kdo svinja klopce?

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
...svinje pasjeljubske, oziroma njihovi ščetinasti prenašalci parazitov!
Večkrat sem na sprehodu čez Rožnik opazil, da se je razpasla navada, da pasjeljubci svoje cucke posadijo na klopice. Večinmoa se sami niti ne vsedejo. Tako je večina klopic totalno blatnih od pasjih tac. Fino, kam naj se pa jaz vsedem?!?
jezen.gif


Sedaj bom tudi jaz na spehodu lepo prehodil vse klopce na poti, morda še kakšno poščijem, da bo zadovoljstvo popolno!
evil.gif

Ob vsej populaciji homo sapiensov, ki po klopcah pleše, zliva pijačo, spušča spermo, kozla, sedi na naslonjalu in "noge počiva" na sedalnem delu ali pa klopce kar uničuje ter v veliki meri v bližnjem grmovju tudi ščije in serje (ter svojega dreka seveda ne pospravi z vrečkami) si ti kot problem zamazanih klopc izpostavil "svinje pasjelubske".

Si ti danes kaj pil /kadil /snifal ali si vedno "malo drugačen"?

Govoril sem o Rožniku, kjer klopce, razen parih redkih izjem nimajo naslonjala. Torej se ne da sedet na naslonjalu. Ta problem odpade.
Mladina ne hodi ponoči v gozd popivat. Ta problem tudi odpade. Klopce so svinjske od pivskih podvigov edino po prvomajski žurki.
Porivači se zadržujejo blizu ceste, ker se jim ne ljubi preveč hodit preden porivajo. So pa ti tudi moteči, ker za njimi ostajajo kupi kondomov in robčkov. Poleg pa še kakšna plastična flaša...
Še nikoli nisem na Rožniku stopil na človeški drek. Pasjih je nešteto, sredi potke, sredi ceste, ob klopci...

Si ti priden pasjeljubec ali si se razburil, ker si se prepoznal v gornjem opisu?
priden.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Jaz sem glih prejšnji teden delal ograjo okol svojega zelnika/vrtička, da sem zaščitu čebulo in kar bomo še zasadili..300€ sem zapravu za materjal, da sem zaščitu to kar je itak moje in da sploh lahko uporabljam in da se mi nebo gravžalo svojo solato nabirat. Ta banda ščenetarska svojga psa privleče na moj zelnik, da serje po zelenjavi. Ko pa komu kaj rečem, pa vsak trdi, da njegov pes ne serje po moji njivi.
Prekleta golazen ščenetarska, brezobrazna.....
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Da se razumemo...so PASJELJUBCI in so "pasjeljubci"vse ne gre metat v isti koš, se ti ne zdi, tvoj opisan primer mi je še kako jasen in se strinjam da si besen...hvala bogu, tudi jaz bi bil....ampak posploševat pa ne moremo...
Osebno, ko grem ven je prva stvar ki jo vzamem s sabo ( drugače tudi ne gre, ker je na ovratnici) obesek z plastičnimi vrečkami za pasje iztrebke....ja, pobiram jih, ker se mi zdi da je to najmanj kar lahko naredim, tudi jaz nemaram dreka po tleh, pa naj so to asfaltna, trava, gozdna pešpot ali kaj drugega...Še manj mi je všeč, da moj pes ovohava druge iztrebke tako pasjih ,še manj pa človeških, ki jih je verjel ali ne tudi kar precej...Svojega psa niti s povodca ne spuščam, tisti ki pozna to pasmo bo že vedel zakaj...sicer je še "malček" ampak njuško ma pa tudi prpopano na tleh nonstop...in tudi meni ni v interesu da "pozauga" vse kar je na tleh ogabnega. Predvsem pa sem to napisal zato, ker mi ni všeč posploševanje, nevem če je prav da se vsi pasjeljubci mečejo v isti koš..Konec koncev tudi vsi "človekoljubci " ne serjemo v grmovjih in gošah, pa tudi "fušamo" ne na klopcah itd...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
"pasjeljubci" je nekako podoben izraz kot "čefurji". Niso vsi lastniki psov pasjeljubci in niso vsi priseljenci z juga čefurji.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
In s tem rešiš kaj.
Že s postom si se izkazal kot popolni primitivec. Če bi te pa dobil, da kaj "nastavljaš" pa verjemi, da te lastna družina ne bi prepoznala, ko bi se vrnil iz urgence.
Kaj rešim? ja to da drugič ščenetar bolj pazi kaj s svojim ščenetom zganja in kam z njim hodi.
Je pa tvoj stavek in grožnja, kako bi pol ti človeka fental itd... dokaz, kakšni primotivci ste ščenetarji.
Vsak ščenetar bi se moral zavedat, da ima psa zase in zaradi sebe. Torej ne nadleguj s svojim psom ostale ljudi!

