Kdo je moj zobozdravnik?

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Ida Jemec je bila taka z kratkimi temno rdečimi lasmi, in očali. Imela je pa otroka, ki je bil umsko zaostal. Je živel v domu tam pri Gustav Šilihu. In vsak otrok, ki je prišel in je zajamral da kaj boli ali karkoli, je nalašč bila še bolj groba, ker kao naj bomo srečni da smo "normalni". Ne vem pa kako je bila glede moških...
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
WTF še bolj groba. Že sami po sebi so kakšni posegi lahko boleči, da pa se še dodatno potrudi...ni samo njen sin mentalno zaostal.
bonk.gif


Sam nisem nič opazil, je pa res da nikoli ni bilo nič večjega.
 

mayamaya

Zelenc'
18. mar 2010
6
0
1
V Mariboru so ambulante na Svetozarevski, tam nasproti Narodnega doma, al pa potem v posameznih mestnih četrteh, recimo Tezno (pri Tam-u in tko naprej...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
ZZZS e-storitve omogočajo vpogled v izbranega osebnega zdravnika in zobozdravnika. Jaz sem danes ugotovil, da ga celo imam, čeprav je od tega minilo že več kot 10 let :)

Zdaj pa mi nekaj svetujte. K zobozdravnikom nisem hodil, ker nimam težav z zobmi, vsi so še not, vsi zdravi, brez plomb, edino kamen pač.
Me pa že en teden boli modrostni zob, oz tkivo okoli njega. Pred leti sem že bil ne enem preventivnem pregledu, kjer so mi svetovali naj si jih dam ven, ker imam premalo čeljust in bodo delali samo štalo. In zdaj so jo zgleda začeli. Če pogledam zob, ni videt nič narobe, tudi otekline ni, tkivo je sicer malo "zdelano" (ker velikokrat zagrizel not), ampak boli pa konstantno. Sumim, da je problem ker nabija v kost čeljusti, ker imam tudi celo čeljust razboleto pod zobom.

Itak je edina rešitev kirurgija, da odstranijo zob. Ima kdo izkušnje s podobno zgodbo, kakšne čakalne roke lahko sploh pričakujem. Če grem danes k dežurnemu itak ne moreva nič rešit? Me osebni "mora" vzeti takoj, v delovnem času?

PS, sem pozitivno presenečen nad tole e-storitvijo ZZZS, pa pravimo da samo trošijo denar :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
kaj pa če bi šel k dežurnemu, pa naj on pove ali lahko kaj ali ne? recimo vsaj olajša bolečine, to je tudi nekaj vredno.
kaj pa če bi šel na splet poiskati svojega zobozdravnika, ponavadi imajo napisano, koliko se čakajo nujni primeri oziroma imajo nekje vsaj telefon, da jih povprašaš po tem? to boš pač rešil jutri.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Ni bilo take sile, saj pomaga lekadol al pa dva, edino pač bolečina je vedno prisotna, pa ne morem odpret do konca čeljusti :)

bom preko osebnega reševal, edino če se poslabša. online pa nimajo informacije o čakalnih dobah.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na zobni kliniki, kjer operirajo take zadeve, običajno ni čakalnih dom, posebno če je posredi bolečina
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Super, da vem, zdaj so se zadeve na srečo uredile, tako da bom preživel :)