kdo svinja klopce?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Prvo: nimaš prav. glede na to, da takim za katere opazim, da ne pospravljajo za svojim psom vljudno ponudim vrečko lahko ocenim, da je razmerje verjetno prav obratno.
Boš moral malo večkrat kam na sprehod. Recimo v Tivoli
evil.gif

Ne farbej se no. Dreke pobira manjšina
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Če je pa tis v enem zgornjih postov lepo napisal, da predpisov ne bo upošteval, pa če ostali na glavo postavimo. Škoda je prepričevat prepričane.

Sicer pa, ko je tema ravno o psih, spet nova žrtev psa, tokrat rottweilerja. link

No vidiš... imaš prav.

Glede nove žrtve psa pa le v premislek: koliko tovrstnih novic se zasledi na letnem nivoju? 10? Verjetno manj.
10 primerov na koliko milijardno populacijo ljudi? Kolikor je ta novica tragična je poveličevanje tovrstnih dogodtkov idiotsko.

Zakaj?

Koliko ljudi med tem umre zaradi umorov (ko homo sapiens ubije homo sapiensa), vojn (ko homo sapiens ubije homo sapiensa), prometnih nesreč (ko homo sapiens ubije homo sapiensa), zanemarjanja (ko homo sapiens ubije homo sapiensa). Koliko ljudi je včeraj umrlo v vojni v Iraku, v nemirih na Kosovu, na protestih v Tibetu, zaradi lakote v Afriki, Indiji in Bangladešu, zaradi umorov v ZDA? Koliko otrok je bilo posiljenih, koliko žena pretepenih?

Ne... TOP je novica, ko je neko tragedijo povzročila neka druga vrsta...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Prvo: nimaš prav. glede na to, da takim za katere opazim, da ne pospravljajo za svojim psom vljudno ponudim vrečko lahko ocenim, da je razmerje verjetno prav obratno.
Boš moral malo večkrat kam na sprehod. Recimo v Tivoli
evil.gif

Ne farbej se no. Dreke pobira manjšina

Izziv: posnemi vse take, ki ne poberejo za sabo in vse take, ki poberejo za sabo - recimo v enem dnevu. Seveda pričakujem video. Glede na to, da tam vsak drugi dan (poleti pa skoraj vsak dan) sprehajam cucka (ok, tivoli je le 500 meterska stezica do rožnika) pač mislim, da nimaš prav. S posnetki lahko dokažeš obratno.

Sproti pa posnemi še tistega retarda, ki po rožniku (sredi gozda) pušča plastificirane napise "poberi me za sabo".
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.414
9.884
113
kod Džej-Zija
Priznam, res je brez veze. Ampak samo, dokler se to ne zgodi meni. Sicer pa, za koliko posilstev si letos že slišal v poročilih?

Nauk: tako enih kot drugih dogodkov je v resničnem življenju precej več kot je teh dogodkov beleženih v medijih. Pa zato teh dogodkov vseeno ne smemo podcenjevati.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ne posplošuj ... nič si ti s takim odnosom. In hvala bogu takih retardov kot si ti ni mnogo.
Takih retardiranih ščenetarjev kot si pa ti, je pa mnogo, premnogo.
In o takih zdaj tle debatiramo.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No vidiš, saj razumeš... a bodi prepričan, da ljudje podcenjujemo vse, kar sem napisal jaz in precenjujemo, kar si napisal ti (čeprav se strinjam - zanemarjati in podcenjevati jih vseeno ne smemo).
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Glede privezanih/neprivezanih psov pa je na forumu že bila debata. Videvam veliko lastnikov, ki ima psa na špagi a sam nisem eden teh. Dokler to pomeni, da moj pes ne svinja klopc, ne teži ostalim in ne predstavlja kake nevarnosti bom s tem nadaljeval ne glede na osebne poglede in zakonodajo.

