kdo svinja klopce?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Resda pes ni nič kriv, ampak drugače se ne da. Preverjeno in stokrat sprobano.
Samo beri, reakcije ščenetarjev, če kdo kaj čez njegovega psa reče ali ga nažene iz svojega vrta. Tud tle je nekdo reku, da bi me razbil tako, da me ne bi nihče prepoznal. Ščenetarji so pač malo motene osebnosti.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
ah dej no dej! če si res stardec, si te prov predstavljam - ves zategnjen, jezen na vse okoli tebe, sploh mlade! direkt za jermana!

kot je elvir reku, probi z drugačno taktiko! lepa beseda lepo mesto najde. če ti je nekdo polomil tablico, pol zihr ve zakaj ti jo je! sej kolikor jest poznam lastnike psov, se vsi zavedajo, da pač to ni najlepše, sam če ne moti nikogar pol pustijo, če se pa kdo pritoži, pa ukrepajo. sam ne tko da lomijo tablice, ograje... a teb sam en pes nagaja? al so vsi lastniki tok nesramni, da vodijo psa na tvoj vrtiček?

in gozd... kako boš pa prepovedal dostop do gozda? z rampami? puško? in ja... TOK maš dela s pospravljanjem.
smirk-1.gif


in še vedno se mi zdi, da hodiš v gozd?! pa ravno ti, k ti je tok do varovanja zasebne lastnine?
rolleyes-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
zanimivo je to, da ima težave tudi z mačkami, sedaj pa so ga napadli še psi...
bonk.gif
Težko življenje, sem pa 99%, da je za lomljenje ograjice in table sam kriv. Če tam vpije in grozi, ni nič čudnega, da se potem dogajajo vandalizmi....Če bo pa kakega kužka zastrupil, pa se res lahko zgodi kak fizičen konflikt...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
ja nekega dne se ne bo več zbudil, ker bo nekdo zastrupil njegovo velecenjeno solato...

matr, a je že kdo spoznal tega tipa v živo? ker nekako mi ne gre v glavo, da bi taprav stardec sploh znal uporabljati forum... in da bi sploh imel zeljo uporabljati internet!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Tudi to se lahko v današnjem svetu zgodi....jaz še vedno mislim, da je prijazna beseda najboljše zdravilo....
Tudi jaz bi ga rad enkrat spoznal, zanima me, kdo je ta "odličnež"...
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Evo, ravno danes sem pred trgovino videl psa, privezanega na klopco, no sedel je seveda na klopci, ne na tleh.
smile-1.gif
Sicer pa je zgledal še kar zadovoljen.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
zanimivo je to, da ima težave tudi z mačkami, sedaj pa so ga napadli še psi... Težko življenje, sem pa 99%, da je za lomljenje ograjice in table sam kriv. Če tam vpije in grozi, ni nič čudnega, da se potem dogajajo vandalizmi....Če bo pa kakega kužka zastrupil, pa se res lahko zgodi kak fizičen konflikt...
Hec je v tem da stardec poseduje kar nekaj hektarov zemlje okoli hiše in zato si stardec tudi lahko privošči kakšno žival. Ampak svojo. Tudi davke od zemlje pošteno plačujem.
In na drugi strani imamo razne kvazi živaloljubce, ščenetarje itd... ki pa žival imajo, zemlje pa ne. In ker vemo, da razne živali potrebujejo prostor in to naraven prostor, si taki ščenetarji privoščijo marsikaj in naganjajo svoje živali na tuje ozemlje.
Jaz bi tudi rad imel delfina, ampak ker nimam morja ali akvarija, to ne pomeni, da lahko delfina spustim v sosedov plavalni bazen. Kapiš?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
jaz še vedno mislim, da je prijazna beseda najboljše zdravilo....
Pri ščenetarjih ne, ali zelo zelo redko.
Probaj kdaj na gostilniški terasi ali plaži prosit ščenetarja, če se lahko odstrani s psom, ker pes pač ni za na plažo ali v gostilno! Probaj prosit take, ki svoje pse celo fotrajo iz kuhinjskega pribora, kateri se potem uporablja za ljudi! Le probaj, boš videl odziv!
Ne rečem, da se nekateri pasjeljubci ne obnašajo spoštljivo do drugih. Ampak taki to že vedo in ne zganjajo svojih psov na mesta kjer to ni primerno. Torej s takimi ni problemov, kar pomeni, da jim tudi nič ni treba reč ali pisat opozorilnih tabel. Tudi prijazne besede ne rabiš reč takim, ker so ŽE kulturni in uvidevni in ker že vedo, da imajo psa zase.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
jaz še vedno mislim, da je prijazna beseda najboljše zdravilo....
Pri ščenetarjih ne, ali zelo zelo redko.
Probaj kdaj na gostilniški terasi ali plaži prosit ščenetarja, če se lahko odstrani s psom, ker pes pač ni za na plažo ali v gostilno!