Dokler ti vidiš "rešitve" z nezakonitimi in predvsem krutimi načini potem za mene nisi vreden nič. Torej si nič. Kapiš? Moj stavek ni bil grožnja, saj je pogojen z nekim tvojim (btw nezakonitim in nečloveškim) dejanjem. Nek [censored] kakršen si očitno ti je lani po nekem travniku razmetal tvoje "čevapčiče". In od prijateljice pes jih je pojedel. Sicer je pes preživel a ti ne bom opisoval muk in vsega, kar so preživljali.

Hkrati pa se zamisli nad svojimi zadnjimi stavki, saj so nekateri psi namenjeni še čemu drugemu kot lastniku.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Dokler ti vidiš "rešitve" z nezakonitimi in predvsem krutimi načini potem za mene nisi vreden nič. Torej si nič. Kapiš? Moj stavek ni bil grožnja, saj je pogojen z nekim tvojim (btw nezakonitim in nečloveškim) dejanjem. Nek [censored] kakršen si očitno ti je lani po nekem travniku razmetal tvoje "čevapčiče". In od prijateljice pes jih je pojedel. Sicer je pes preživel a ti ne bom opisoval muk in vsega, kar so preživljali.

Hkrati pa se zamisli nad svojimi zadnjimi stavki, saj so nekateri psi namenjeni še čemu drugemu kot lastniku.
Kdor pazi na svojega psa in s svojim psom ne posiljuje drugih ljudi itd...kdor svojga psa ne vlači na sosedov travnik, vrtiček, njivo itd...se nima kaj bat za svojga psa. Jaz imam pravico do svoje lastnine in imam pravico, da nihče drug ne hodi po moji njivi, razen mene ali pa tisti katermu bom jaz dovolil. Imam tudi pravico zastrupljati škodljivce na svoji njivi in če ti zaženeš svojga psa na mojo njivo, je tvoj problem kaj bo tvoj pes po moji njivi pobiral.
Psa imej zase, če ga pa nimaš kje sprehajat, ga pač NEimej.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Nek [censored] kakršen si očitno ti je lani po nekem travniku...

Skoda, da pri nas nimamo financarjev, tko kot jih imajo Italijani. Tam si nihce ne upa svinjat po "neki" privatni lastnini, ki je od "nekoga".
10.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Citat:
Nek [censored] kakršen si očitno ti je lani po nekem travniku...

Skoda, da pri nas nimamo financarjev, tko kot jih imajo Italijani. Tam si nihce ne upa svinjat po "neki" privatni lastnini, ki je od "nekoga".
10.gif

Ni privat lastnina... je javna površina. Svinjal pa je le tisti, ki je trosil "čevapčiče", saj se pasji drekci tam pridno pobirajo (res pa je, da verjetno ne 100%, da ne bo kdo slučajno takoj repliciral na to dejstvo - a to je problem posameznikov).
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
saj se pasji drekci tam pridno pobirajo
Veš drekci se ne pobirajo sami in če bi se že pobirali tako kot ti misliš da se, zakaj jih je potem vse polno po tleh?
In ne seri kako samo posamezniki puščajo dreke ....posamezniki so tisti, ki jih resnično kdaj poberajo. Največ šščenetarjev gleda nekam stran v daljavo ali v izložbo takrat, ko njegov pes serje ali ščije po klopeh zidovih itd...in blefirajo, kao, da ne vidijo, da se je njegov pes glih takrat posral ali poscal...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Jaz imam pravico do svoje lastnine in imam pravico, da nihče drug ne hodi po moji njivi, razen mene ali pa tisti katermu bom jaz dovolil. Imam tudi pravico zastrupljati škodljivce na svoji njivi in če ti zaženeš svojga psa na mojo njivo, je tvoj problem kaj bo tvoj pes po moji njivi pobiral.