Dokler bo tako, bo mnenje do lastnikov psov ostalo negativno. Držite se zakona in šele potem jamrajte o svojih pravicah

Pravno gledano je tvoja ugotovitev povsem pravilna. Pravica je namenjena zaščiti interesov posameznika in ne neomejeno uporabo. In tvoja pravica je, da ne smeš biti ogrožen od neprivezanih psov, kar je povsem prav. Sam sem zelo zagriženi pasjeljubec, a vseeno ne bi rad videl, da mi pride kdo nasproti s kakim neprivezanim nemškim ovčarjem.
Po drugi strani pa ima tudi pasjeljubec pravico, da svojega ščeneta zlaufa. Vse lepo in prav, če je to tam, kjer ne ogroža drugih in če ima pes dober odpoklic. Če sem jaz s svojim psom na sprehodu in ga imam spuščenega, vedno laufa kakih 10 metrov pred mano, ampak če koga vidi, se vedno ustavi in avtomatsko pride k meni, ker ve, da bo šel tako ali tako na povodec.

Stardec,
vidim, da si dobil nov hobi - provociranje po forumu. Zanimivo je, da folk sploh prijemlje na take primitivne fore. Pa saj vsi vemo, da tako intelektualno napreden človek kot si ti, ne more biti tako obremenjen s predsodki. Pač ne gre. Kot drugo tudi vsi vemo, da stari desci ne obvladajo slenga, ne vejo vsega, kar ve mladina in ne pišejo po forumu, kar delaš ti. To pa vsako brihtno glavo pripelje do sklepa, da si en navaden geek, patološka in psihično motena oseba, ki svoje komplekse izliva na forumu, ker se pač zanaša na anonimnost. Ampak vedi, da nisi sam - internet je poln takih psihičev.
To, da si si izbral identiteto starega dedija pa kaže na še en tvoj predsodek, ker misliš, da so vsi stari tečni in jezni na ves svet. Predlagam izklop iz internetnega sveta za nekaj časa in malo bolj pozitiven pogled na svet. Tudi forum ni mesto, kjer bi lahko vsi izlivali svoje komplekse, sploh, ker lahko s tem marsikoga razžalostiš, vznemiriš, pa smo spet pri pravicah posameznikov. Verjamem, da mojstra moderatorja že pošteno prsteki srbijo, da ti tole "staro" tečko poslal malo na hladno, a iz spoštovanja do starejših noče. Glavo gor in pozitiven pogled na svet, pa bo.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Ne posplošuj ... nič si ti s takim odnosom. In hvala bogu takih retardov kot si ti ni mnogo.
Takih retardiranih ščenetarjev kot si pa ti, je pa mnogo, premnogo.
In o takih zdaj tle debatiramo.
hysterical-1.gif

Nisi vreden mojih 5 centov.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.414
9.884
113
kod Džej-Zija
Odvisno od interpretacije. Čeprav v časopisih ni veliko poročil o posilstvih, se vsi zavedamo, da je le-teh precej. Kar se pa pasjih napadov tiče, se pa vedno novice tega tipa diskvalificira kot redek in nesrečen slučaj. Pa je res?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
To pa vsako brihtno glavo pripelje do sklepa, da si en navaden geek, patološka in psihično motena oseba, ki svoje komplekse izliva na forumu, ker se pač zanaša na anonimnost. Ampak vedi, da nisi sam - internet je poln takih psihičev.
Psihično motene osebe ste po navadi ščenetarji, ker imate psa za družinskega člana. Moji družinski člani ne lajajo.
In ja, tud jaz imam psa, ampak ga imam zase in ga pustim, da ima vsaj koliko toliko naravno življenje ki mu pripada. Z njim ne posiljujem drugih tako kot vi ščenetarji, ki imate psa zaradi drugih in zaradi lastnih psihičnih ali družinskih problemov.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Tebi gre torej v nos, da imajo ljudje pse kot družinske člane?
shocked-1.gif


Pa pozdravi svojega ovčarja Runota, mogoče mu daš lahko danes namesto ostankov od kosila tudi kakšne brikete in ga spustiš s ketne, da se malo zlaufa. Bo obema lepše pri srcu.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Tebi gre torej v nos, da imajo ljudje pse kot družinske člane?
Ne, meni ne gre na živce, če imajo ljudje svojga psa za družinskega člana pri sebi doma, meni gre na živce to, če potem ti isti ljudje hočejo, da je njihov pes še moj družinski član.
Če ti hočeš imet svoje družinske člane, ki lajajo, mjavkajo, kokodakajo, mukajo, meketajo itd...je to tvoja stvar, ampak to imej ti zase. Jaz si bom pa družbo in svoje družinske člane ter tiste s katerim se bom v gostilni družil, jedel, sedel spal, sexal itd... pa sam izbiral. Jaz grem v gostilno zato, da bom sedel, se pogovarjal, jedel pil itd...z ljudmi, ne s tvojim psom in zato ti nimaš nobene pravice da me v gostilni posiljuješ s svojim psom. Kapiš?
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
ko berem stradecove kolobocije, se vedno spomnem na to pesem, pa jo še enkrat objavljam.

