Keramične zavorne obloge?

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Ja ja, le počakaj ko boš prišel na delo na cesti, ko boš prehiteval šlepar kjer boš imel levo nekaj cm prosto in desno nekaj cm prosto in bo v enem momentu ena črta prelepljena preko druge ali bosta celo skupaj vzporedno in bo začel avtomobil rahlo plesat ko ga bo zmedlo in ne bo vedel kaj naj. Te bo takoj minilo vse navdušenje kot je mene ko sem šel iz Nemčije :D

LoooL, kere fore. Na primer gradbišča in začasne črte nisem pomislil, "dobra" fora :aplauz:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Jaz pa avta brez radarja noče več. Tudi če je živčn. Pa to je poezija v koloni v koloni vozit.
Edino moti me, da pod 38kmh izklopi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Jaz pa avta brez radarja nočem več. Tudi če je živčn. Pa to je poezija v koloni vozit.

Najbolj priceless moment je pa ko lahko trollaš zravenvozeče in zelo očitno non stop oz. dlje časa gledaš in tipkaš po telefonu in niti malo ne dvigneš glave, avto pa vmes lepo pospešuje in zavira in nervira te gledalce :aplauz::evil:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Edino moti me, da pod 38kmh izklopi.

Tole sem pa prejle spregledal - kako to misliš "se izklopi pod 38km/h"?
V mojem primeru, če pred menoj ni vozila, bo tempomat deloval do 30km/h, pod to številko ne dela ampak v kolikor pa avto samodejno sledi prometu pred sabo pa to deluje do popolne ustavitve, torej deluje do 0km/h in potem tudi spelje ter ponovno drži rep kolone.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
ja pod 38kmh zapiska in moreš ti prevzet bremzanje.
To kaj maš ti je pa stop and go.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Ah da, stop&go ja. Ampak piska pa res ne ob preklopu na ta sistem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Saj pa nimata enakih znamk avtov, zakaj bi bilo pri obema OK? Ti imaš BMW, luka51 pa vozi Toyoto če sem prav razumel...?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Zelo verjetno se teli RT-i v podrobnostih res razlikujejo od znamke do znamke ampak Lukovo pisanje sem razumel kot tako univerzalno in sem ga zato primerjal s svojim radarjem. Sem namreč še vedno zelo zelen kar se teh najnovejših tehnologij tiče in posledično kdaj vprašam oz. spišem kaj bolj čudnega, my bad :oops1::D
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Radar + Stop and Go je zakon. Jaz ga uporabljam dnevno. Ponavadi tam nekje na 145 pa se da normalno vozit, je pa blokiran na 180... Mu pa pogosto v manj gostem prometu vseeno "pomagam" ravno zaradi nezmožnosti predvidevanja. Ko vidim, da se bo en umaknil davno da bom jaz pri njemu, dodam malo gasa, pa ne zavira. Pa tudi pri pospeševanju res čaka da se un spredaj umakne v celoti na sosednji pas, preden začne pospeševat, pa mu pogosto malo prej namignem. Pospeši sicer tudi, če daš levi smerokaz. Je pa res, da nad recimo 80km/h drži čisto preveliko varnostno, to ti zjutraj na obvoznici vsi skačejo pred avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Jaz pa avta brez radarja noče več. Tudi če je živčn. Pa to je poezija v koloni v koloni vozit.
Edino moti me, da pod 38kmh izklopi.
Kaj pa če bi se folk med vožnjo ukvarjal z vožnjo?

Kaka fora je nalet in kolona, če voziš zbrano? V 30 letih vožnje sem rešil par naletov, tako da sem spremljal onega za seboj in bremzal tako močno in tako zgodaj, da sem se sam še ustabil pred stoječo kolono, onemu zadaj sem pa spustil bremzo da se mi ni zabil od zadaj. Če bi pa sam moral v zadnjem trenutku na polno bremzat, bi se pa oni za mano samo še skantal vame. Se pravi še radar v rikverc, da bo bremzal nezbrane idiote za menoj?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist in McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Te sisteme bi bilo treba itak prepovedat ker v povprečju narod še vedno ne šteka da so to zgolj pomagala in ne avtonomni sistemi za vožno, to je eno, drug problem pa je ta ki si ga omenil, ljudje se polenijo, se zanašajo na te sisteme potem pa pride do raznih nepredvidenih situacij kjer bi izkušenj voznik reagiral, novodobni voznik pač ne...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
No, prepoved po mojem mnenju nebi bila ravno na mestu, saj so ti sistemi ob pravilnem dojemanju njihovega namena in delovanja naravnost fenomenalni in lahko ogromno pripomorejo k povečanju varnosti na cestah. Se pa strinjam, da bi bilo potrebno izpostavljen problem pod nujno odpraviti na tak ali drugačen način.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa dobro, malo sem pretiraval ampak veš kaj sem hotel povedat... pa en radar tempomat je še itak simpl ter varna zadeva proti vsem ostalim sistemom ki hodijo ven, eni ko gledaš te opise se zdijo prav nevarni v primeru da kaj zašteka :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Dejansko so potem avtošole v zaostanku... :) Ne poucujejo modernih pridobitev
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Evo, tržna ništa zate, tebi se ni problem prekvalificirat. Odpri avtošolo kjer boš zraven standardnih učnih procesov ponujal tudi izobraževanje/počevanje in pravilno uporabo asistenčnih sistemov ;)