naklona. Ko sem nekaj let nazaj gonil gor, tudi prometa ni bilo veliko. Je pa to sigurno odvisno od termina in ure vzpona.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Malo bi se vrnil nazaj v biciklizem. Nebi ravno mel 5 biciklov, rabim enega. Kaj menite o tem za 2x tedensko 50-70 km in malo komjutinga, šiht, pivica.


 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Če se boš vozil “v družbi sebi enakih” - ja.

Če pa s tem misliš voziti tudi s pajkičarih na špecijalkah - pozabi.

Sem sam poskušal s treking biciklom “pokriti” tako nedeljske izlete in “cesto” - in pač ne gre.