na to pesem sem se spomnil, ko sem prebral tvoj post:

C. Bukowski

RAZVIJAMO SE

najprej zgleda kot da je fukanje nekaj
najpomembnejšega,
temu sledi družbena zavest,
potem intelektualiziranje
in za tem
nekateri zdrsnejo v religijo,
drugi v umetnost.
Sledi kopičenje denarja
nastopi stopnja, ko se pretvarjamo,
da denar ni pomemben.
potem je na vrsti: zdravje, hobiji,
potovanja in na koncu posedanje
in nejasno razmišljanje o nejasnih stvareh,
vrtnarjenje,
sovraženje muh, hrupa, slabega vremena, polžev,
nevzgojenosti, vsega nepričakovanega,
novih sosedov,
starih prijateljev, pijancev, kajenja, fukanja,
petja, plesanja, povzpetnežev,
poštarja in plevela.

tako zelo znervira človeka
čakanje na smrt.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kdo mi kaj hoče? Vsi tisti, ki svoje pse vtikajo/te v moje življenje. Če nekdo pripelje svojga psa srat in scat na mojo njivo, v park na klopco, gostilno itd...se s svojo pasjo obsedenostjo vtika tam kamor se nebi smel. Gostilne se niso naredile zaradi psov in klopce v parke se tudi niso postavile zato da bodo psi srali in scali po njih. Kdor pride s psom v gostilno bi moral vprašat vse goste, če se strinjajo s tem, ker ljudje gredo v gostilne prvenstveno zaradi ljudi in druženja z ljudmmi ne pa s tvojim psom.
To je to, kapiš?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ta pesmica je kot naročeno napisana ravno za ščenetarje katerih družinski člani lajajo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Yo, zdej pa gremo dalje ... Ok, če nekdo pripelje psa, da se zlaufa in poščije po tvoji njivi, to zagotovo ni prav, ampak če pogledaš drugače, je na isti njivi sigurno polno podgan, miši, mačkov in ostale nadloge, pa še zemljo ti gnojijo. Če nekdo pripelje psa scat na klopco ali pa v gostilno, tudi ziher ni prav ane.
Jah, te klopce v parku ... Sigurno ni fino, če z umazanimi tačkami pes zaserje klopco, verjemi pa, da več ljudi sedi na naslonjalu klopce in ma noge na sedečem delu kot pa je pasjeljubcev, ki bi svoje pse postavljali na klopce.
Pes v gostilni ... Zdaj ne vem ali misliš na terasi ali notri ... V sami gostilni sem mogoče videl psa enkrat, dvakrat, na terasi pa že večkrat. Če pes ni tečen, ne skače po drugih, je vsaj malo urejen, ne vidim nobene ovire, da ne bi smel ležati na terasi poleg gospodarja. Tebe pa zgleda ovira že njegova prisotnost. Počutiš se užaljenega, ogroženega, občutek imaš, da nekdo posega v tvojo svobodo. Pa ni tako. Kvečjemu ti posegaš v svobodo lastnikov psov. Psi so danes že zelo družbeno priznane in integrirane živali in ljudje jih kot take tudi sprejemajo. Njihove pravice rastejo in s tem se tvoje manjšajo. V današnjem svetu, kjer se mesta nenormalno širijo, boš težko zožal pasjeljubce samo v hiše izven mesta. Tako da boš v tem primeru žal moral malo potrpeti ti, požreti to svojo mržnjo do psov in sprejeti zadeve kot so. Seveda do takrat, dokler ne boš kakorkoli ogrožen ti sam.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Sicer pa nihče ni omenil ljudi, ki radi sedijo na naslonu in z nogami mažejo klop ... prekleta mularija!

Hehe, taki so meni vedno zgledali ko tarče... Samo paintball puško v roke pa puf pu puf puf.... In potem stopiš do njih pa vprašaš če zdaj dobiš medveda za nagrado
grin1.gif