KLIMA - NAKUP

corsol

Guru
11. mar 2010
2.679
829
113
Kako se obnesejo razni senzorji pri boljših klimah npr. razna inteligentna očesa, senzorji gibanja .....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.391
1.010
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Kako se obnesejo razni senzorji pri boljših klimah npr. razna inteligentna očesa, senzorji gibanja .....

v praksi? redko katera stranka uporablja karkoli od tega... ionizator in kakšni plazma filtri pa že več!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
r. razna inteligentna očesa, .....

Zadeva super funkcionira - bolj natančno določa temp. v prostoru oz. dozira ustrezno količino toplote (Ker pobira temp. z večih koncev po sobi).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Pojma nimam
hysterical-1.gif
, pri nas je bil stalno vklopljen, pa ogljeni filter je kurbljal. A je kaj pomagalo? Kdo bi vedel. A če klima ima, uporabljaš.

Imela (ima) tudi i-senzor (ta se mi je dopadel) ker je določal temp. v prostoru glede na 3 oz. 4 parametre (že pozabil) - temp. stropa, tal, temp. zraka ter nato dozirala.

Glede na to da imamo v stanovanju vstopni model inverterja micke..lahko rečem da je razlika kot dan in noč (je tako jasno zakaj je ena top model, druga pa toliko da je). Kako mora šele delat kaka on-off...đizs (govorim za gretje, hlajenje je itak BP za tistih par dni).
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.679
829
113
še 1 vprašanje:
kakšna je pri ogrevanju s klimo porazdelitev toplote v prostoru.
Npr.:
-pri klasičnem radiatorskem je pri tleh najhladnejše, na viši najtoplejše torej relativno slaba porazdelitev
-pri talnem je temp.bolj enkomerno porazdeljna , za enako ugodje se lahko ima kakšno stopinjo ali 2 manj od radiatorskega

-kako je pri gretju s klimo ?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Klima vrtinči zrak torej v teoriji je dokaj porazdeljena temperatura (Pa tudi pri radiatorjih oz. talnem, stenskem ni neke hude panike, dokler je govora o klasično visokih sobah.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Tudi pri nas iščemo opcijo za ogrevanje na klimo (50m2 stanovanje na obali). Nisem stručko za klime, a kolikor vidim, večinoma za ogrevanje priporočajo Micke FD serijo, ali pa Toshiba Super Daisekai. Verjetno sta obe varianti OK? Na papirju sicer vidim pri Toshibi kao boljši COP, to pomeni večji izkoristek pri gretju?
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Tudi pri nas iščemo opcijo za ogrevanje na klimo (50m2 stanovanje na obali). Nisem stručko za klime, a kolikor vidim, večinoma za ogrevanje priporočajo Micke FD serijo, ali pa Toshiba Super Daisekai. Verjetno sta obe varianti OK? Na papirju sicer vidim pri Toshibi kao boljši COP, to pomeni večji izkoristek pri gretju?

Micka FD25VABH ima najboljši izkoristek, mi jo je Igi zmontiral pred parimi dnevi. Priporočam tako model klime, kot strokovnjaka Igija.
zmaga.gif
 

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Meni je Igi zmontiral Micko FD35VABH in sem mu še danes hvaležen. Mašinca res dela ko urca, rabim jo predvsem za gretje cca 55m2. O montaži ne bi izgubljal besed. Bolj profesionalnega monterja še nisem videl kot je Igi. Res priporočam. Pa kar je tudi zelo pomembno, zelo je ugoden glede na druge ponudnike.
Na primorsko mi je prišel montiral za veliko boljšo ceno kot skoraj bi lahko rekel moj sosed. Samo tako naprej IGI.
Počasi že razmišljam o nakupu še enega sistema za drugi del hiše in monter je že znan.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Še moja izkušnja.

Kupil Panasonic moja m2 X 2, cena bila tudi kot skoraj začetni model Daikina samo da sem dobu inverter v Daikinu ga ni bilo.
imam tudi gretje normalno katerega uporabim občasno v prehodnem obdobju in zadeva dela "zadovoljivo"!

Poleti se da zmrznt v stanovanju
cheer.gif

skratka zadeva dela zadovoljivo.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
A imas le eno enoto FD35VABH za celotnih 55 m2? Ce da, me zanima, kam si jo dal in ce se zelo pozna razlika v temp. med prostori.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Citat:
Uporabnik bander pravi:

Počasi že razmišljam o nakupu še enega sistema za drugi del hiše in monter je že znan.
A je to sosed?
evil.gif



Jp, tudi sam bi pohvalil Igi-ja... mi je pred nakupom odlično svetoval
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
A imas le eno enoto FD35VABH za celotnih 55 m2? Ce da, me zanima, kam si jo dal in ce se zelo pozna razlika v temp. med prostori.

Ja imam le eno enoto. Je pa res prostor bolj odprt in je enako toplo povsod. Prostor je na črko L in klima je čisto na sredi in lepo ogreje vse enako.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.714
366
83
V čem je razlika med Mitsubishi SRK/SRC 35 ZJ-S in Mitsubishi MSZ/MUZ FD35VA? Katera je boljša za ogrevanje?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.679
829
113
jaz še vedno premlevam kaj kupit in raziskujem kaj se bolj "splača"
smile-1.gif


Me pa zelo zanima še nekaj :
A zna kdo povedat oz. iz prakse pozna dejansko razliko med stensko(hi-wall) in talno klimo, menda, da so slednje za gretje veliko bolj primerne kot stenske.
Če je klima primarno za gretje naj bi bila talna prava izbira.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
Ja ker toplota gre sama gor, stenska ji mora pa k tlom riniti. Nimam pa osebne izkušnje niti nje vem kako bi se stenska obnesla če bi jo montiral meter od tal namesto 2,5
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.679
829
113
No teoretično mi je bolj ali manj jasno......ampak zanima me praktična izkušnja, očitno ni veliko ljudi ki ima tako klimo.
Stenska tako nizko verjetno ne bi funkcionirala OK , ker preveč piha, pač prilagojena je za "delo na višini".

Ima pa talna 2 ventilatorja oz. 2 odprtini za zrak, ki pihata bolj na izi......; zgoraj in spodaj ............in pri pihanju pod noge dobiš učinek "talnega gretja", kar je super v mrzlih dneh , saj je ponavadi najbolj mrzlo ravno pri tleh in zebe v noge(kljub npr.23C v prostoru).