KLIMA - NAKUP

corsol

Guru
11. mar 2010
2.678
829
113
glavno mi je dnevna in kuhinja(cca 25+8m2) + del hodnika recimo 5m2........kaj več dvomim da bi šlo ker razporeditev prostorov ni najboljša za klimo oz. je prevč "ovinkov"....
Toplotnih izgub za te prostore imam(izračunanih) za cca 1,9KW pri -15°C(recimo da je to nanižja temp pri nas); pri 0 je cca 1,3KW..
Upoštevane so le transmisijske izgube(torej skozi zidove,okna,.....), prezračevalnih tu notri ni upoštevanih.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jaz z Micko FD25VABH ogrevam lokal površine cca. 17m2 s slabo izolirano veliko izložbo (navadno enojno steklo) in mi porabi cca. 3,5kwh v dvanajstih urah. Vredna vsakega eura.
smile-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.678
829
113
ja ...tud Igi pravi da je 2,5 OK, sam mi je zaradi specifik stanovanja priporočal eno drugo in ne Micubišija.
Kar se gledal razne tabele kapacitet so teoretično vse 2,5 že dovolj za tako površino.....no nekatre bi verjetno pri zelo niszkih temp. znale opešat , nekatre pa bi zdržale.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.678
829
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Jaz z Micko FD25VABH ogrevam lokal površine cca. 17m2 s slabo izolirano veliko izložbo (navadno enojno steklo) in mi porabi cca. 3,5kwh v dvanajstih urah. Vredna vsakega eura.
smile-1.gif

čist tako iz firbca ; kakšnih dimenzij je prostor (D x Š x V) , na kaj mejijo ostale 3 stene(poleg izložbe), tla in strop na kaj mejita ?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Bom izmeril jutri točno, drugače pa sta dve steni zunanji plus stena kjer je izložba, lokal je v pritličju, nad nami je delavnica sosednjega lokala, zadnja stena (stara lesena vrata in del notranje izložbe) pa meji delno na neogrevan hodnik, delno na sosedov lokal.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
FD je kot izključni vir ogrevanja najboljša izbira. Pa saj ti je igi sigurno svetoval najboljšo možno varianto.
zmaga.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
ja ...tud Igi pravi da je 2,5 OK, sam mi je zaradi specifik stanovanja priporočal eno drugo in ne Micubišija.
Kar se gledal razne tabele kapacitet so teoretično vse 2,5 že dovolj za tako površino.....no nekatre bi verjetno pri zelo niszkih temp. znale opešat , nekatre pa bi zdržale.

Poleg Mitsubishija je tu še Toshiba, Daikin in praktično vse klime v podobnem cenovnem rangu so dobre. Ampak za ogrevanje je serija FD precej dobra izbira. Zato tisto da sem jst rekel kaj drugega kot Mitsubishi je težka
wink-1.gif


Se pa serija FD počasi poslavlja. Z novim letom prihaja nov model. Bo nekaj sprememb. Predvsem v obliki, imela bo tedenski tajmer, izkoristek gre malenkost gor. Tudi pričakovana cena naj bi bila malenkost višja
frown-1.gif
Prav tako je letos že problem dobiti FD z grelcem (vabh)

Takoj ko dobim točne podatke jih bom objavil.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Jaz bi na tvojem emstu vzel stensko..kot prvo ne jemlje dodatne prostora, poleti boš tudi hladil....itakp a nima dosti veze kje je ker piha (ko pri norcih) in je čist vseeno ali s tal gor ali z vrha dol.
Pa sumim da so talne še precej dražje od stenskih (vem pa ne).

Pa počasi se že odloči ker vsak dan ko ti razmišljaš je klima dražja (Ker se ne moerš greti z njo). Kaj izbrati...najbolje od Mitsubishija, Toshibe ali Daikina. Moč 3.2 kW za gretje. Konec zgodbe in debate.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.678
829
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Jaz bi na tvojem emstu vzel stensko..kot prvo ne jemlje dodatne prostora, poleti boš tudi hladil....itakp a nima dosti veze kje je ker piha (ko pri norcih) in je čist vseeno ali s tal gor ali z vrha dol.
Pa sumim da so talne še precej dražje od stenskih (vem pa ne).

Pa počasi se že odloči ker vsak dan ko ti razmišljaš je klima dražja (Ker se ne moerš greti z njo). Kaj izbrati...najbolje od Mitsubishija, Toshibe ali Daikina. Moč 3.2 kW za gretje. Konec zgodbe in debate.

prostor mam , talna piha bistveno manj(nemoteče in iz 2 lukenj), dražje so pa res,....

ostalo pa vem ,
crazy1.gif



no mogoče še glede getja na nizkih temp.(-10; -15), nekako najboljši je FUJITSU(LU, LT), potem sta DAIKIN(URURU) in MICKA(FD), Toshiba(daiseikai 6) pa je najbolj švoh oz. najbolj omaga na nizkih temp.......no , tako vsaj pravijo tabele(specifikacije) o gretju pri različnih temp....kako je v praksi bi pa verjetno moral prav 2 vzporedno testirat za realno oceno
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Jaz bi na tvojem emstu vzel stensko..kot prvo ne jemlje dodatne prostora, poleti boš tudi hladil....itakp a nima dosti veze kje je ker piha (ko pri norcih) in je čist vseeno ali s tal gor ali z vrha dol.
Pa sumim da so talne še precej dražje od stenskih (vem pa ne).

Pa počasi se že odloči ker vsak dan ko ti razmišljaš je klima dražja (Ker se ne moerš greti z njo). Kaj izbrati...najbolje od Mitsubishija, Toshibe ali Daikina. Moč 3.2 kW za gretje. Konec zgodbe in debate.

prostor mam , talna piha bistveno manj(nemoteče in iz 2 lukenj), dražje so pa res,....

ostalo pa vem ,
crazy1.gif



no mogoče še glede getja na nizkih temp.(-10; -15), nekako najboljši je FUJITSU(LU, LT), potem sta DAIKIN(URURU) in MICKA(FD), Toshiba(daiseikai 6) pa je najbolj švoh oz. najbolj omaga na nizkih temp.......no , tako vsaj pravijo tabele(specifikacije) o gretju pri različnih temp....kako je v praksi bi pa verjetno moral prav 2 vzporedno testirat za realno oceno

Bi se priporočal za tabele, ki kažejo tole.... Ker tako po občutku bi jst malenkost obrnil vrstni red.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Duša draga, jaz imam FD kot edino gretje v slovenski "Sibiriji", kjer tudi -20 ni nič posebnega. Pa sem celo zimo v kratkih rokavih in to v zanič izolirani bajti.
smile-1.gif
Zato nikar ne odlašaj. Če se boš dolgo kunštval, na koncu ne boš kupil nič.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
IGI imaš na mailu(siol) ker so dolgi fajli

ja kaj naj rečem... bom enkrat podobno šel skozi podatke. Verjamem, pa da si ti to že naredil.
Sam imam Toshibo Daiseikai (sicer dve serije nazaj in ni nordik izvedba) in dejansko po občutku začne kar konkretno padati moč od -10 naprej. Pri starših je Mitsubishi FD (VABH z grelcem) in ta pri -15 še vedno žge na polno. Panasonic e12 (sem imel dokler ni crknil) se pri 5- že zelo pozna padec moči. Daikina pa ima en dober znanec in moram rečit, da spet tako po občutku zadeva bolj zgublja na moči kot mitsubishi.

Sem sam pred dilemo, da bi zamenjam klimo. In se ne "znam" odločiti kaj vzeti. Najraje bi Daikina ururusarara, vendar mi izkoristek ni simpatičen. Zato se trenutno nagiban k novemu modelu mitsubishija. So pa razlike pri teh "višjih" modelih zelo majhne, tako da karkoli vzameš, bo OK.

Sam tale Fujitsu ki si ga navedel... si mi dal sedaj za misliti... priznam, da nimam izkušenj z njim, bom pa poskusil dobiti kakšno uporabniško mnenje...
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Na finskih straneh se najdejo testi in je iz grafa viden COP pri razlicnih temperaturah. Bom poskusil najti in sem prilepiti.

Drugace bom tudi jaz naslednje leto zgodaj spomladi zmontiral klimo, ki bo namenjena predvsem gretju. A je to primeren cas za montazo glede na to, da ni ravno sezona montaz? Se bo se dala dobiti FD VABH? Je tole primerna cena z montazo:
Oglas na bolhi ?
Je ze kar nekaj casa objavljen oglas, tako da niti ne vem, ce je se aktualno.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.009
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
Na finskih straneh se najdejo testi in je iz grafa viden COP pri razlicnih temperaturah. Bom poskusil najti in sem prilepiti.

Drugace bom tudi jaz naslednje leto zgodaj spomladi zmontiral klimo, ki bo namenjena predvsem gretju. A je to primeren cas za montazo glede na to, da ni ravno sezona montaz? Se bo se dala dobiti FD VABH? Je tole primerna cena z montazo:
Oglas na bolhi ?
Je ze kar nekaj casa objavljen oglas, tako da niti ne vem, ce je se aktualno.

Ko boš rabil me kontaktiraj in bova naredila pravo ceno. Takrat pa verjetno ne bo več FD modela ampak bo že nov. Kar pa je zate samo plus!
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Ok, igi, hvala... Te bom vsekakor kontaktiral...

Tiste grafe, ki sem jih imel v mislih, je pa ze @corsol prilepil.