Kdaj kolesar mora uporabiti kolesarsko stezo

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
Meni je vseeno... Jaz lepo obvozim. Mi je pa neumno da namesto po kolesarskih vozite po cesti kukr ds ste na dirki. Ampak tudi eni avtomobilosti so adijo pamrt.potegnejo pred 40t kamionom... Ti pa bremzej s se bo izslo ali ne...

Vsi moramo biti strpni. Pa ne mislit da s nekj vec k s oblekel psjkice in se vsedel na kolo. Ti ne bo na nagrobniku nic pomagal napis: imel si prsvico
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Te strpnosti jaz na forumih ne vidim, večkrat me pa tudi avto prehiti na centimetre kot pa jaz vidim 2 kolesarja vštric vozit ali pa da kolesar ne vozi po kolesarski.
Sedaj se pa pejd kdo je bolj strpen...

Je pa večkrat povedano kaj so težave teh kolesarskih "stez" ampak to se prikladno da na ignore ali pa na varjanto "šuti i trpi".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Tema se vleče kilometre :).
Ko sem na kolesu, se prometnih odsekov cest vsekakor skušam izogniti, v določenem primeru se celo peljem po pločniku, ki so ga nekoč naredili, pešcev pa ni, ker med dvema krajema gre presneto redko kdo danes par km peš. Ceste so pa tudi različne. Ponekod, sicer zelo zelo redko, so pasi tako široki, da me osebni avto zelo kulturno prehiti, če vozi z levim kolesom po sredinski črti, jaz na kolesu pa skrajno desno. In ja, rad zavijem na kolesarsko, če le obstaja. Tudi za ceno nekaj kucljev več. Vseeno je malce več miru in me manj prestavlja veter vozil, ki z 90+ km / h pičijo mimo.
Če sem v avtu, pa praviloma počakam, da je za prehitevanje prostora od kolesarja za več kot meter. Ni fajn imeti koga na vesti, ker ga je obad vsekal in je malo zavil.

Naša infrastruktura je slaba, razmišljanje upravljalcev infrastrukture pa včasih povsem zgrešeno in zato še te infrastrukture nismo sposobni optimalno izkoristiti. Ko so v našem kraju urejali kanalizacijo, so na kar pomembnem odseku, ki je vodil med drugim do šole, prepovedali promet pešcev in kolesarjev, dovolili pa za avtomobile izmenično enosmerno. Čeprav je bil obvoz na dlani in je pot za vozilo podaljšal za mogoče 300 metrov in to brez kakih semaforjev vmes, samo eno krožišče. Kaj pa je to za avto? Raje bi pustili standardno šolsko pot pri miru in vozila preusmerili.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Al pa je teslo kolesar ko v višku sezone dela zastoj že na tako polni cesti!
Meni pa plafon dvigne, ko se moram v višku sezone pri 35-ih stopinjah s kolesom 10 na uro prebijat mimo faking stoječih avtov AKA ovire na cesti, namesto da bi letel svojih 30km/h in se tako vsaj malo ohladil. Da ne govorim o tem, da vozniki niso sposobni narediti enovite vrste in bi lahko tako vsaj letel mimo, temveč so razmetani po celi cesti. WTF?
Potem se ti pa najde še bedak, ki “slučajno” odpre vrata ravno, ko si pred njegovim avtom.


:p:eek::D;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Kalbo kaj pa dunajska cesta crnuce? Tam je lepo kolesarska ampak vseeno eni morajo po cesti...
Že dolga nisem šel tam s kolesom,včasih sem jo tudi sam raje po cesti ucvrl.
Sploh proti Savi, ker gre mal navzdol in greš skoraj po omejitvi.
Vem pa da mimo Havane, pa mimo vulkanizerja, pa se kje, vse zaparkirano, ti pa s kolesom na kolesarski....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Upoštevam nasvet, in se vozim po kolesarski
 

Priponke

  • FB_IMG_1565694909544.jpg
    FB_IMG_1565694909544.jpg
    46,9 KB · Ogledi: 218

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Floki jaz se čist fletn vozim po njej. Sej z avtom tudi nismo stalno na avtocesti.... Pac prilagodis hitrost razmeram. Aja pa k b bla cesta fuuuul boljsa pa ni. Sama kolesnica.

Zaradi tega ste kolesarji nepriljubljeni pri voznikih. V kolikor bi vsi kao pajkicarji itd se lepo vozili po kolesarskih kje so (pa ceprav slabe) oziroma po cesti en za drugim bi bili veliko bolj priljubljeni... Ker pa rni hocejo pokazat da so kao neki vec in rinejo v nevarnost, avtomobilisti pa tudi vsi napeti trobijo itd pa je problem...

Trobljenje je brez veze.

Ko pelješ mimo njih, začneš prati vetrobransko steklo.:cheer:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Upoštevam nasvet, in se vozim po kolesarski

Tudi če ne bi videl slike, bi samo iz opisa situacije lahko dokaj zanesljivo predvideval za katero znamko avtomobila gre, a a to spada bolj v drugo temo.

Jaz sem precej bolj avtomobilist kot kolesar, imam pa tudi kolo (tudi dres in pajkice). Generalno mi kolesarji niso problem, priznam pa da včasih zakolnem čez kakšnega, ki recimo na magistralni cesti (recimo Vrhnika Logatec) grize klanec z kakšnih 20kmh. Takrat seveda (če je nasproti promet, kar ponavadi je) zaviram, kar mi ne samo pokvari ritem vožnje, pač pa samo gledam, kdaj bom v rit dobil kakšnega nadobudnega "dirkača". Te ceste, kjer je res veliko prometa in vozijo avtobusi, tovornjaki in kemperji res niso najbolj primerne za kolesarja in se jih jaz, ko grem z kolesom, izogibam (grem raje čez zaplano ali kaj podobnega). Fajn bi bilo imeti seveda ob takih popularnih poteh kolesarske steze, a vemo kako bi bilo: "rekreativci" bi jih koristili, "polprofesionalci" (zgoraj omenjeni "pantaniji") pa ne, ker je po takih poteh težje držati konstanti ritem, ki ga tak nivo zahteva.

