Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

I

Izbrisan uporabnik 474

Kolesar ima 1m ceste na voljo, dejstvo, in se ne rabi vozit 10 cm od bankine, oziroma se ne sme.

Kot se ne sme voziti po cesti, če je ob (na) njej kolesarska steza. Dejstvo. Kaj pa je in kaj ni kolesarska steza, pa ni v tvoji pristojnosti. Dejstvo. Nekdo se je podpisal pod uporabno dovoljenje in žali se njemu, ne pa zakona jemat v svoje roke... Pa ne leti to direktno na tebe, ker se mi zdi, da imaš vsaj nekaj kolesarske kulture, definitvno pa leti na Hanzija in cappy-ja, ki sta pač tipična pajkićarja...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Pri nas v naši občini pol teh malanj nima uporabnega, smo se enkrat pozanimal. Ja res je, ni v moji pristojnosti, samo če je namalanje neprevozno (pa tam kjer se pelje MTB, brezpotja seveda izključena, se brez težav pelje sodobno cestno kolo) sem se prisiljen peljat po cesti. Se pa, kot rečeno, poizkušam tem odsekom izognit. Imam pa na izhodu iz mojega krajai na izbiro 500m odseka, ki ima poleg nekaj pomalanega, ki nima niti uvoza, niti izvoza, zaključi se pa v betonski blok in 2 km precej prometne ceste, ki se ji pameten človek s kolesom na daleč ogne sploh v času, ko se folk vozi iz šihta domov. Seveda izberem 500m odsek, naju je pa z ženo enkrat želel povozit avtobus in mi naprej vrgel ravno teh 500m, da bi moral bit na kolesarski stezi. Seveda mu ni jasno, da to kolesarska steza ni. Je tudi že par let ne malajo več, se pa še mal pozna.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.182
2.394
113
v lokalni ostariji
Narsikatera cesta nima vseh papirjev urejenih mimgrede;)

Zakaj si ti nekaj vec? Jaz se tudi s kamionom ne vozim po njivi ker je cesta slaba...

Pa nenormalno velik tezav imas na cesti...

Aja zaloskonpri fuzinah tudi uporabljas raje kot rodeo :)))
In zakaj ne?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Zaloška pri Fužinah ni rodeo. Je pa pri tržnici moste in naprej proti kc,(in obratno) dokler je niso potegnili s pločnika na cesto.

In tam sem šel pogosto raje po cesti kot pa rodeo med parkiranju avtomobili, cakajocimi na avtobus, zasanjanimi gimnazijci....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Tu gre bolj ali manj za vprašanje ega. Jaz nimam težav. Če sem s kolesom, se raje peljem po kolesarski, če obstaja, oziroma po stranski cesti, po možnosti makadam, ker tam se z avtom noben hitro ne pelje. Ko se temu ne da izogniti, se raje peljem čim bližje robu, ker je običajno povsem na robu asfalt vseeno najboljši. Pa še večina vozil me povsem brez težav obvozi. Če tega ne počnem in ni možno prehitevanje, pa sem pač občasno dolžen kot počasnejše vozilo umakniti na primernem prostoru z vozišča, da me nastala kolona (3 ali več vozil) lahko prehiti. Mar ne? To zelo redko vidim, da bi kolesarji to upoštevali. Sploh skupine, ki kolesarijo brez uradnega spremstva, se pogosto obnašajo, kot da tega predpisa v Sloveniji ni. Verjetno pa se vsi spomnijo nanj, ko pred sabo zagledajo traktor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Narsikatera cesta nima vseh papirjev urejenih mimgrede;)

Zakaj si ti nekaj vec? Jaz se tudi s kamionom ne vozim po njivi ker je cesta slaba...

Pa nenormalno velik tezav imas na cesti...

Aja zaloskonpri fuzinah tudi uporabljas raje kot rodeo :)))
In zakaj ne?

Zakaj misliš, da sem nekaj več, oziroma zakaj mneniš, da jest mislim tako. Primerjava s kamionom je pa tako butasta, kot že dolgo ne. Kaj pa ko kamion uporablja lokalno cesto, čeprav bi moral avtocesto?

Ko, če se peljem po Zaloški uporabljam rodeo. Govorim o določenem odseku pri nas, ki je bil pomalan samo enkrat in ni več.

Ni ogormno težav, sem pa kar dost na cesti s kolesom in si prigode pač zapomniš.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Tu gre bolj ali manj za vprašanje ega. Jaz nimam težav. Če sem s kolesom, se raje peljem po kolesarski, če obstaja, oziroma po stranski cesti, po možnosti makadam, ker tam se z avtom noben hitro ne pelje. Ko se temu ne da izogniti, se raje peljem čim bližje robu, ker je običajno povsem na robu asfalt vseeno najboljši. Pa še večina vozil me povsem brez težav obvozi. Če tega ne počnem in ni možno prehitevanje, pa sem pač občasno dolžen kot počasnejše vozilo umakniti na primernem prostoru z vozišča, da me nastala kolona (3 ali več vozil) lahko prehiti. Mar ne? To zelo redko vidim, da bi kolesarji to upoštevali. Sploh skupine, ki kolesarijo brez uradnega spremstva, se pogosto obnašajo, kot da tega predpisa v Sloveniji ni. Verjetno pa se vsi spomnijo nanj, ko pred sabo zagledajo traktor.
Moj sokolesar je pri nas fasal kazen zaradi vožnje preblizu robu, ker je poletel po tleh. Vožnja preblizu robu je samomor. Drugače pa ja, seveda, dva normalna se zmenita. Itak je treba omogočit prehitevanje, ko vidiš, da imaš kolono za sabo. Tud kake stranske ceste, ki so ozke, ko slišiš, da je avto za tabo zmanjšal, se umakneš na rob in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
pa mogoče bi si lahko prebrali prvi odstavek 93. člena ZPrCP. Bi se dalo debatirat, kdaj kolesarska steza ni prevozna.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Moj sokolesar je pri nas fasal kazen zaradi vožnje preblizu robu, ker je poletel po tleh. Vožnja preblizu robu je samomor. Drugače pa ja, seveda, dva normalna se zmenita. Itak je treba omogočit prehitevanje, ko vidiš, da imaš kolono za sabo. Tud kake stranske ceste, ki so ozke, ko slišiš, da je avto za tabo zmanjšal, se umakneš na rob in podobno.
Če se ne umakne pa je najbolj da ga porineš in zapelješ čez:evil:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Sem vedno vozil cimbolj pri robu ampak prigode zadnjih nekaj vozenj v SLO mi dajejo vedet da to NI varno zame in bom tudi sam prakticiral voznjo cca 1 do 1,5m od roba ter se ce bo potrebno umaknil kjer bo varno zame. Je pa zanimivo da sem letos precej km naredil po istri in dalec najbolj agresivni so ravno nasi. Tako da malo se zamislite agresivcki tukaj po forumu pa pamet v roke in ne se takoj penit zacet ko vidite kolesarja. Se enkrat, ne gremo nikamor tako da navadite se sobivat se s cim drugim na cesti. Takim kot je car pa lahko recem da bolj primitivne zadeve ze dolgo casa nisem prebral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Moj sokolesar je pri nas fasal kazen zaradi vožnje preblizu robu, ker je poletel po tleh. Vožnja preblizu robu je samomor. Drugače pa ja, seveda, dva normalna se zmenita. Itak je treba omogočit prehitevanje, ko vidiš, da imaš kolono za sabo. Tud kake stranske ceste, ki so ozke, ko slišiš, da je avto za tabo zmanjšal, se umakneš na rob in podobno.

In potem se pajkičarji čudite, če vozniki avtomobilov pizdimo čez vas.:bonk:

Umaknit se na rob šele, ko se za vami nabere kolona.:bonk:

Ni lepšega kot na cesti z omejitvijo 90 bremzat na polnga, ker se tako po desni, kot po levi vozijo kurčevi pantaniji v parih in ne moreš mimo, četudi nasproti ni nobenega avta.:bonk:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
V prometu je fajn če človek ni ravno totalno slep, tako da, rešitev za tvojo težavo so mogoče primernejša očala. Boš prihranil na živcih, bremzah in gumah ker ne bo treba vedno tako na polno bremzat.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne naklada. To je živa resnica.
V obeh smereh v parih/trojčkih , dokler se ne srečajo, nimaš šans da prehitiš.
Da se ne boste dežurni zagovrniki vžigal: ni zelo pogosta situacija.

Zadnji stavek pove vse, koliko je to "ziva resnica" ... ;) Situacija je res zelo redka (prazna cesta, na obeh straneh kolesarji vstric, cesta, kjer je dovoljenih 90 km/h) ... priblizno tako redka, kot ta, da se peljes po cesti, ki pelje skozi gozd in srna ali kaksna druga divjad skoci pred avto... :p