Keramične zavorne obloge?

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Sam sem bil navdusen nad njimi, ker ne pride do blokiranja koles ali vklapljanja abs, pa je vseeno nerealno zaviralo. Si res moral z vso silo pritiskat, da se je abs vklopil.
Sorry, ampak tole ni logično. ABS se vklopi ker zdrsne guma na podlagi, in če se ti ABS ni vklapljal, pomeni da zavore sploh niso dovolj močno grabile, da bi prišlo do zdrsa.
In če si moral bolj močno pritiskati da se ti vklopi ABS, potem pomeni da so ploščice slabše prijemale disk.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
:jok::jok::jok::jok: A res ne more biti ena stvar ali OK ali sranje. 10 ljudi montira te ploščice, 5 jih pohvali za popizdit, 5 jih totalno skurca. Zdaj pa bodi pameten.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz to vedno trdim in tudi skoraj nič ne sprašujem pa cenim kako mnenje kdaj za kako stvar. :)

Za to robo ali pa gume npr. se pač ne da priporočat, ker noben ne menja gum na 5kkm in letno prevozi 50, da bi preveril veliko gum na enem vozilu. Še splošne lastnosti so na trhlih temeljih, ker v nekaj letih se lahko stvar kar obrne (npr. Pirelli so mehke in se hitreje obrabljajo, mišelinke so trde in zdržijo več km ipd.).

Tisto glede ABS pa je bilo verjetno mišljeno na občutek na pedalu, ki pa je zelo pomemben. In ja, zavore lahko preveč primejo oz. so čisto preveč "digitalne" 0 ali pa 1. Idealne zavore se dajo res lepo dozirat in se obnašajo enako v vseh razmerah in večjem razponu obremenitev. VW je imel pred leti na tak način obupne zavore, ko si se malo dotaknil pa je bilo takoj preveč ojačano... umetno, elektronsko.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz tudi nisem vzel zdaj 2x. Prej avte menjam kot bi pa take ploščice kaj stestiral. :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No saj da se ne bomo napak razumeli, meni bremze primejo odlično, nimam nobene pripombe, zadeva mi je bila interesantna zgolj iz vidika manjše produkcije praha. Diski so sicer kot novi tako da diskov ne kupujem zaenkrat in še jih najbrž lep čas ne bom glede na trenutno stanje če ne pride vmes kaj nepredvidljivega (zvitje). Po kmečki logiki pa če ti Power diski bolj primejo verjetno s tistimi njihovimi utori tudi bolj radirajo ploščice torej še več praha? :)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Nisem imel tega občutka pri power diskih. Ploščice so se porabljale nekako na stil vožnje. Meni so ploščice zdržale, tako čez prst ca 30.000 km. Nisem pa varčen voznik, ker vem, da nekateri konkretno dlje uporabljajo set ploščic.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
30.000km ploščice? A hodiš na dirkališča, prej skuriš ploščice kot 1 set gum? :) Sicer nisem nikoli gledal koliko sem prevozil s ploščicami ampak to sem pa res redko menjaval (pa vozim v povprečju težje avte).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
AvtoFun power diski bojo predvsem glasnejši (kot vsi ostali narezani diski) Ko boš na polno pohodo bojo lepo zapeli.
Če te pa zanima majn praha pa vzami neke organske ploščice in ne sintranih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
AvtoFun power diski bojo predvsem glasnejši (kot vsi ostali narezani diski) Ko boš na polno pohodo bojo lepo zapeli.
Če te pa zanima majn praha pa vzami neke organske ploščice in ne sintranih.

Potem pa itak odpade zadeva če so glasnejši... že pri nakupu gum mi je eden pomembnejših faktorjev da je čim tišja, da je čim manj db... In... kdo nudi te organske ploščice? Daj nek primer prosim...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ok bom pogledal v izobraževalne namene...! Ampak potem pa je verjetno zopet tako, gre za ekološko stvar ki je kao ok z ekološkega vidika, ni verjetno toliko praha potem pa bodo na koncu za en drek ali slabše prijele, bodo čudni zvoki... eh... kdo bi vedal...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ekološke ti čivkajo ko bremzaš, pa po pokošeni travi diši ko jih kuriš v Vršiča dol, da se o ekološkem vidiku razgradnje ne menimo - same razpadejo po treh mesecih. :cool:

Sem moral, ker se mi zdi, da imaš preveč časa. ;)