Pri tvojem odnosu te tako ali tako ne more nihče upoštevati. Kot sem napisal - s takim odnosom si nič!
Drugače je pa dejstvo: če na plaži ni table, da je prepovedano za pse - zakaj bi upoštevali enega ničeta? Oz. če na terasi ni table prepovedano za pse in, če lastnik dovoljuje pse, zakaj bi upoštevali enega ničeta?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj kar prav govoriš....
Vi ščenetarji se obnašate kot, da ste sami na svetu in da so vsi ostali nič.
Veš, če nekaj izrecno ne piše da je prepovedano, še ne pomeni da je dovoljeno.
Če v trgovini ne piše, da je prepovedano krast, še ne pomeni da je dovoljeno.
Aja, to je zate nič in kar kradeš vse po vrsti...
Vi ščenetarji ste ena navadna in nesramna drhal, ki se vsega dovolite...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Saj kar prav govoriš....
Vi ščenetarji se obnašate kot, da ste sami na svetu in da so vsi ostali nič.
Veš, če nekaj izrecno ne piše da je prepovedano, še ne pomeni da je dovoljeno.
Če v trgovini ne piše, da je prepovedano krast, še ne pomeni da je dovoljeno.
Aja, to je zate nič in kar kradeš vse po vrsti...
Vi ščenetarji ste ena navadna in nesramna drhal, ki se vsega dovolite...

Stardec so se tebi že možgani skisali ali si se rodil kot retard? Glede kraje mislim, da obstaja zakonodaja, ki to prepoveduje. Tako kot zakonodaja dopušča pse na javnih površinah. Taki retardi kot si ti pa si pač vse predstavljate po svoje. Se pač nekaj sprdneš in misliš, da bo vse po tvoje.

Pa poglejmo iz druge plati... ko boš šel enkrat v tuj gozd po gobe in se boš izgubil (ali bi se pa to zgodilo tvojim otrokom, vnukom) ter bodo aktivirali "ščenetarje", da te najdejo - a takrat bodo ok ali bi jim prepovedal, da se po "tuji zemlji" sprehajajo s spuščenimi psmi? Ali v primeru da bi ti ali eden od članov tvoje družine oslepel... takrat bi se strinjal, da ti "ščenetarji" izšolajo psa, ki bi ti olajšal življenje? Ali če bi doma imeli epileptika... Ti bi verjetno prepovedal tudi obiske terapevstskih skupin v domovih za ostarele (saj bi tebe ščeneta motila, čeprav bi 90% ostalih ratveselila).