Glede na to, da se že malo obračaš po vetru (prvotno je bilo govora o javni površini in predlagal si zastrupljanje na javni površini) naj ti le malo razjasnim glede tvojih pravic glede na našo zakonodajo in potem v tej glupi temi, ki je očitno namenjena samo očiščenju posameznikov ne nameravam več sodelovati. S tem, ko opisujem kaj po naši zakonodaji lahko oz. ne smeš delati ne želim komentirati ustreznosti ali neustreznosti zakonodaje... Čeprav je na tvoji zemlji ti nimaš pravice poškodovanja tuje lastnine (kar pes po naši zakonodaji je). Torej nimaš pravice delati, kar si napisal. Če ti podam primer, ki ga verjetno bolj razumeš: če parkiram na tvoji njivi mi avta ne smeš uničiti. Če na tvojo posest postavim prikolico/bivak ga seveda ne smeš uničiti. Kot prvo te lahko tožim (poškodovanje lastnine) in tudi država mora sprožiti kazenski postopek (kršenje zakonov). Torej kaj lahko in kaj ne smeš ni čisto tako kot v Ameriki.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Če na tvojo posest postavim prikolico/bivak ga seveda ne smeš uničiti.
Že res da jaz nimam pravice poškodovat tvoj bivak, ki bi naj stal na moji njivi, ampak tvoj problem je, če boš ti pri kampiranju na moji posesti potem kradel in žrl moj, pravkar z insekticidom poškropljen krompir in fižol.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jedatana, lej ga, Roma - avte in prikolice bi ti postavljal?* :S

Na svoji lastni zemlji bom imel, če bom hotel, protipehotne mine, tri dobermane in eno strojnično gnezdo, podprto z elektičnim pastirjem direkt iz vtičnice ven in tremi neuravnovešenimi muđahedini.

Žal nimata niti "ti" niti "tvoja" lastnina se kaj šetkat in prikolic postavljat na njej.


* Vem da si mislil "metaforično".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
263
113
no, mene ne bi nic motilo, če bi se psi po moji njivi sprehajali in opravljali svoje potrebe! sej pridejo ježi, miši, dost živali, in tud oni zihr pognojijo kdaj! in ne vem kaj se vsi tok obremenjujete zarad teh kakcev, k itak razpadejo v enem tednu v prah! ok, ni lepo za vidit, če je sred ceste kakec, sam moj pes ni nikoli tko sral, ker, ne vem, a je bil pameten al kaj, ampak zmeri je našel diskreten kotiček! sej pomoje tud psom ni v naravi da kr serjejo kjer jim ven pade! zmer grejo nekam na stran, vglavem stran od poti kjer hodijo!

in star dec, na svetu je dost bolj skodljivih stvari k jih pojes, pa sploh veš ne! tko da en drekec v tvojih solati zihr ne pomeni izumrtja vase vrste - ne se bat! in tud tvoji "ukrepi" so glupi! če si že tok kretena, da ne pustis pse na svojo njivo (to res mislim uno veliko površino, ne vrtička za bajto), moreš to jasno povedat lastnikom, ker edino oni lahko in morajo to urediti! sicer imaš vso pravico zaščiti svojo lastnino, sam ubijanje za to, pa res ni potrebno!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Normalnemu človeku bi moralo biti jasno, če hodi ali dela karkoli drugega po tuji lastnini, da je on tisti, ki bi moral vprašat lastnika ali to lahko počne, ne pa da lastnik njega opozarja.
A ti bi tud šel k sosedu na vrt krompir nabirat ali v njegov WC srat in če ti sosed nebi nič reku, bi ti drug dan kar nadaljeval z nabiranjem in sranjem?
Normalen človek bo spoštoval tujo in družbeno lastnino in bo točno vedal kaj sme in česar ne sme in to brez opozoril,
Je pa res, da zdaj govorimo o ščenetarjih in ne o normalnih ljudeh....
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no, mene ne bi nic motilo, če bi se psi po moji njivi sprehajali in opravljali svoje potrebe! sej pridejo ježi, miši, dost živali, in tud oni zihr pognojijo kdaj! in ne vem kaj se vsi tok obremenjujete zarad teh kakcev, k itak razpadejo v enem tednu v prah! ok, ni lepo za vidit, če je sred ceste kakec, sam moj pes ni nikoli tko sral, ker, ne vem, a je bil pameten al kaj, ampak zmeri je našel diskreten kotiček! sej pomoje tud psom ni v naravi da kr serjejo kjer jim ven pade! zmer grejo nekam na stran, vglavem stran od poti kjer hodijo!

