Ko bom velik bom dimnikar...

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
...ker odkar so umetni nigeri zavarovani s strani države, so to pravi gospodje postali. Tip pride pogledat dimnik, če je ok narejen, da da plinarna soglasje. Zdaj pa kako to izgleda: najmanj kar bi pričakoval je da gre na streho in tam noter pogleda če je ok. Ampak ne, gospod pogleda iz razdalje 3m luknjo v steni, kamor pride peč, reče da je lepo narejeno (kak je cev v steni lahko sploh grdo narejena in kaj ima to sploh veze?) in izda račun za 80€!!
13.gif

da ne omejam da ima visoka gospoda delovni čas do 14:00
stupid-1.gif

kdaj bo državo to razjebala, če sploh bo?
confused-1.gif
 

zgrabljenec

Fizikalc
4. sep 2007
1.524
0
36
MS ali LJ
Dimnikarji so res zgleda zadnje čase postali gospodje in oderuhi, zgleda da odkar so njih ukinili bonificirani dlovni staž!
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Zadnjič se ravno sprehaja dimnikar po ulici in ga pobaram, če lahko pride še pri meni malo tisto metlo gol/dol sprehoditi.

In res pride.
Porine krtačo v dimnik točno 3x porine gor/dol.
Začne zvijati krtači in vmes pove, da je račun za to uslugo 15€ :s

Matrvola 15 min 15€ se pravi, da je njegova ura dražja kot očesnega kirurga res pohvalno.

Ko bom velik bom dimnikar
uf-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.638
14.340
113
a si se vsaj za gumb prijel, da ti bo kej sreče prinesel? pa si pol lahko razlagaš da si kupil nekaj sreče za 15€...
grin1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Tja v raufnk jih je treba brcnit, sej še umazani niso več. So skor kot dacarji - nič ne nardijo, enga keša pa poberejo, da glava peče.
bonk.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
hm, jaz sem ga kar na vratih odslovil.

mi je zagrozil z inšpekcijo, pa sem mu rekel, ja pokličo jo.....

zdaj mam že 3 leta mir
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
Zadnjič se ravno sprehaja dimnikar po ulici in ga pobaram, če lahko pride še pri meni malo tisto metlo gol/dol sprehoditi.

In res pride.
Porine krtačo v dimnik točno 3x porine gor/dol.
Začne zvijati krtači in vmes pove, da je račun za to uslugo 15€ :s

Matrvola 15 min 15€ se pravi, da je njegova ura dražja kot očesnega kirurga res pohvalno.

Ko bom velik bom dimnikar
uf-1.gif

ne vem zate ampak osebnega zdravnika iz splosne ambulante kar placas cca 80eur da pride k tebi na dom za pol urice, kaj sele privatnika. pa serviserja za pc tudi. to racunate priblizno tako kot otroci, ki hocejo biti vsi prodajalci, ker mislijo, da ves denar iz kase oni pobasejo.

grin1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Na to tudi pomislil ni ko je pisal post
wink-1.gif


Recimo dimnikar je lahko vsak, ki ima končanih 8 ali manj razredov srednje šole. V eni uri lahko zasluži 60€.

Zdravnik ima na uro recimo 80€ a je za to moral narediti vsaj 7 stopnjo izobrazbe če se ne motim en kup stažiranja,.... da je prišel do tega znanja.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Najbl oderuski kurci so dimnikarji. Racun je vedno blizu 100€ pri nas pa se niti enkrat ni splezal na hiso. Vidi da je dimnik iz rosfraia in samo izda racun.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Je ravno prejšnji teden pozvonil. Sem se malo pregovarjal, da mi vse uredi mojster za peči itd, pa je težil, da rabim potrdilo itd. Sem rekel, da je nova hiša in smo šele začeli kuriti
cheer.gif

Se je poslovil in rekel, se vidimo drugo leto.
uf-1.gif

Sedaj že študiram, kako ga odpravim drugo leto. Verjetno mu bom rekel, da imam toplotno črpalko
grims-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Naj nekaj razčistimo! Ne da jih branim, tudi jaz jih ne maram, ker samo kasirajo za NIČ opravljenega dela, ampak oni imajo od tega bore malo!!! Niso nič krivi za to. Delajo za male pare, smetano pa pobira firma oz. direktor oz.lastnik oz.manager! Kot povsod drugod!
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Dimnikar...kdo je to? Un k prinaša srečo, ne?
17758-icon_confused.gif

Jaz ga pri nas še nisem videla. Res pa je, da smo že pred časom nabavli uno ta dolgo krtačo na zajli in redno pucamo oba dimnika. Sploh po tistem, ko so se nam saje enkrat vžgale
stupid-1.gif
 

VitoC

Pripravnik
10. okt 2007
395
0
16
Prekmurje/Ljubljana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
hm, jaz sem ga kar na vratih odslovil.

mi je zagrozil z inšpekcijo, pa sem mu rekel, ja pokličo jo.....

zdaj mam že 3 leta mir

Kaj pa če pride do požara?

A ni tako, da moraš met pregled dimnikarja, da ti zavarovalnica sploh kaj prizna??(seveda če je vzrok peč)