Kia Stinger

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Takole se še v cliotu ne maje plastika:

klik

Ja pa ja. S tako silo v Cliotu lahko že kaj utrgaš. Sicer je pa pod videom nekdo napisal, da je to čisto pretiravanje in da se v njegovem Mercedesu E klase isto maje . Nategovanje folka z budalaštinami.

Kaj pa če je imel dotični mercedes že ene 3x podrt ta del armaturke?

Pri moji trojki (F31) se sredinska armaturka prav nič ne maje oz. jo lahko premakneš za par mm v kolikor uporabiš tako silo, da si æe na tem, da kaj polomiš, drugače se pa niti približno ne premika tako kot na posnetku. Povsem enako na prejšnji trojki (E46).

Ampak izkušnje na Alterju so me naučile, da je bolje, da prepričanih ne prepričuješ v kaj drugega tako da ja, verjetno se res vsem avtom tako majejo armature, kot da so bile bolj slabo (nekvalitetno) narejene in "v 5min" skupaj sestavljene
cheer.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
kdo je rekel da ga je sram, sej tudi kie ne rabi bit. Sam ni pa to nadomestek za premium klaso.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
večina jahres wagnov, je odvzem in prekinitev lizinga. To da eden pač da avto nazaj po enem letu ker mu ni všeč, je bolj izjema in preseravanje. Teh je malo oziorma blizu nič. Vprašajte trgovce, kako so ti avti prišli nazaj.

No ja, npr. pri Mercedesu se da dobit neomejeno število novih E klas, ki so Jahreswagni, so stari cca. 1 leto in imajo do 15-20t km, in noben ni bil na lizingu oz. komurkoli vzet. Pač pride model ven, zaposleni, razni pomembneži in ostale face ga vozijo in reklamirajo ta nov model/znamko, po dogovorjeni dobi ga vrnejo in je to to. Poznam nekoga ki dela gori in skos vozi te jahreswagne. Na avto pazi kot hudič saj ko ga vrne po približno letu dni ga v nulo prečekirajo in za vsako praskico in ostalo sranje mu odbijajo tako da skoraj odpade tukaj tisto da se dela z avtom ko svinja s kurbusom. To je pač iz prve roke pri MB. Kako imajo to rešeno BMW, Audi in ostale znamke pa ne bom pametoval. Ampak dvomim da kdo izmed naštetih upa tržit avtomobil za Jahreswagen in da je ta avtomobil bil prej v lasti nekoga ki mu ga je odvzel npr. leasing... Sploh pa more bit pri Jahreswagnu prvi lastnik proizvajalec oz. avtohiša? Torej odpade ta opcija? Če sem motim me naj kdo popravi...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.979
9.094
113
39
MB
motiš se, avto ima tovarniško garancijo pa nima veze če ga je imel rentacar, pri vagu so weltauto pač rabljeni avtomobili z garancijo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ha? O čem ti to? O kakšni garanciji ti govoriš?
smile-1.gif
Weltauto je samo "brand" od VAG-a ki pomeni da ima avtomobil določeno znano servisno zgodovino, da je pregledan čez določenih 124343 točk ter da gre KAO za malo boljše vozilo. Nima to nobene veze z Jahreswagnom.

Npr. Weltauto je lahko tudi 3 leta star Audi z 150.000km ampak pač ustreza določenim standardom da se trži pod tem imenom. Jahreswagen ne more bit 3 leta star
smile-1.gif
Enako ima npr. Mercedes svoj jagodni izgor pod Junge Sterne, mora ustrezat kao visokim kriterijem ki pa sem jih že pozabil... seveda so omejitev kilometri, starost ter ostalo...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
večina jahres wagnov, je odvzem in prekinitev lizinga. To da eden pač da avto nazaj po enem letu ker mu ni všeč, je bolj izjema in preseravanje. Teh je malo oziorma blizu nič. Vprašajte trgovce, kako so ti avti prišli nazaj.

Japajade. Večinoma so to službeni avti, in to prav od branda (in nekaterih fleetov). Imajo avte 6 mesecev ali 1 leto max, seveda z omejenimi kilometri. Saj pri nas je takih avtov tudi kar nekaj.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
To je to... Resne firme v tujini imajo pogodbo z dolocenim proizvajalcem ali lizing hiso...
Npr. Firma, s katero sodelujemo iz AT je lansko jeto presedlala komplet na MB.
Od kombijev do avtov... Potrckala imajo obicne Cje200, potniki avantgarde 220 z lepo opremo, vodje pa Eje...
Imajo jih max. 1 leto, pol pa dobijo istega naprej....
Se jim ztudi financno najbolj splaca.... se pa gte tu za ca. 400 vozil v kompletu, pa je to samo 1 firma...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
A se ne pri BMW ju nečemu podobnemu reče "premium select" al nekaj takega?