P.S.: Trampuž je bil moj sosed (sosednja ulica je po njem "kolesarska") , pa nisem do sedaj zvedel kaj se mu je res zgodilo. Vsi pravijo samo da je imel "nesrečo". Sploh v času jugoslavije je bilo to kar nekakšna tabu tema (morda se je skrivalo dejstvo, da je bila proga pač pripravljena tako, kot marsikaj v Jugi - na pol).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Ibiza
Taka kolesarska ob regionalkah je zame dovolj. Ne smejo jo narediti na račun širine voznega pasu pa pomislek imam koliko črepinj je na njej. Se spominjam črepinj na šmartinski pri obvoznici proti sneberjem. Tam so praktično vedno bile in če si peljal preveč desno, si hitro nekaj pobral.
 

Priponke

  • Screenshot_2019-08-18-20-50-22-285_com.android.browser.png
    Screenshot_2019-08-18-20-50-22-285_com.android.browser.png
    1,3 MB · Ogledi: 230
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ibiza
Taka kolesarska ob regionalkah je zame dovolj. Ne smejo jo narediti na račun širine voznega pasu pa pomislek imam koliko črepinj je na njej. Se spominjam črepinj na šmartinski pri obvoznici proti sneberjem. Tam so praktično vedno bile in če si peljal preveč desno, si hitro nekaj pobral.

Tole ni kolesarska steza. Oziroma lahko da je mišljeno da je, a tukaj ne moreš peljati mimo, kot da kolesarja ni. To bi bilo nesramno do njega in tveganje zame, kot avtomobilista. Saj ne reče, placa je dovolj, samo a lahko pričakuješ, da ne bo ravno takrat zapeljal malo levo? Nihče namreč ne vozi v čisto ravno črti, pač pa malo sem in tja (govorim o normalnih odmikih kolesarja, ki sicer vozi dokaj naravnost). Če ne drugega, je treba upoštevati še piš vetra, ki ga naredi hitro (kar je lahko tudi 80 ali 90) vozeči avto. Ponavadi se sicer da zapeljati malo bolj na levo stran voznega pasu (proti sredinski črti), a meni da takrat vsak odgovoren voznik tudi malo zmanjša hitrost.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ni res. Se je pa število skropucal, ki jim projektanti pravijo kolesarska steza povečalo, to pa ja. Skoraj vsako križišče, ki ga urejajo na novo, zarišejo po pločniku še nekaj, kar naj bi bila kolesarska steza. Seveda samo skozi križišče.



Tukaj in na povezavah v člankih je kar lepa zbirka pasti, v katerih se znajde kolesar, če pelje po kolesarski stezi.
Saj, kolesarji se morajo zavedati, da so med najbolj ranljivimi udeleženci v prometu in da je največkrat kolesarjenje po kolesarski stezi varnejše od kolesarjenja po cesti, ampak velikokrat ni tekoče in je neprijetno in stresno. In prav užitek v vožnji je rekreativcem edini motiv, zato me ne čudi, da slednji t.i. kolesarske steze velikokrat ne uporabljajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in gr69

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.659
256
113
Cappy ponavadi se kolesarji ustrašijo in odpeljejo kot da ni nič;)

Ampak ta trend da se vozi po cesti kljub kolesarski se opaza sele zadnjih par let.

ja, ker imajo kolesarske en kup uvozov. peljat se po takih gričasti cesti z enim trdim kolesom res ni prijetno... da ne govorim, da moraš zarad tega peljat počasneje, ne moreš imet tempa... taka kolesarska je čist ok za družinski izlet do bližnje trgovine, za kakšnega resnega kolesarja je precejšna ovira...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
ja, ker imajo kolesarske en kup uvozov. peljat se po takih gričasti cesti z enim trdim kolesom res ni prijetno... da ne govorim, da moraš zarad tega peljat počasneje, ne moreš imet tempa... taka kolesarska je čist ok za družinski izlet do bližnje trgovine, za kakšnega resnega kolesarja je precejšna ovira...
Ni problem samo za resne kolesarje.
Ponekod, kjer je kolesarska narisana po pločniku in so potem uvozi k hišam, kjer so seveda vsi zabarikadirani za ograjami, se ti lepo pelješ po kolesarski in ti avto, ki pride iz uvoza, zapre pot. Tudi, če se ne pelješ zakonsko določenih 25km/h, je včasih kar izziv ustavit. Če pa zadaneš jackpot, te pa butne na cesto, kjer te potem tovornjak ali avto povozi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
pa se lahko po kolseraksi voziš 40+?

meni se zdi to prav nevarnododrugih turistov na kolesarski. Eni namreč delajo po kolesarki tur de france.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
pa se lahko po kolseraksi voziš 40+?

meni se zdi to prav nevarnododrugih turistov na kolesarski. Eni namreč delajo po kolesarki tur de france.
Nanašalo se je, da se pelješ MANJ od 25 km/h.

Če pa sprašuješ ali se lahko voziš 40km/h po kolesarski, pa vrni vse izpite, ker to vejo že froci v petem razredu, ko delajo izpit za kolo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.562
9.267
113
no, raja se tako vozi, je sem turista igral. pod 25. Zakaj bi zdaj jaz moral vračat izpit? Jaz sem se samo na glas vprašal. Ker je gospod "Rogljič" nakaj krilil z rokami.