No... kako bi takrat opredelil "ščenetarje", ko bi ti le ti lahko pomagali? Verjetno je odgovor pozitiven... le da bi ti zraven dodal "ampak". In ti si ta svoj "ampak" prilagajaš glede na to kako tebi paše in zraven si še tak retard, da ne veš, da to ni ok.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Saj kar prav govoriš....
Vi ščenetarji se obnašate kot, da ste sami na svetu in da so vsi ostali nič.
Veš, če nekaj izrecno ne piše da je prepovedano, še ne pomeni da je dovoljeno.
Če v trgovini ne piše, da je prepovedano krast, še ne pomeni da je dovoljeno.
Aja, to je zate nič in kar kradeš vse po vrsti...
Vi ščenetarji ste ena navadna in nesramna drhal, ki se vsega dovolite...

Glede kraje mislim, da obstaja zakonodaja, ki to prepoveduje. Tako kot zakonodaja dopušča pse na javnih površinah. Taki retardi kot si ti pa si pač vse predstavljate po svoje. Se pač nekaj sprdneš in misliš, da bo vse po tvoje.
Zakonodaja tudi zapoveduje, da imajo lastniki pse na špagi, da imajo nagobčnike in da lastniki poberajo dreke za njimi.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zakonodaja tudi zapoveduje, da imajo lastniki pse na špagi, da imajo nagobčnike in da lastniki poberajo dreke za njimi.

Kako sem vedel, da se bo našel nekdo, ki ima "selektivno branje". Preberi na kaj sem repliciral. Nisem zagovarjal, da lahko psi tečejo spuščeni po plaži in težijo folku ampak sem napisal, da imajo pravico tam biti. Se strinjaš?
Glede pobiranja drekov tu ni govora, čeprav ti dam čisto prav - dreke je treba pobirati.
Glede nagobčnika se pa motiš, saj ga morajo imeti le nevarni psi - toliko, le v vednost.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zakonodaja tudi zapoveduje, da imajo lastniki pse na špagi, da imajo nagobčnike in da lastniki poberajo dreke za njimi.

Kako sem vedel, da se bo našel nekdo, ki ima "selektivno branje". Preberi na kaj sem repliciral. Nisem zagovarjal, da lahko psi tečejo spuščeni po plaži in težijo folku ampak sem napisal, da imajo pravico tam biti. Se strinjaš?
Glede pobiranja drekov tu ni govora, čeprav ti dam čisto prav - dreke je treba pobirati.
Glede nagobčnika se pa motiš, saj ga morajo imeti le nevarni psi - toliko, le v vednost.
Se strnjim. Sedaj pa nagradno vprašanje:
KOLIKO lastnikov psov pobira dreke za svojim ljubljencem? Koliko lastnikov ima psa na špagi? Koliko nevarnih psov ima nagobčnik?
Ni se treba zdej ven vleči, ker dobro poznaš odgovor. Skoraj nihče se ne drži tega! In dokler bo tako, bodo cucki in njihovi bedasti lastniki šli na jetra veliki večini populacije.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No vidiš kašnen kljukec si.
Jaz sem napisal da tisti ki vedo, da majo psa zase, NISO PROBLEMATIČNI.
Tud nikogar ne moti pes, če je pes kot spremstvo ob slepem človeku, policijski pes itd...Neboš verjel polcaji imajo tud konje, ampak to ne pomeni, da jih lahko po moji trati sprehajajo zaradi tega, ker se pač konj mora vsak dan sprehodit, da je zdrav.
Problematični ste vi ščenetarji, ki imate psa zato da ga vlačite vsepovsod seboj, zato da se razkazujete z njim, da ga kažete kako iznakaženga in pohabljenega "psa" imate in ki se vam jebe kaj si drugi mislijo, če vaš pes serje in ščije povsod, saj kot si rekel so taki za vas, nič.
Banda nevzgojena...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Glede prvega: verjetno večina (oz. večina tistih, katere poznam jaz - pa recimo, da jih poznam zelo veliko).
Glede nevarnih psov ti ne znam odgovoriti, ker jih ne srečujem. Imam to srečo, da sem večinoma v bližini lepo socializiranih in prijaznih cuckov, ki se tudi med sabo ne gledajo grdo. Se pa strinjam, da nevarni pes bi moral imeti nagobčnik - in to vedno, ko ni doma varno privezan ali ograjen.

