katero podjetje - lesena hiša

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Izdeluje take hiše? (cena je okoli 80k€ sem nekje prebral)

253770466024614616215048.jpg
 
Nazadnje uredil moderator:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Pa v pm, sem res mislu da jo ima en naš. Da nisem šel sploh googlat.

Kaj si vse folk na FB prilepi... pa kaj vse bedaki verjamemo.
bonk.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Nekaj podobnega sem videl pri nas, mogoče malo manj pravljična, v glavnem rezidenčna bajta na robu naselja, brunarica style. Lepa stvar, dasiravno rahlo nenavadno v naših koncih, čez nekaj časa pa v debati izvem ceno, ki naj bi bila v omenjenem rangu. Tko da mogoče le ni ravno za lase privlečeno (razen fotografije).

Firme žal ne vem, tudi če so mi povedali, sem pozabil.

Če iščeš poljsko firmo je mogoče tale?

edit: o tovrstnih bajtah nimam pojma, se pa spomnim primera premožnega zdomca, ki je pred časom pri nas postavljal "ni da ni" vilo v tem brunarica-skandinavskem slogu. Razultat je bil katastrofa, stvar se je začela po parih letih posedat, ker je izbral nek fensi drag les, ki je top shit izbira v mrzlem severnem podnebju, pri nas pač ne. Ampak takšnih težav verjetno dandanes ni več, če le obstaja lokalni zastopnik, tista bajta je bila uvožena po naročilu in na podnebje očitno niso ravno pomislili.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Kajstvem, malo po FB gledam po raznih skupinah,,,

pa naletim na enga klošarja zgleda, ki ima tole v profilu... pa mu vsi čestitajo.
hysterical-1.gif
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Če se peljes v Gornjo Radgono iz MB, je prodaja brunaric malo pred radgono bos videl na desni strani celo naselje demo hiš
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Sodelavec jo ima...les je sam dal... do tretje gradbene faze ga je menda prislo okoli 60k...v to ceno je kot strosek vkomponiral tudi svoj les...
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Preko foruma sem izbrskal slike enega Slovenca, ki jo je naredil sam.

ALBUM

Moja največja želja je da bi jo enkrat tudi sam naredil. Drugače se reče taki hiši Handcraft Log House. Obstaja tudi nekaj literature kako jo zgraditi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Preko foruma sem izbrskal slike enega Slovenca, ki jo je naredil sam.

ALBUM

Moja največja želja je da bi jo enkrat tudi sam naredil. Drugače se reče taki hiši Handcraft Log House. Obstaja tudi nekaj literature kako jo zgraditi.

Če tole rata nekemu pisarniškemu molju se mu priklonil do tal.
Tole je pa bila "jebanje" ježa....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.370
6.551
113
Da malce obudim tole temo...

Lesena hiša je slišat pravljično, naravno, a koliko berem...ni to to, ali?
Namreč, če si dela nekdo bajto iz brun (20cm), ta po novem zakonu več ne dobi UD, kar pomeni da se tudi posledično ne dobi HŠ, pa še kak inšpektor bi se lahko pojavil in težil, če se bi not bivalo. Rabilo bi se torej brune vsaj 40cm, kar pa ne obstaja?
Če se gre delat iz lepljenega lesa, je to potem polno enih kemikalij, parne zapore, ipd, in dejansko je potem samo v teoriji to lesena bajta.

Se spozna kdo bolj na to sceno?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.371
5.405
113
Lahko jo izolira od znotraj, ampak... to pa jaz ne bi. So pa tudi brunarice z obicno fasado. Mas lepo kemikalije zunaj in izgleda kot navadna hiša znotraj pa les. Moti pa marsikoga da potem od zunaj ne izgleda kot brunarica...
 
Nazadnje urejeno: