Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Redko se zgodi in ne boli. Idealni material torej za alter dramo na 15 straneh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Sem vedno vozil cimbolj pri robu ampak prigode zadnjih nekaj vozenj v SLO mi dajejo vedet da to NI varno zame in bom tudi sam prakticiral voznjo cca 1 do 1,5m od roba ter se ce bo potrebno umaknil kjer bo varno zame. Je pa zanimivo da sem letos precej km naredil po istri in dalec najbolj agresivni so ravno nasi. Tako da malo se zamislite agresivcki tukaj po forumu pa pamet v roke in ne se takoj penit zacet ko vidite kolesarja. Se enkrat, ne gremo nikamor tako da navadite se sobivat se s cim drugim na cesti. Takim kot je car pa lahko recem da bolj primitivne zadeve ze dolgo casa nisem prebral.
Mhm, tako kot kolesarji vedno radi sobivajo s pešci na kolesarski stezi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
V glavnem moje ugotovitve so da vecina kolesarjev ki nimajo navlecenega dresa je cisto normalnih. Lepo po kolesarskih ali pa ob robu. Tezava je par % pajkicarjev ki namesto da bi kolo vzeli za rekreacijo jemljejo vse kot dirko... In so brezobrszni. Ravno danes sem skoraj zbil enega ker mi je v mrtvem boku svignil pred mene... Na sreco sem ga opazil in dovolj zgodaj bremzal drugace bi ga 40ton zgazilo.... A bi bila katastrofa ce bi za sekundo poslabsal svoj cas na giro di litija?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Najbrž imaš reflekse zelo slabe in ti prisrčno priporočam da se ne usedeš več za volan. Raje prosi koga da te vozi okrog. Tudi tvoj nick ne vzbuja ravno veliko zaupanja v tvoje sposobnosti na cesti.
Topel nasvet v današnjem mrzlem vremenu.

vir:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Verjetno refleksi malo pomagajo, če voznik nekoga sploh ne vidi, ker tele "leze" pod kolesa, po možnosti še s prehitevanjem po desni strani, kjer je mrtvih kotov več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Mater si brihten. S tako brihto je težko debatirati.
V realnem svetu veljajo pravila optike, ki smo se jih učili v šoli pri fiziki. Pri otrocih v vrtcu pa pravila briht.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
No vidiš kako se jaz počutim ko debatiram s takimi kot so alkoholik, patriot, romzi...
Ne sedaj jokat ko so odzivi na isti ravni.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pepe, brezveze, cappy je hardcore pajkićar... S takimi ni razumne debate
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Res je, imam celo 2 hlače in 3 majice.
Hardcore as it gets.

Razumne debate pa iz strani agresivnih maničnih šoferjev avtov pri 16 straneh še ni bilo.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Zdaj ko sta slovenca danes naredila darmar raztur na Vuelti, ste vsi veseli ane?

Dežurnim psihičom za volanom pa tole: pazite, da nam ne zbijete enega od teh dveh na kakšnem neuradnem treningu. Ali pa kakšnega deugega, ker pajkičar lahko kolesari tudi brez spremstva

In siguren sem, da ima ravno Rogla nešteto zgodb o tem kako mu trobijo po cesti. Ko pa naredi, kar je danes, je pa tut ta vesel, ki je trobil. In ponosen na pajkičarja!
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
In potem se pajkičarji čudite, če vozniki avtomobilov pizdimo čez vas.:bonk:

Umaknit se na rob šele, ko se za vami nabere kolona.:bonk:

Ni lepšega kot na cesti z omejitvijo 90 bremzat na polnga, ker se tako po desni, kot po levi vozijo kurčevi pantaniji v parih in ne moreš mimo, četudi nasproti ni nobenega avta.:bonk:
Posluš Lauda, beri na skrajni rob, ko je cesta ozka, takoj ko en zabremza in na normalni cesti na bus postajo, ko se nabere kolona. Verjetno ti pa to v tvoji glupi buči ni jasno. Verjamem pa, da si v živo nasprotje avartarja.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Zdaj ko sta slovenca danes naredila darmar raztur na Vuelti, ste vsi veseli ane?

Dežurnim psihičom za volanom pa tole: pazite, da nam ne zbijete enega od teh dveh na kakšnem neuradnem treningu. Ali pa kakšnega deugega, ker pajkičar lahko kolesari tudi brez spremstva

In siguren sem, da ima ravno Rogla nešteto zgodb o tem kako mu trobijo po cesti. Ko pa naredi, kar je danes, je pa tut ta vesel, ki je trobil. In ponosen na pajkičarja!
Točno. Večino treningov ti fantje opravijo solo, v nevtralnih dresih. Rogla je celo tok fan frendly, da ne trenira v nevtrali. Sam tem budalam to dopovedat, je nemogoče. Se pa psihiči sami javljajo, na FB clo s polnimi imeni, romzi presenetil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
V glavnem moje ugotovitve so da vecina kolesarjev ki nimajo navlecenega dresa je cisto normalnih. Lepo po kolesarskih ali pa ob robu. Tezava je par % pajkicarjev ki namesto da bi kolo vzeli za rekreacijo jemljejo vse kot dirko... In so brezobrszni. Ravno danes sem skoraj zbil enega ker mi je v mrtvem boku svignil pred mene... Na sreco sem ga opazil in dovolj zgodaj bremzal drugace bi ga 40ton zgazilo.... A bi bila katastrofa ce bi za sekundo poslabsal svoj cas na giro di litija?
Ti pa romzi očitno po Lj ne vozita. Tam fašeš kolesarja/ko v kavbojkah, oblekci, malo da ne z neba. Takih oslarij po cesti še najbolj glup pajkičar ne počne. Sam tema se vam ne dela, kokr se vam zarad športne opreme, kot sta čelada in dres.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Kalbo vozim po Ljubljani. Ja se kaksen japi najde k ne razume koliko mrtvih kotov ima tovornjak (tega tudi cappy ne kapira)... Samo na zalost so pajkicarji najhujsi. Ne vsi. Eni so cisto kul... Sem jih par celo na kolesarski srecal... Sej smesno je da en se pelje na kolesarski par m naprej pa en po cesti... A za enega je ok kolesarska za drugega pa ne?

Kar se treningov tice naj potem se rally vozniki začnejo trenirat po javnih cestah. Tko mal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in Robert

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Tko res je žalostno, ko pogledaš kakšen profil človeka si ti. Začniva s tem, da tipično posplošuješ in s tem žališ sodržavljane.

Berem v eni drugi temi, da si drugače pa en navaden lenuh, ki bi moral že zdavnaj biti odpuščen. Mogoče se motim, ampak eno z drugim mi kaže na prisotnost tipične primitivne osebe. A sem se zmotil? Če sem jaz pajkičar, si ti kaj? Tovornjakar? Osel? Fašist? Levi? Desni?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Kalbo vozim po Ljubljani. Ja se kaksen japi najde k ne razume koliko mrtvih kotov ima tovornjak (tega tudi cappy ne kapira)... Samo na zalost so pajkicarji najhujsi. Ne vsi. Eni so cisto kul... Sem jih par celo na kolesarski srecal... Sej smesno je da en se pelje na kolesarski par m naprej pa en po cesti... A za enega je ok kolesarska za drugega pa ne?

Kar se treningov tice naj potem se rally vozniki začnejo trenirat po javnih cestah. Tko mal...
A kamionar. Vse jasno. Drugač pa za tvoje mrtve kote morš ti skrbet in nihče drug.