in star dec, na svetu je dost bolj skodljivih stvari k jih pojes, pa sploh veš ne! tko da en drekec v tvojih solati zihr ne pomeni izumrtja vase vrste - ne se bat! in tud tvoji "ukrepi" so glupi! če si že tok kretena, da ne pustis pse na svojo njivo (to res mislim uno veliko površino, ne vrtička za bajto), moreš to jasno povedat lastnikom, ker edino oni lahko in morajo to urediti! sicer imaš vso pravico zaščiti svojo lastnino, sam ubijanje za to, pa res ni potrebno!

Trave s posranega travnika ne moreš pofutrat kravam zaradi parazitov. Kmetje so jih torej zelo veseli na svojih travnikih. Poznam dva otroka, ki sta fasala neke gigantske gliste, ker psi serjejo po igriščih in zelenicah. In ne, drek ne razpade v enem tednu.
Ampak to je že druga tema.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
263
113
sej pravim, imaš vso pravico zaščitit svojo lastnino! ampak tko, da obvestiš lastnika, nabiješ tablico na rob njive - travnika! sej če pa raje ubijaš, pol pa ne vem kakšen človek si... sej doma imas tud ključavnico na vratih, zato ne pride kakšen nepovabljen gost... pa jo snemi, in ko bo kakšen prišel k kladivo v roke, pa po buči! pač kdaj je treba tud preventivno ukrepat - tko kot si ti postavil ograjo! sej eni imajo pa žive meje... pač vse nekako zagradijo, ne pa nastavljajo strup! ti imaš preveč časa in pol ti pridejo take glupe ideje na pamet... najdi si en hobi, pa sploh ne boš več vedel/videl, da se kdo po tvojem vrtičku sprehaja!
wink-1.gif

najboljš da jermana pokličeš, pa mu predstaviš problem, pa da ne boš pozabu povedat kok stroškov si že imel s tem problemom... če hočeš ti jest naredim tablico, pa jo dej na en količek pa je!

Ziggy: hja sej to kr verjamem, da je orng zastrupljen drek od psov, ker bog ve, kaj jejo in kaj vse je namešano v tisto hrano... sam pomoje to še tok hudo, ker še nisem videl kmeta, k bi se kej pritoževal zato, ker se kakšen podela na travnik, pa jih poznam kar nekaj. in kaj pa vse krave jejo, k imajo pašnike ob prometnih cestah? kok je šele tam vse onesnaženo?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tud tablico "ne vodi psa po gredicah" sem že napisal, pa je bila že naslednji dan polomljena v grmovju. Zdaj sem dal še ograjo.
Sicer pa res ne vem zakaj bi bil jaz dolžan na svojo njivo dodatno opozarjat in zagrajevat, saj ščenetar menda ve, da ni njegova.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
263
113
jah, pol je pa nekaj drugega narobe! ker ne vem, kdo bi ti kr tko zlomil tablico! zihr si kej v sporu s kom?!

sej če si tok dosleden, pol verjetno tud ne hodiš v gozd gobe nabirat, ker ni tvoj, a ne?
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Verjetno imaš kake konflikte z okolico, da te ne upoštevajo. Kaj, če bi poizkusil s prijaznim načinom? Morda boš imel več uspeha...
wink-1.gif

Zastrupljanje je pa najnižja varianta...pa kaj je kuža kriv, če je lastnik brezobziren? To je tako kot, če bi tvojega otroka pretepli, ker si se ti nekomu zameril....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
V spor prideš, če nekomu poveš, da ne sme svojega psa vodit srat v solato. Noben ščenetar nebo priznal, da se je glih njegov pes posral in poscal v mojo solato. Že na samem štartu je ščenetar vedel, da bo moral psa sprehajat po lastnini nekoga drugega, ker po svojem ga po navadi nima kje.
V gozdu pa je zaenkrat, žal, še dovoljeno nabirat gobe vsakomur, čeprav bi jaz tud to prepovedal, saj naše hoste postajajo pravo smetišče in odpad. Polno plastenk, piksen, vrečk itd...ki jih puščajo gobarji, ščenetarji in sprehajalci. Jaz kar naprej čistim razne pasje rekvizite, ki jih ščenetarji mečejo svojim psom, da jim jih, kao, nazaj prinesejo.