Polnjenje razpok okoli hiše

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ko je bila hiša grajena, se je v istem času okoli nje uredilo tudi dvorišče. Okoli cokla se je položilo granitne kocke, nato pa naprej asfalt. Z leti so se tla pod kockami in asfaltom na določenih mestih sesedla, nekje je asfalt počil, kakšne kocke so šle narazen, itd. Ta del me ne moti toliko, razmišljam, da bi razpoke zalil s smolo ali kakim podobnim materialom, čeprav je to dokaj grdo.

Kar me bolj moti pa je, da je okoli cokla hiše na nekaterih koncih sedaj prostor (do granitnih kock/asfalta). Nekje le nekaj mm, drugje 1 do 2 cm. Iščem ideje, s čim estetsko zapreti te razpoke? Na eni strani je cokel, na drugi granitna kocka. Obstaja kaj, da zalijem, zapacam, zakitam, skratka zaprem in bo na tudi zdržalo na dolgi rok, da vse ne razpoka?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ko je bila hiša grajena, se je v istem času okoli nje uredilo tudi dvorišče. Okoli cokla se je položilo granitne kocke, nato pa naprej asfalt. Z leti so se tla pod kockami in asfaltom na določenih mestih sesedla, nekje je asfalt počil, kakšne kocke so šle narazen, itd. Ta del me ne moti toliko, razmišljam, da bi razpoke zalil s smolo ali kakim podobnim materialom, čeprav je to dokaj grdo.

Kar me bolj moti pa je, da je okoli cokla hiše na nekaterih koncih sedaj prostor (do granitnih kock/asfalta). Nekje le nekaj mm, drugje 1 do 2 cm. Iščem ideje, s čim estetsko zapreti te razpoke? Na eni strani je cokel, na drugi granitna kocka. Obstaja kaj, da zalijem, zapacam, zakitam, skratka zaprem in bo na tudi zdržalo na dolgi rok, da vse ne razpoka?
Sika tesnilno maso v ustrezni barvi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ko je bila hiša grajena, se je v istem času okoli nje uredilo tudi dvorišče. Okoli cokla se je položilo granitne kocke, nato pa naprej asfalt. Z leti so se tla pod kockami in asfaltom na določenih mestih sesedla, nekje je asfalt počil, kakšne kocke so šle narazen, itd. Ta del me ne moti toliko, razmišljam, da bi razpoke zalil s smolo ali kakim podobnim materialom, čeprav je to dokaj grdo.

Kar me bolj moti pa je, da je okoli cokla hiše na nekaterih koncih sedaj prostor (do granitnih kock/asfalta). Nekje le nekaj mm, drugje 1 do 2 cm. Iščem ideje, s čim estetsko zapreti te razpoke? Na eni strani je cokel, na drugi granitna kocka. Obstaja kaj, da zalijem, zapacam, zakitam, skratka zaprem in bo na tudi zdržalo na dolgi rok, da vse ne razpoka?

Odvisno kako globoko seže potem ta razpoka, jaz bi tudi dal kremenčev pesek, kot nekdo zgoraj, razen če je razpoka zelo globoka, bi jo delno zapolnil še s purpenom. Definitivno najmanj pocasto.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Odvisno kako globoko seže potem ta razpoka, jaz bi tudi dal kremenčev pesek, kot nekdo zgoraj, razen če je razpoka zelo globoka, bi jo delno zapolnil še s purpenom. Definitivno najmanj pocasto.
Bom uporabil to metodo. Mogoče malo purpena, kjer je prostor za to in potem zasuti kremenčev pesek. Itak ga rabim, da na enem delu tlakovcev dosujem malo in bo prav prišel. Hvala vsem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Đoni...a da bi pa eno slikico pripopal, da se vidi na čemu je stvar in bi se dejansko dalo kaj uporabnega predlagat, pa ne gre?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Đoni...a da bi pa eno slikico pripopal, da se vidi na čemu je stvar in bi se dejansko dalo kaj uporabnega predlagat, pa ne gre?
Evo primer, kjer je razpoka najširša. Drugje je precej ožja.

20220902_151811_resized_1.jpg
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.372
113
Nizozemci sanirajo razpoke v asfaltu tako, da asfalt pregrejejo in nato vročega ponovno povaljajo. Delajo sicer s strojem, samo bi ročno najbrž tudi šlo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če kje dobiš tisto bitumensko zalivko za asflatne površine, bi to bilo verjetno še najboljše, ampak je packarija. Mogoče tisto polimerno furgirno maso za tlakovce?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Mogoče s Fugasand 200, ki se uporablja za fugiranje tlakovcev.. Na ta način tudi neboš "zadithal" razpoke in tudi če se bo razpoka širila dalje, samo dosiplješ isti material..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Je izolirana ja.

Jaz tule ne bi preveč kompliciral, predvsem bi gledal da bi bilo poceni in ne bi barvno dodajal še enega odtenka.

Osebno bi verjetno takole speljal: nasul globje v fugo/fuge pesek 0-4 mm, za zgornja 2 cm pa pripravil tekočo mešanico cementa in mivke (v kvadratasto prozorno vrečko..tako, ki se uporablja v kuhinji), nalil noter mešungo, odrezal vogal vrečke in s to 'pripravo' ('trahter') do vrha zalil.
Cenovno: ni omembe vredno. Estetsko ujameš odtenek (in zrnatost) kot jih imaš na granitnih kockah ter hkrati vizuelno zapreš špranjo.

Cca (rabiš večji format):
1662706269476.png


(fuge se splača prej posesati, da spraviš organski odpad ven - listje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej