Klima z montažo?

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Tu je bil nekdo, ki se spozna na klime.

Kje v lj. Kupiti dobro klimo z montažo za starše v penziji?

Stanovanje v bloku. Hlajenje dnevne sobe povezane s kuhinjo na južni strani. Skupaj 40 kv metrov.
 
Tu je bil nekdo, ki se spozna na klime.

Kje v lj. Kupiti dobro klimo z montažo za starše v penziji?

Stanovanje v bloku. Hlajenje dnevne sobe povezane s kuhinjo na južni strani. Skupaj 40 kv metrov.


a majo že klimo in gre sam za zamenjavo ali je vse jovo na novo?

budget? cenovno dober kompromis zna biti kak gree, micke so tud okej so pa kar dražje. Jaz se grejem in hladim že ene par let zaermecom, takrat cena 1,3k € gretje do -20 ogrevana zunanja enota, aktivno čiščenje zraka (elektrofilter, plasma)

pejt do kake emundie tam jo lahk kupiš in ti potem tud monterje zrihtajo. Drgač pa igi
 
Tu je bil nekdo, ki se spozna na klime.

Kje v lj. Kupiti dobro klimo z montažo za starše v penziji?

Stanovanje v bloku. Hlajenje dnevne sobe povezane s kuhinjo na južni strani. Skupaj 40 kv metrov.



tako mam jaz sam da namest gree piše aermec. prezadovolen že par let. Preveri še kako je z montažo
 

tako mam jaz sam da namest gree piše aermec. prezadovolen že par let. Preveri še kako je z montažo


sem gledal na gree. si, pa se omanjajo dvojni filtri. Jaz mam samo tiste grobe filtre mrežice za prah, drugače se zrak čisti z elektrofiltrom, ter plasmo. Če nanjo ciljaš povpraša na gree. si če ma ta klima to dvoje. Morala bi imeti
 

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Kaj pa Tesla?? Zdi se mi ugodna (moči 3,5kW, z montažo pride okol 730 EUR), ne vem pa kako je Tesla pri klimah??
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa Tesla?? Zdi se mi ugodna (moči 3,5kW, z montažo pride okol 730 EUR), ne vem pa kako je Tesla pri klimah??

kot vsak "kitajček"
 
Z veseljem še vedno podam kak nasvet ali odgovor. Tudi prodam lahko kakšno klimo. Z montažami pa sem letos časovno bolj na tesno. Kaj res enostavnega še že mogoče, prav veliko pa žal ne morem.


maš kak kontakt? kolega v LJ kupuje klimo za cca tisočaka, morda malce več, hlajenje kakih 70m2. predpriprava za klimo že čaka, mogoče še kak manjši preboj (če bo klima montirana kje drugje)

Sva gledala greeja hansol pri emundiji, ker je trenutno znižan (po videzu in karakteristikah je tak kt moj 4 leta star aermec SK, sploh glede na to da skupaj delata klime, sam timbr je drugi, glih slaba ne more bit) in trenutno je to top izbira

maš še kak nasvet idejo, morda kako klimo cenovno v tem rangu (prodaja in/ali + montaža)?


Klima se bo rabla za hlajenje stanovanja, ogrevanje ni tako pomembno (je ne mislijo rabiti za ogrevanje, imajo toplovod)


Hvaležen ti bom (on pa zihr tudi) za kakršenkoli nasvet

hvala in lep pozdrav
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
maš kak kontakt? kolega v LJ kupuje klimo za cca tisočaka, morda malce več, hlajenje kakih 70m2. predpriprava za klimo že čaka, mogoče še kak manjši preboj (če bo klima montirana kje drugje)

Sva gledala greeja hansol pri emundiji, ker je trenutno znižan (po videzu in karakteristikah je tak kt moj 4 leta star aermec SK, sploh glede na to da skupaj delata klime, sam timbr je drugi, glih slaba ne more bit) in trenutno je to top izbira

maš še kak nasvet idejo, morda kako klimo cenovno v tem rangu (prodaja in/ali + montaža)?