Premium selection. Ampak so avti stari od 0 do 6 let nekje. Ampak dajo jim pa garancijo v odvisnosti od prevoženih km.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
To je to... Resne firme v tujini imajo pogodbo z dolocenim proizvajalcem ali lizing hiso...
Npr. Firma, s katero sodelujemo iz AT je lansko jeto presedlala komplet na MB.
Od kombijev do avtov... Potrckala imajo obicne Cje200, potniki avantgarde 220 z lepo opremo, vodje pa Eje...
Imajo jih max. 1 leto, pol pa dobijo istega naprej....
Se jim ztudi financno najbolj splaca.... se pa gte tu za ca. 400 vozil v kompletu, pa je to samo 1 firma...

Da ne govorimo o tem, da imajo sami proizvajalci na desettisoče službenih avtov, ki se večinima menjajo na 6 mesecev do 1 leto (pa ponavadi kar 6 mesecev). Zlahka obrnejo 100 ali več tisoč jahreswagnov samo pri sebi na leto.
Al pa za primer: samo Deutsche Telekom ima slabi 40 tisoč službenih avtov. Večina se jih tudi na 1 leto vrti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Drži... edini predsodek ki ga imam jaz pri teh Jahreswagnih je ta, da ti kak manjši lokalni pooblaščen diler potisne kakšno testno ali nadomestno vozilo in to zamolči čeprav je po mojem zelo majhna možnost..
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Takole se še v cliotu ne maje plastika:se

klik

Ja pa ja. S tako silo v Cliotu lahko že kaj utrgaš. Sicer je pa pod videom nekdo napisal, da je to čisto pretiravanje in da se v njegovem Mercedesu E klase isto maje . Nategovanje folka z budalaštinami.

Kaj pa če je imel dotični mercedes že ene 3x podrt ta del armaturke?

Pri moji trojki (F31) se sredinska armaturka prav nič ne maje oz. jo lahko premakneš za par mm v kolikor uporabiš tako silo, da si æe na tem, da kaj polomiš, drugače se pa niti približno ne premika tako kot na posnetku. Povsem enako na prejšnji trojki (E46).

Ampak izkušnje na Alterju so me naučile, da je bolje, da prepričanih ne prepričuješ v kaj drugega tako da ja, verjetno se res vsem avtom tako majejo armature, kot da so bile bolj slabo (nekvalitetno) narejene in "v 5min" skupaj sestavljene
cheer.gif

Kaj pa če je imela kia 5x podrto armaturo
rolleyes-1.gif

Se kak izgovor morda
confused-1.gif

99.9 % alterasev n9 videla v živo stingerja pa ga ze primerjate znotraj z f31 kjer se maje lahko edino lcd display ker ostale ie iz enega kosa skoraj kot pri hyundai accentu
tongue-1.gif
je pa avtomatik vrhunski to pa samo kapo dol
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Dosti jih tudi pride od rent a carjev....
Npr sixt in podobni majo ogromne flote.
Proda se pa s ca. 20 do 30k pa okoli leta... po vecini
Tale ima npr. vecino z rent... http://www.auto-empire.de

Ja ogromno jih pride od tam ampak dvomim da so to potem Weltauto, Premium Selection ter Junge Sterne... Ko sem jaz kupoval lani sem naletel na kar nekaj taksnih tam 1 leto starih in do 15t km, vecina Avis renatacar amapak nobenega ni prodajala avtohisa temvec händlerji... Skratka gori je tega dost...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Junge sterne so večinoma službena vozila, vsaj tisto kar hodi k nam. Avti imejo premalo km za rent a car in tudi preveč opreme, saj gre večinoma za naložene avatntgarde modele.

In ja, tisti mercedes zgoraj je bil prej službeno vozilo v nemčiji. AC (pa tudi Špan in še kdo) vozi te avte dol, saj zanj očitno obstaja trg (avti se prodajo v par dneh, razen če gre za kakšne čudne kombinacije).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
to se JAHRESWAGNI, enoletniki ki pa se ne prodajajo pod to znamko, pa so to kar sem napisal. Odvzemi lizingov, vsaj pri nas.