Glede privezanih/neprivezanih psov pa je na forumu že bila debata. Videvam veliko lastnikov, ki ima psa na špagi a sam nisem eden teh. Dokler to pomeni, da moj pes ne svinja klopc, ne teži ostalim in ne predstavlja kake nevarnosti bom s tem nadaljeval ne glede na osebne poglede in zakonodajo.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
No vidiš kašnen kljukec si.
Jaz sem napisal da tisti ki vedo, da majo psa zase, NISO PROBLEMATIČNI.
Tud nikogar ne moti pes, če je pes kot spremstvo ob slepem človeku, policijski pes itd...Neboš verjel polcaji imajo tud konje, ampak to ne pomeni, da jih lahko po moji trati sprehajajo zaradi tega, ker se pač konj mora vsak dan sprehodit, da je zdrav.
Problematični ste vi ščenetarji, ki imate psa zato da ga vlačite vsepovsod seboj, zato da se razkazujete z njim, da ga kažete kako iznakaženga in pohabljenega "psa" imate in ki se vam jebe kaj si drugi mislijo, če vaš pes serje in ščije povsod, saj kot si rekel so taki za vas, nič.
Banda nevzgojena...

Ne posplošuj ... nič si ti s takim odnosom. In hvala bogu takih retardov kot si ti ni mnogo.
In sedaj še enkrat preberi prvi del - problem je v tvojem odnosu, ne v tem "kaj si drugi mislijo". Če ti do nekoga pristopiš in mu rečeš ščenetar že s tem pokažeš kaj si. Pa enkrat razumi: boli me q. za tvojo trato. Ta tema je bila odprta zaradi klopic in ne zaradi konfliktov, katere imaš očitno zaradi sebe samega s svojimi sosedi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Glede prvega: verjetno večina (oz. večina tistih, katere poznam jaz - pa recimo, da jih poznam zelo veliko).
Glede nevarnih psov ti ne znam odgovoriti, ker jih ne srečujem. Imam to srečo, da sem večinoma v bližini lepo socializiranih in prijaznih cuckov, ki se tudi med sabo ne gledajo grdo. Se pa strinjam, da nevarni pes bi moral imeti nagobčnik - in to vedno, ko ni doma varno privezan ali ograjen.

Glede privezanih/neprivezanih psov pa je na forumu že bila debata. Videvam veliko lastnikov, ki ima psa na špagi a sam nisem eden teh. Dokler to pomeni, da moj pes ne svinja klopc, ne teži ostalim in ne predstavlja kake nevarnosti bom s tem nadaljeval ne glede na osebne poglede in zakonodajo.
Prvo: Daj raje malo odpri oči. Sprehodi se recimo čez kakšen ljubljanski park. Če 5% lastnikov pobere drek, je to že čudež!
Drugo: Da vidiš nagobčnik, je že skoraj čudež.
Tretje: Polovica psov leta okoli brez špage.
Dokler bo tako, bo mnenje do lastnikov psov ostalo negativno. Držite se zakona in šele potem jamrajte o svojih pravicah
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Prvo: nimaš prav. glede na to, da takim za katere opazim, da ne pospravljajo za svojim psom vljudno ponudim vrečko lahko ocenim, da je razmerje verjetno prav obratno.
Drugo + Tretje: po kakih parkih morda a v kombinaciji s točko 2 to potrjuje, da ni veliko nevarnih psov, ki bi potrebovali nagobčnik - saj bi drugače o tem dnevno brali v časopisju
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.413
9.882
113
kod Džej-Zija
Če je pa tis v enem zgornjih postov lepo napisal, da predpisov ne bo upošteval, pa če ostali na glavo postavimo. Škoda je prepričevat prepričane.

Sicer pa, ko je tema ravno o psih, spet nova žrtev psa, tokrat rottweilerja. link