Klima se bo rabla za hlajenje stanovanja, ogrevanje ni tako pomembno (je ne mislijo rabiti za ogrevanje, imajo toplovod)


Hvaležen ti bom (on pa zihr tudi) za kakršenkoli nasvet

hvala in lep pozdrav

Samo povem, da me ne prepričaš, da bi v svoje stanovanje zmontiral nekega srednjerazrednega Gree-ja jurja... Pa naj še tako lepo piše kaj vse zmore.
Oziroma, moram reči drugače: če je stranka res nezahtevna in se zaveda zakaj je neka stvar par 100€ cenejša/dražja potem ja. Ne pa da bo potem "videl pri kolegu" in zakaj pa moja klima to drugače..."
 
Samo povem, da me ne prepričaš, da bi v svoje stanovanje zmontiral nekega srednjerazrednega Gree-ja jurja... Pa naj še tako lepo piše kaj vse zmore.
Oziroma, moram reči drugače: če je stranka res nezahtevna in se zaveda zakaj je neka stvar par 100€ cenejša/dražja potem ja. Ne pa da bo potem "videl pri kolegu" in zakaj pa moja klima to drugače..."


okej, tnx za nasvet....kaj bi pa ti v tem rangu (max 1200 €) dal notri? Micke so kar drage? kak panasonic?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Ima kdo izkušnje s Samsungovimi Windfree? Ker je klima postavljena "nerodno" direktno nad sedežno in sedaj če je prižgana piha "u glavo". Sicer obsoječa micka dela BP že 10 let, ampak počasi imam dovolj da zmeraj prižigam samo ko nismo na sedežni...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Ima kdo izkušnje s Samsungovimi Windfree? Ker je klima postavljena "nerodno" direktno nad sedežno in sedaj če je prižgana piha "u glavo". Sicer obsoječa micka dela BP že 10 let, ampak počasi imam dovolj da zmeraj prižigam samo ko nismo na sedežni...

Sem montiral eno... znancu.

Veš če želiš prostor OHLADITI moraš ohladiti zrak v njem in ga premešati. Ni druge.

Zdaj Samsung je na loputice navrtal male luknjice, da zrak bolj razprši. Ampak, ko klimo vklopiš in hoče od nje, da hladi, te loputice odpre in deluje kot vsaka druga. Ko pa je prostor enkrat ohlajen, loputice zapre in piha samo še skozi tiste drobne luknjice.

Ta moj znanec jo ima sicer na hodniku, ki res ni primerno mesto za klimo (ampak žal edina opcija je bila tam) in pravi, da mora imeti nastavljeno vedno tako, da so lopute klasično odprte, ker drugače ni nič od nje.

Mogoče da bi v kakšnem manjšem prostoru to celo lahko deloma delovalo. Ne pričakuj pa revolucije.

Imaš novo Micko LN serija. Ima dodatne lopute, ki usmerijo hladen zrak tako, da malce dlje ostane višje, preden začne padati proti tlom. V praksi dejansko pod njo ne piha. Če pa je to dovolj, da "preskoči" sedežno pa vprašanje. Lahko enkrat stestiram doma in se usedem pod njo :)
 
Pa saj za 1200 pa že prideš skozi z Micko?


https://www.emundia.si/mitsubishi-klimatska-naprava-muz-msz-ap35vgk-3-50-kw-wifi-z-montazo


https://www.emundia.si/mitsubishi-klimatska-naprava-muz-msz-ap35vgk-3-50-kw-wifi slednjo mu je eden tudi že predlagal

bi te prosil za mnejna..a micke majo plazmo za čiščenje zraka ali samo filtre? Oz ali je plazma v dražih modelih?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ima kdo izkušnje s Samsungovimi Windfree? Ker je klima postavljena "nerodno" direktno nad sedežno in sedaj če je prižgana piha "u glavo". Sicer obsoječa micka dela BP že 10 let, ampak počasi imam dovolj da zmeraj prižigam samo ko nismo na sedežni...
Kaj pa če neko široko polico montiras pod njo?
Najbrž ti ni v interesu vrtati lukenj v steni in gledat police.
Na sihtu v delavnici imamo polico da zrak pošlje "dlje" po 15m delavnici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

blackman

Pripravnik
2. sep 2007
227
10
18
Kaj pa recimo taka poceni micka, zdi se mi izjemno poceni glede na brand? Kaj je slabsa od micke za 1.200, razen vgrajenega wifija in mogoce kancek boljsih izkoristkov?
 
Nazadnje urejeno: