Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
no, raja se tako vozi, je sem turista igral. pod 25. Zakaj bi zdaj jaz moral vračat izpit? Jaz sem se samo na glas vprašal. Ker je gospod "Rogljič" nakaj krilil z rokami.
Sam tok, človek katerega priimek skušaš uporabit za žaljivko je Roglič in on je zate trojni gospod. Malo spoštovanja prosim. In ravno on te dni intenzivno trenira....sam, po naših glupih cestah in med našimi debilnimi vozniki.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
In zakaj se s kolesom ne bi smel vozit 40+. Vsak 14 letni mulo se lohk vozi 50 z mopedom po cesti, na kolesarsko namreč ne sme.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Pa dobro no - a mi najde prosim nekdo, kje je določena omejitev hitrosti na kolesarski stezi?

Pa bemu sunce - po 198.997 x - hitrost na kolesarski stezi NI omejena, niti ni omejitve za hitrost koles (gnanih le z žganci). Edino kjer se pojavlja famoznih 25 km/h je definicija "kolesa" v ZPrCP
»kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali kolo s pomožnim motorjem, ki je enosledno ali dvosledno vozilo s pedali, opremljeno s pomožnim električnim motorjem z največjo trajno nazivno močjo 0,25 kW, katerega moč se progresivno zmanjšuje in končno prekine, ko vozilo doseže hitrost 25 km/h ali prej, če kolesar preneha poganjati pedala;

In ja - v teh 25 km/h se skriva tudi del odgovora zakaj se nekateri vozijo po cesti, čeprav je na razpolago kolesarska steza (ozr. nekaj kar naj bi bilo kolesarska steza). In iz vidika varnosti je celo bolje, da so na cesti - ker da nekod s 40+ km/h odnese otroka, ki "zašvajdra" na kolesarski, tudi ni ravno prijetno na pogled.

Ampak to nekomu razložiti, ki mu je največji domet s kolesom skočiti po žemljice, je pač mision impossible.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
In zakaj se s kolesom ne bi smel vozit 40+. Vsak 14 letni mulo se lohk vozi 50 z mopedom po cesti, na kolesarsko namreč ne sme.

Zato, ker je ta mulo moral opraviti zdravniško spričevalo, narediti izpit za motor (CPP), nositi atestirano čelado, ...
Prav tako je moped tehnično pregledan, zavarovan in zanj plačana cestna taksa.

Koliko koles je "primerno" opremljenih sploh po regionalkah ?
Kdo lahko trdi, da so vsi zdravstveno sposobni vožnje kolesa (vid, sluh,...) ?
Če me spravi s ceste in napravi invalida - s katero polico bo pokril stroške ?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Zato, ker je ta mulo moral opraviti zdravniško spričevalo, narediti izpit za motor (CPP), nositi atestirano čelado, ...
Prav tako je moped tehnično pregledan, zavarovan in zanj plačana cestna taksa.

Koliko koles je "primerno" opremljenih sploh po regionalkah ?
Kdo lahko trdi, da so vsi zdravstveno sposobni vožnje kolesa (vid, sluh,...) ?
Če me spravi s ceste in napravi invalida - s katero polico bo pokril stroške ?
Pa smo spet pri opremljenosti koles.... Ajde da te slišmo. Pa cestno takso bi ti računu, pa kaj še? Kok teličkov hod po svet, to človk ne more verjet.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Imam občutek da grejo induraini ki grejo 40 kmh strašno na živce tudi tistim avtomobilistom ki v coni 30 peljejo 40+, ker jih pač ne morejo prehiteti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
potem pa pajkicarji. A si zadovoljen. Osebno sem zadnja leta zelo.malo vozim po kolesarskih. Tako da me morate kar lepo prenašati na cesti.
Verjamem da boste tole narobe razumel,
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
Hmm veliko manjnbstresno je vozit po cesti kjer te tik prehitevajo velika vozila kot po kolesarski stezi?

In kajuhova. Je lep primer kaj delajo. Zdej bo se dunajska podobna ampak so pa kolesarji na cesti
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Meni pa plafon dvigne, ko se moram v višku sezone pri 35-ih stopinjah s kolesom 10 na uro prebijat mimo faking stoječih avtov AKA ovire na cesti, namesto da bi letel svojih 30km/h in se tako vsaj malo ohladil. Da ne govorim o tem, da vozniki niso sposobni narediti enovite vrste in bi lahko tako vsaj letel mimo, temveč so razmetani po celi cesti. WTF?
Potem se ti pa najde še bedak, ki “slučajno” odpre vrata ravno, ko si pred njegovim avtom.
AHA!
Dvojna merila. Ti bi mimo avtov po desni 11 cm od špegla. Ko te na isti način prehiti avto, je pa vik in krik in na drevo, pa telefon s sabo pa n Alter jokat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kaj pa je?
Konstantno se to dogaja, če si že (baje) enakovreden udeleženec na cesti, ne vidim razloga zakaj bi v primeru zastoja ali križišča prehiteval po desni.
Prav tako je uletavanje kolesarjev na glavno cesto z desne brez ustavljanja običajna praksa. Ker je to po starem enosledno vozilo in ga samo obvoziš. Kao.
Ko grem prehitevat kolesarja, se moram seveda obnašat po novem in civilizirano in ga prehitim kot da gre za dvosledno vozilo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.326
1.192
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ko kolesarja prehitim in se bližam križišču, namenoma avto pri rdeči luči ustavim skrajno desno, da me kolesar po desni ne prehiti, saj za njih ne veljajo cestna pravila in rdeča luč. Pa še preprečim, da bom čez 100m spet imel težave pri prehitevanju.
Zadnjič sem na 10 km srečal pet kolesarjev, bilo je že temno. Štirje so bili v temnih oblačilih, brez luči in odsevnikov, le peti je bil osvetljen. Ko sem pomislil, končno en pameten, je švignil skozi rdečo luč brez pomislekov...